Cień matki

Okładka książki Cień matki
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kiss River (tom 3) Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2012-10-23
9788381231992
Michał Juszkiewicz
adopcja literatura amerykańska odmiana losu powieść obyczajowa przebaczenie relacje rodzinne śmierć w rodzinie tajemnica zemsta

Oficjalne recenzje i

Być jak matka?

Link do recenzji

555 264 42

Trzecia część ładnie zakończyła całą serię. Patrząc na całość, pierwszy tom jest dla mnie najlepszy. Warto jednak przeczytać wszystkie, ponieważ zakończenie rzuca inne światło na życie i śmierć Annie O’Neill.

1950

Jak sekrety, tajemnice rodzinne powoli wychodzące na światło dzienne wpływają na podejmowane życiowe decyzje.
Mierząc się z przeszłością trzeba dokonać wyboru pomiędzy zemsta a przebaczeniem, lękiem a miłością.
Trzeci tom cyklu Kiss River dobry jak pierwszy.
Polecam

Trzeci tom cyklu Kiss River dobry jak pierwszy.
Polecam

Mi się podobała scena ,jak nastolatka wyjęła wibrator.Swej opiekunki.To było zabawne.
Książka jako całość nie jest zabawna.Tylko pouczająca i zmusza do refleksji.
Rzadko kiedy się zastanawiam przy czytaniu.A tu,jednak tak.
Poznajemy,bunt nastolatki.Która jest główną kanwą powieści.
Książka jest bardzo rodzinna.Bez konserwatywnych narzuceń.
Nie ma tu moralizowania i narzucania tego co słuszne.
To też mowa o wybaczaniu.

Książka jako całość nie jest zabawna.Tylko pouczająca i zmusza do refleksji.
Rzadko kiedy się zastanawiam przy czytaniu.A tu,jednak tak.
Poznajemy,bunt nastolatki.Która jest główną kanwą powieści.
Książka jest bardzo rodzinna.Bez konserwatywnych narzuceń.
Nie ma tu moralizowania i...

Bardzo dobra. Wciąga, intryguje i zaskakuje zakończeniem.

Bardzo dobra. Wciąga, intryguje i zaskakuje zakończeniem.

Lacey O'Naill nigdy nie pogodziła się ze śmiercią matki. Dodatkowym ciężarem był fakt, że dziewczyna była świadkiem strzelaniny, w której zginęła jej rodzicielka. Annie O'Naill to chodząca legenda i anioł dla wszystkich mieszkańców miasteczka. Udzielała się na wielu płaszczyznach społeczności Kiss River. Lacey postanawia zachowywać się we wszystkim tak samo jak swoja matka. Niestety, przez swobodne i rubaszne zachowanie nie udaje jej się do niczego dojść w życiu.
Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o śmierci najbliższej przyjaciółki. Przed śmiercią spisuje ona testament, w którym przekazuje Lacey O'Naill swój największy skarb. CÓRKĘ ! ! !

Po przeczytaniu "Tajemnicy Noelle" byłam zachwycona i spodziewałam się po Cieniu matki podobnych emocji, tajemnic i skomplikowanych relacji międzyludzkich. Niestety się zawiodłam. Postać Lacey jest dla mnie zbyt kwadratowa, czegoś jej brakuje, zwłaszcza jak na osobę, która straciła matkę w dzieciństwie. Nie kupiła mnie. Niektóre wątki są bardzo ciekawe, jednak ogólna ocena tej książki to niestety tylko "przeciętna".

Książkę przeczytałam w ramach sierpniowego wyzwania LC, szukałam czegoś o morzu, bądź z morzem w tle i tak trafiłam na "Cień matki". Pomimo, iż jest to ostatnia część trylogii, dla mnie jest pierwszym spotkaniem z autorką, i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona.
Jest to powieść o rodzinie, w której doszło do wielkiej tragedii, morderstwa.
Główna bohaterka, Lacey, staje przed trudnymi wyborami, doświadcza wielu złych rzeczy, które z początku prowadzą ją w kierunku autodestrukcji, jednak w wyniku wielu przeróżnych doświadczeń, dylematów, w końcu odnajduje siebie.
Jest to książka o wyborach, miłości, sile przebaczenia. Niesie pozytywne przesłanie, że każdy z nas, niezależnie od okoliczności, może sie zmienić na lepsze.

Jest to powieść o rodzinie, w której doszło do wielkiej tragedii, morderstwa.
Główna bohaterka, Lacey,...

Nie nudziłam się ani przez chwilę. Książka o miłości, rodzinie, wyborach, przebaczeniu i wielu, wielu innych rzeczach. Polecam!

Jak dla mnie ten cykl jest slabsza strona tej autorki. Wole inne powiesci jej. To mnie nie urzeklo

Ostatnia część serii Kiss Ricer.

Lacey O'Naill od śmierci matki coraz bardziej starała się naśladować swoją rodzicielkę. Jak się okazało nie tylko w tych dobrych cechach, ale także tych złych. Dziewczyna postanowiła całkowicie się zmienić po tym jak dowiedziała się jaką straszną tajemnicę miała przed wszystkimi Annie. Po tej wstrząsającej informacji dodatkowo spada na nią kolejny cios. Jej przyjaciółka z dzieciństwa umiera. Po śmierci jednak zaskakuje wszystkich jedyne dziecko jakie ma chce powierzyć właśnie Lacey. Wszyscy łącznie z samą dziewczyną są w szoku, ale pragnie ona spełnić ostatnią wolę przyjaciółki. Cały czas się zastanawia dlaczego to ją Jessica wybrała na opiekunkę swojego dziecka. Do tego w życiu Lacey pojawia się dwóch mężczyzn. Czy któryś z nich zawładnie jej sercem? Mackenzie i Lacey nie mogą dojść do porozumienia. Każda rozmowa od razy kończy się ripostą nastolatki, która za wszelką cenę nie chce dopuścić Lacey do siebie. Do tego chce wrócić do Phoneix. Jakby komplikacji w życiu Lacey było mało to morderca jej matki za dobre zachowanie stara się o zwolnienie warunkowe. Wszyscy mieszkańcy Kiss River z rodziną tragicznie zmarłej starają się do tego nie dopuścić. Lacey ma najtrudniejsze zadanie, gdyż jej oświadczenie będzie najważniejsze, to ona była świadkiem morderstwa. Co ona zrobi? Czy wybierze zemstę czy jednak cechy matki zwyciężą pomimo iż stara się je odsunąć i zwycięży przebaczenie? Czy będzie potrafiła wybaczyć mordercy własnej matki, ale także samej Annie O'Neill za te wszystkie kłamstwa i tajemnice?

Polecam serdecznie.

Zapraszam na mój profil na Instagramie poświęcony książkom:

Ostatnia część serii Kiss Ricer.

Diane Chamberlain Cień matki Zobacz więcej