Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Patryk Świątek Wydawnictwo: Znak literatura piękna
Znak
literatura piękna
2015-06-03

Autor książki wybiera się w podróż po Polsce bez pieniędzy. Jest to opowieść czy taka podróż jest w ogóle możliwa i czy zakończy się sukcesem.

Wszystko zależy od ludzi dobrej woli o których można poczytać na stronach tej książki.

Książka bardzo fajna. Wręcz dla mnie idealna podczas świąt Bożego Narodzenia gdzie zawsze walczę o uśmiech i radość w tym szybkim i zatłoczonym świecie. Taka książka wprowadza do mojego życia refleksję oraz spowolnienie a do tego podsyca głód podróży, niekoniecznie takiej jaką Patryk przeżył czyli autostop bez pieniędzy. Byłem w dwóch miejscach które opisywał i naprawdę...

Na półkach: , , , ,

Książka prezentuje ciekawe doświadczenia Patryk Świątka, który wyrusza bez grosza w kieszeni do biednych zgromadzeń czy zakonów na terenie Polski z prośbą o nocleg i coś do jedzenia. Tym samym zdaje się na wolę Boga. Spotyka zgromadzenia pomagające bezdomnym, niepełnosprawnym, byłym więźniom lub ludziom wychodzącym z nałogów - głównie narkotykowych. Znajduje nocleg wśród...

Ta Książka jest wspaniała. Udzieliła mi odpowiedzi na wiele nurtujących pytań odnośnie pieniędzy, pomagania i po części też sensu tego wszystkiego. Lektura od której ciężko się oderwać i ludzie w których istnienie ciężko uwierzyć. Gratuluję autorowi!

Słyszałeś o ubogim kościele w Polsce? To może chcesz o nim poczytać?

Jeśli tak, zajrzyj do lektury.

Książka warta przeczytania przez każdego, bez względu na przekonania religijne. Otwiera oczy na świat ubogich, potrzebujących i tych, którym w życiu się nie powiodło. Autor pisze o ważnych sprawach w prosty i ciekawy sposób, ukazując twarz Kościoła jakiego nie znamy i w mediach raczej nie zobaczymy. Polecam.

Bardzo pozytywna i "uśmiechnięta" książka i ciekawy pomysł. Na pewno niesamowite przeżycie dla samego autora. Przedstawia wiele ubogich stron Kościoła, co nie dziwi mnie zbyt mocno ze względu na wcześniejsze osobiste doświadczenia. Nie mogłam jednak oprzeć się wrażeniu, że życie przedstawiane w książce jest zbyt łatwe, zbyt "rozwiązane", "żyli długo i szczęśliwie". Zabrakło...

Książka dla każdego, niezależnie od przekonań religijnych, bo nie o to tu chodzi. Książka - reportaż, który otwiera oczy na świat, a przede wszystkim na drugiego człowieka. Daje do myślenia i daje motywację do działania.
Autor wyrusza w podróż po Polsce bez pieniędzy.Dociera do ludzi i miejsc, o których istnieniu mało z nas tak naprawdę wie. Doznania i wrażenia opisuje w...

Książka, która uczy dostrzegania piękna w każdym człowieku, oraz pozwala zmienić sposób patrzenia na Kościół i własne bycie w nim. Polecam bardzo!

Pokazuje zupełnie inne oblicze Kościoła niż takie, które często widujemy w wiadomościach medialnych... Warto sięgnąć po tę pozycję, żeby zobaczyć coś o czym raczej nie usłyszy się w telewizji...

• Chcę w prezencie
  • Podróże
  • Reportaż
  • Religia
  • Religia
więcej mniej

Patryk Świątek Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście Zobacz więcej

Video

Video