Pamiętniki

Pamiętniki Kobiet
Czytelnik
biografia, autobiografia, pamiętnik

Porównaj ceny i

Dzięki tej lekturze tej książki upewniłam się w przekonaniu, że słusznie podświadomie nigdy nie lubiłam Napoleona Bonaparte.
Przyjemnie się czyta. Autorka przedstawia ciekawy obraz arystokracji z początku XIX w.

1921

Na półkach: , , , , , ,

Nie jest to lektura, której można całkowicie ufać ze względu subiektywizm (zwyczajny w literaturze tego typu) oraz próbę wybielenia poszczególnych osób (tutaj głównie Junota - zrozumiały zabieg i wzruszająca lojalność żony wobec męża, którego raczej potem nie kochała), jednak zawiera wiele ciekawych smaczków, których próżno znaleźć w innych dziełach z epoki, skupionych na...

• Francja
  • Historia