Riders

2016-02-16
angielski
mythology paranormal urban fantasy

DNF @ 44%.

Nie oceniam nieprzeczytanych do końca książek, ale to co czytałam to takie 5 gwiazdek.

Kilka lat temu czytałam serię tej autorki "Przez burze ognia" i bardzo mi się ona podobała. Zakupiłam wtedy ten e-book i przez 3,5 roku go nie ruszyłam. Jednak w końcu nadszedł ten czas i zabrałam się za czytanie.

Książka jest inna, niż powieści, które są teraz popularne. Daje to powiew świeżości, chociaż akurat w tym przypadku nie było to dla mnie pozytywne na tyle, aby ją skończyć.

Powiedziałabym, że powieść wydaje się mocno amerykańska, też spora część powieści wydaje się takim urywkiem z amerykańskiego filmu, tyle że takiego 10+ lat temu. Była napisana 5 lat temu, więc może to trochę wyjaśnia. To chyba też miało być takie patriotyczne. Armia, wspomnienie o 11 września i ogólnie widać to w stylu pisania.

Główny bohater był w wojsku, więc cała sytuacja ma chociaż sens. Nie takie bycie zgarniętym z ulicy i nagłe posiadanie nie wiadomo jakich umiejętności. On głównie używa tego, czego nauczył się w życiu. Jednak nie polubiłam go. Właściwie nikogo nie polubiłam. I chociaż czułam się początkowo zaintrygowana, to im dalej czytałam, tym bardziej byłam znużona. W okolicy 35% zaczęłam się zastanawiać nad porzuceniem książki, a bardzo dziwny dialog w 44% przelał czarę goryczy.

DNF @ 44%.

Książka jest inna, niż powieści, które są teraz popularne....

Dodaj cytat z książki Riders