Cień matki

Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kiss River (tom 3) Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
Her Mother’s Shadow
Data 1. wydania:
2012-10-23
9788381231992
Michał Juszkiewicz
Prószyński i S-ka
adopcja literatura amerykańska odmiana losu powieść obyczajowa przebaczenie relacje rodzinne śmierć w rodzinie tajemnica zemsta
Her Mother’s Shadow
Kobiety to czytają!

Oficjalne recenzje i

Być jak matka?

[ 5 ] Link do recenzji

Jak sekrety, tajemnice rodzinne powoli wychodzące na światło dzienne wpływają na podejmowane życiowe decyzje.
Mierząc się z przeszłością trzeba dokonać wyboru pomiędzy zemsta a przebaczeniem, lękiem a miłością.
Trzeci tom cyklu Kiss River dobry jak pierwszy.
Polecam

Mi się podobała scena ,jak nastolatka wyjęła wibrator.Swej opiekunki.To było zabawne.
Książka jako całość nie jest zabawna.Tylko pouczająca i zmusza do refleksji.
Rzadko kiedy się zastanawiam przy czytaniu.A tu,jednak tak.
Poznajemy,bunt nastolatki.Która jest główną kanwą powieści.
Książka jest bardzo rodzinna.Bez konserwatywnych narzuceń.
Nie ma tu moralizowania i...

Bardzo dobra. Wciąga, intryguje i zaskakuje zakończeniem.

Lacey O'Naill nigdy nie pogodziła się ze śmiercią matki. Dodatkowym ciężarem był fakt, że dziewczyna była świadkiem strzelaniny, w której zginęła jej rodzicielka. Annie O'Naill to chodząca legenda i anioł dla wszystkich mieszkańców miasteczka. Udzielała się na wielu płaszczyznach społeczności Kiss River. Lacey postanawia zachowywać się we wszystkim tak samo jak swoja matka....

Po przeczytaniu "Tajemnicy Noelle" byłam zachwycona i spodziewałam się po Cieniu matki podobnych emocji, tajemnic i skomplikowanych relacji międzyludzkich. Niestety się zawiodłam. Postać Lacey jest dla mnie zbyt kwadratowa, czegoś jej brakuje, zwłaszcza jak na osobę, która straciła matkę w dzieciństwie. Nie kupiła mnie. Niektóre wątki są bardzo ciekawe, jednak ogólna ocena...

Książkę przeczytałam w ramach sierpniowego wyzwania LC, szukałam czegoś o morzu, bądź z morzem w tle i tak trafiłam na "Cień matki". Pomimo, iż jest to ostatnia część trylogii, dla mnie jest pierwszym spotkaniem z autorką, i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona.
Jest to powieść o rodzinie, w której doszło do wielkiej tragedii, morderstwa.
Główna bohaterka, Lacey,...

Nie nudziłam się ani przez chwilę. Książka o miłości, rodzinie, wyborach, przebaczeniu i wielu, wielu innych rzeczach. Polecam!

Jak dla mnie ten cykl jest slabsza strona tej autorki. Wole inne powiesci jej. To mnie nie urzeklo

Ostatnia część serii Kiss Ricer.

Lacey O'Naill od śmierci matki coraz bardziej starała się naśladować swoją rodzicielkę. Jak się okazało nie tylko w tych dobrych cechach, ale także tych złych. Dziewczyna postanowiła całkowicie się zmienić po tym jak dowiedziała się jaką straszną tajemnicę miała przed wszystkimi Annie. Po tej wstrząsającej informacji dodatkowo spada na nią...

Przyjemna lektura. Uwielbiam klimat powieści tej autorki, taki wakacyjny.
Jest to trzecia część trylogii. Wszystkie czytałam w sporych odstępach czasu, ale nie przeszkadzało mi to w lekturze i w miarę czytania przypominałam sobie coraz więcej z przeszłości bohaterów.
Książka porusza wiele ciekawych tematów. Mówi o przebaczeniu jako o uwolnieniu się od złych emocji oraz...

Dyskusje

• 2018