Latarnia z Kiss River

Okładka książki Latarnia z Kiss River Diane Chamberlain
Okładka książki Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kiss River (tom 2) Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
Kiss River (tom 2)
2017-11-16
2011-11-22
Michał Juszkiewicz
Michał Juszkiewicz Kiss River latarnia miłość

Kolejna cześć opowieści o latarni w Kiss River i ludzi z nią związanych. Akcja powieści toczy się kilka lat później, tym razem bohaterem jest Clay, syn Aleca i Annie O’Neal oraz Gina, kobieta która pojawia się z pozornie wiadomymi zamiarami. Ciekawym zabiegiem było prowadzenie rownolegle akcji w teraźniejszości i w latach 40. Poznajemy losy Elizabeth Poor , córki latarników z Kiss River w niespokojnych latach II Wojny Światowej. Równocześnie poznajemy losy Claya, syna Aleca. Fajnie było dowiedzieć się jak potoczyły się losy Aleca i Olivii. Książka czyta się dość szybko. Nie ma jakichś szczególnych fajerwerków ale tez pani Chamberlain nie jest autorką która serwuje takowe w swoich książkach 😉🙂

Druga część o latarni z Kiss River podobała mi się bardziej niż pierwsza. Lubię, gdy akcja książki rozgrywa się dwutorowo. Mam nadzieję, że również trzecia część przypadnie mi do gustu. Polecam.

Druga część podobała mi się mniej niż pierwsza. Mimo to miło było sprawdzić, co słychać u znanych bohaterów. Utrzymywanie przez Ginę w tajemnicy prawdziwych powodów zainteresowania latarnią, wydaje mi się trochę naciągane, ale niech będzie. Przeplatanie akcji z pamiętnikiem córki latarnika jest za to całkiem ciekawym zabiegiem.

Jak tajemnice, tragedie opisane w pamiętniku w okresie wojennym mogą wpłynąć na życie kolejnych pokoleń.
Jak tajemnice, tragedie wpływają na podejmowane decyzje w codziennym życiu.
Od miłości do nienawiści jeden krok, jedno słowo...
To drugi tom cyklu Kiss River, dużo słabszy od pierwszego ale i tak polecam.

Jak tajemnice, tragedie wpływają na podejmowane decyzje w codziennym życiu.
Od miłości do nienawiści jeden krok, jedno słowo...
To drugi tom cyklu Kiss River, dużo słabszy od pierwszego ale i tak polecam.

Jedna z najlepszych obyczajówek.Stare lata 40 mieszają się,z naszymi.
Czy warto szukać zatopionej soczewki.
Czy był on niemieckim szpiegiem.
Podobało mi się,to .Że z lat 40 było pisane w liczbie pierwszej.
Książka jest moja,kupiłem.
Mamy opisy tu,jak wygląda plaża.
Ocean,był i łódź podwodna.I też taki Japończyk Sato też opisany był.

Jedna z najlepszych obyczajówek.Stare lata 40 mieszają się,z naszymi.
Czy warto szukać zatopionej soczewki.
Czy był on niemieckim szpiegiem.
Podobało mi się,to .Że z lat 40 było pisane w liczbie pierwszej.
Książka jest moja,kupiłem.
Mamy opisy tu,jak wygląda plaża.
Ocean,był i łódź podwodna.I też taki Japończyk Sato też opisany był.

Może być, jednak z serii o Kiss River była to zdecydowanie najsłabsza część.

Może być, jednak z serii o Kiss River była to zdecydowanie najsłabsza część.

Chyba najgorsza powieść tej autorki. Niemożliwie wręcz ckliwa, zbudowana wokół tajemnic, które zdecydowanie zbyt długo się ciągną i później już zwyczajnie irytują zamiast ciekawić.

Gina Higgins pojawia się w Kiss River jako miłośniczka i znawczyni latarni morskich. Zwabiona rzekomą historia soczewki Fresnala w latarni Kiss River przemierzyła setki kilometrów. Niestety na miejscu odkrywa szokującą prawdę. Soczewkę pochłonął kilka lat wcześniej ocean podczas ogromnego sztormu. Mając w kieszeni zaledwie kilka przysłowiowych groszy zatrzymuje się u nowo poznanego rodzeństwa, Lacey i Clay'a O'Nail. Młodzi ludzie szybko nawiązują nic porozumienia i przyjacielskie relacje. Gina wynajmuje u nich pokój zarzekając się, że uczyni wszystko aby wydobyć z oceanu legendarną soczewkę. Dopiero później dowiaduje się , że największym przeciwnikiem wyciągnięcia z głębi zabytkowej soczewki jest Alec O'Nail - ojciec Lacey i Claya.
Dodatkowo sprawy się komplikują kiedy między Giną i Clayem rodzi się uczucie. Dziewczyna uświadamia sobie , że brak szczerości może zniszczyć coś co dopiero się narodziło. W wyniku kłamstw oraz braku szczerości uświadamia sobie, że więcej może stracić niż zyskać.
Zaczyna się szereg wątpliwości i pytań w prawdziwym zachowaniu Giny. Kobieta zataja przed wszystkimi faktyczny cel swojej podróży. Dlaczego zależy jej tak bardzo na wydobyciu soczewki z dna oceanu ? Co wspólnego ma pamiętnik niejakiej Bess Poor, który tak skrzętnie ukrywa Gina ?
Książka do ostatnich stron trzyma czytelnika w napięciu. Polecam ! ! !

Rewelacyjna historia. Bardzo lubię książki, w których akcja toczy się dwutorowo. Mamy dwie bohaterki: nastoletnią Bess i dojrzałą Ginę. Mamy tło historyczne lat 40 XX wieku, okres wojny w Europie i konfliktu Ameryki z Japonią, mamy aferę szpiegowską, historię miłosną, latarnię, wokół której cały czas krąży powieść i ta latarnia jest tutaj najbardziej istotnym elementem. Następuje też nieoczekiwany obrót wydarzeń... W czasach "współczesnych" również będzie dużo tajemnic, gorący romans, jest to przyjemna, ciepła historia, troszkę wzruszająca, o relacjach międzyludzkich, o miłości, przyjaźni i wielkiej tajemnicy latarni. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Fajnie czytało się opisy miejsc i wydarzeń z rozdziałów z "przeszłości" i znajdywało potem odzwierciedlenie we "współczesności". A to za sprawą pewnego pamiętnika, który trafił w ręce Giny i dla której stał się on ostatnią deską ratunku....Książkę z powodzeniem można czytać osobno, nie jako kontynuację pierwszej powieści cyklu o latarni. Były subtelne powiązania do poprzedniej części, jednak nie wpływały one i nie dominowały nad fabułą powieści. To były raczej takie wyjaśnienia, przypomnienia. Nie czytając pierwszej części, czułam, że ta książka jest odrębną, własną historią.

Troche slaba ta ksiazka. Jakby pisana przez kogos innego

Troche slaba ta ksiazka. Jakby pisana przez kogos innego