Moja wina, twoja wina

Liane Moriarty Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Truly, Madly, Guilty
Data 1. wydania:
2016-07-26
Prószyński i S-ka
Truly, Madly, Guilty
literatura piękna
Kobiety to czytają!
Magdalena Moltzan-Małkowska

Książka jest nierówna, początek nieciekawy, ale potem na szczęście się rozkręca. Od początku wiemy, że coś wydarzyło się na wspólnym grillu, coś co odmieniło życie 3 par. Jednak dowiadujemy się co to dokładnie było dopiero pod koniec książki. Wcześniej jest trochę niepotrzebnej dłużyzny. Liane Moriarty porusza wiele delikatnych tematów takich jak chorobliwe zbieractwo czy...

Liane Moriarty pojawiła się u mnie na półce, po genialnym serialu HBO "Wielkie kłamstewka". O ile ta pierwsza powieść mnie rozczarowała, bo wypadła blado przy tak świetnym serialu, ta książka była moją drugą szansą dla autorki i mnie pozytywnie zaskoczyła.

Gdy przyzwyczaisz się do nieco infantylnego stylu autorki, jest to historia interesująca i poruszająca. Zwraca uwagę...

Jestem fanką tej autorki. Jej książki nie sa może wybitnymi dziełami ale jest w nich jakaś magia. Takie dziwne powiązania między ludźmi, często toksyczne i uzależniające. Fajne, idę po kolejną!
ps to idealny materiał na film

interesująca.

Jest to moja pierwsza książka tej autorki. I to chyba był błąd. Jakoś niespecjalnie mi się spodobała. Niby w porządku, opowiada o traumie i codziennym życiu, ale chyba spodziewałam się czegoś lepszego, żywszego, bardziej porażającego. Zapewne dam jeszcze szansę tej autorce, ale według mnie ta książka do wybitnych nie należy.

Liane Moriarty popularność zdobyła dzięki powieści "Wielkie kłamstewka" na której podstawie powstał nagrodzony wieloma nagrodami serial o tym samym tytule. Wszyscy, którzy zetknęli się z jej twórczością wiedzą, że nie ma tu niezwykłej akcji, pościgów samochodowych. W zamian dostajemy tajemnice, zwyczajnych ludzi i emocje, które im towarzyszą.

"Moja wina, Twoja wina"...

Uwielbiam , kiedy czytam książkę i wydaje mi się , że już wiem jakie jest zakończenie lub wiem co tak naprawdę się wydarzyło aż tu nagle...
Okazuje się że - stało się coś innego;)
Książka wciąga i prawie do końca autorka nie pozwala odgadnąć co się wydarzyło w dniu grila , a to sprawia że czytelnik chcąc poznać prawdę , nie może oderwać się od książki ;)
POLECAM!!!!!!

W jakim stopniu poczucie winy wpływa na relacje międzyludzkie? Czy zawsze jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszym życiu? A może czasami naszym losem rządzi po prostu przypadek? Czy jesteśmy w stanie panować nad wszystkim?
Liane Moriarty próbuje odpowiedzieć na te pytania za pomocą historii 3 par, które spotkały się na grilla. Ten dzień zmieni w ich życiu...

Fantastyczna książka. Pierwsza książka Moriarty która wpadła w moje ręce i zaowocowała miłością do autorki.
Powieść od pierwszej do ostatniej strony trzymająca w napięciu, ciekawe postacie, wciągająca historia. Polecam.

Miałam okazję czytać już kilka powieści z serii "Kobiety to czytają" i muszę przyznać, że jest to chyba najsłabsza książka z tej serii.
Zaczyna się bardzo tajemniczo i bardzo zagmatwanie. Na początku w zupełności nie miałam pojęcia o co chodzi. Trzy pary spotykają się na przyjacielskim grillu, na którym dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które ich poróżnia. Szkopuł w tym, że...

Dyskusje

• 2018