Jezus mówi do ciebie

Sarah Young Wydawnictwo: Esprit religia
Esprit
religia
2013-08-22

Właśnie dobiegła końca moja trwająca rok podróż z książką "Jezus mówi do ciebie". Sięgnęłam po nią w trudnym momencie i uważam, że była mi pomocna. Czytałam rozdział dziennie, dokładnie przez rok. Oczywiście jedne rozdziały przemawiały do mnie bardziej, inne mniej, niektóre wcale; oczywiście mam świadomość, że nie są to bezpośrednio przytoczone słowa Jezusa, lecz...

Piękna książka pełna słów podnoszących na duchu, przywracających wiarę, nadzieję i ogarniających miłością oraz pokojem.
Świetny pomył na prezent (pracuję w księgarni i widzę, że ludzie bardzo często wybierają tę pozycję aby podarować ją komuś).

Krótki przekaz na każdy dzień roku pomaga chociaż na chwilkę spotkać się z Jezusem Chrystusem.

Książkę zarekomendowała mi automatycznie podstrona "Rekomendacje".

Złote myśli na każdy dzień roku przeplatane cytatami z Biblii.

"1 stycznia. Przyjdź do mnie z pojętnym duchem, gotowym na zmiany. Wędrując ze Mną, musisz nieustannie wkraczać na nowe terytoria. Nie trzymaj się kurczowo starych przyzwyczajeń, wstępując w nowy rok. Zamiast tego z otwartą głową szukaj Mojego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ze słowem Bożym na każdy z 365 dni roku. Wymaga niespiesznego czytania, refleksji i pochylenia się nad przesłaniem, które można zawrzeć w 3 słowach: pokój, zawierzenie(Bogu) i dziękczynienie. Zaczynając dzień z tą książką podnosisz wartość życia i otrzymujesz spokój i przeświadczenie, że wszystko ma swój sens.

Książka na zawsze będzie dla mnie ważna, bo razem z chłopakiem zrobiliśmy przez cały poprzedni rok rytuał, że razem, na przemian czytaliśmy codziennie tekst i fragmenty z Pisma św. na każdy poszczególny dzień.
Nie raz i nie dwa byłam zdziwiona jak konkretny fragment czy tekst czy poruszany temat jak np. zaufanie Bogu był w danym momencie aktualny w moim życiu i bardzo...

Takich książek nie ocenia się pod kątem literackim. Gwiazdki za wartość dla ducha.

Jeżeli ktoś potrzebuje kontaktu z absolutem i wsparcia duchowego to może na tę pozycję liczyć. Promuje ona wiarę o głębszym wymiarze niż nasz tradycyjny, ludowy katolicyzm. Pielęgnuje więź z Jezusem a nie z kościołem czy księżmi. Mi to odpowiada.

Znakomita książka. Można ją przeczytać od razu albo jedną stronę dziennie gdyż jest napisana w formie dni i miesięcy. Na przykład dziś jest 1 lutego, a więc czytamy tekst właśnie z tego dnia. Polecam zwłaszcza tym którzy przeżywają trudne chwile. Ta książka powinna pomóc.

Bla, bla, bla - przesłodzony obraz Chrystusa kolejnej nawiedzonej do której osobiście przyszedł żeby bez końca paplać słodko pierdzące banały. Proszę przeczytać Pismo Święte i porównać tamtego konkretnego, błyskotliwego Jezusa z tym męczybułą powtarzającym miliony razy te same przesłodzone truizmy i banały. Przeczytałeś jedną stronę - jakbyś całą książkę przeczytał.
Książka...

• Religia
  • Chrześcijaństwo
  • 2018
  • Domowa biblioteczka
  • Religia

Dodaj cytat z książki Jezus mówi do ciebie