rozwińzwiń

Antygona w świecie korporacji. Rozważania o uniwersytecie i czasach obecnych

Okładka książki Antygona w świecie korporacji. Rozważania o uniwersytecie i czasach obecnych Tadeusz Sławek
Okładka książki Antygona w świecie korporacji. Rozważania o uniwersytecie i czasach obecnych
Tadeusz Sławek Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego popularnonaukowa
130 str. 2 godz. 10 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Data wydania:
2002-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
130
Czas czytania
2 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
8322611765
Tagi:
uniwersytety uczelnie
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 824 (1/2024) Wojciech Bonowicz, Karina Caban, Michael Chabon, Magdalena Czubaszek, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Andrzej Leder, Jakub Majmurek, Anna Marchewka, Jacek Masłowski, Anna Mateja, Maciej Miłkowski, Janusz Poniewierski, Maciej Sieńczyk, Tadeusz Sławek, Monika Świerkosz, Ola Szmida, Aleksandra Woźniak-Marchewka, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Ocena 8,0
Znak nr 824 (1... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Czytanie Grabińskiego Bogusław Bakuła, Dariusz Brzostek, Michał Budak, Krzysztof Grudnik, Wojciech Gutowski, Tomasz Kaliściak, Eliza Krzyńska-Nawrocka, Monika Kulesza, Joanna Majewska, Marcin Mierzejewski, Ewa Mikuła, Jacek Piekiełko, Paweł Pietrzak, Mariusz Polowy, Tadeusz Sławek
Ocena 7,9
Czytanie Grabi... Bogusław Bakuła, Da...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
26
26

Na półkach:

To ksiązka -esej o miałkosci (tu polskiego) kształcenia akademickiego w obliczu wyzwań świata korporacji. Autor nie-wprost kreśli obraz współczesnego homo-economicus, który jest dokładnym odwzierciedleniem homo-sovieticus poprzedniej epoki. (Smaczkiem jest psychologiczny obraz korporacjonisty w stylu epoki).

To co w Ameryce często dobrze działa, w Polsce, przy braku odpowiednich nakładów na szkolnictwo po 1989 r. stało się zgubą (tworzenie wielu prywatnych uczelni bez poparcia w rzeczywistości, a tylko w celu chęci szybkiego zarobku). Konformizm uniwersytetu działa na szkodę świata, staje się konformizmem społeczenstwa, głupiego, biernie wykorzystywanego przez różnej masci specjalistów (polityków) i środki produkcji.

Aby wykształcić prawdziwą elitę, należy postawić na proces "nauczania" a nie "uczenia się". Współcześnie pojmowany elitaryzm opiera się na domniemanym lub faktycznym autorytecie człowieka, który w firmie albo jako profesor na uczelni jest sprawnym menedżerem i nikim więcej.

Kapitalny esej, a ksiązka wydana w 2002 roku, nadal ma w sobie świeżość spojrzenia na świat. Co ciekawe, autor wyraźnie promuje przedsiębiorczość i niezgodę na to, czym jest bezrefleksyjne a nawet knajackie rzucanie hasłem "let's get down to the business". Postawa uniwerystecka (nie: akademicka) to postawa buntu przeciwko zachowawczości w myśleniu i grze pozorów.

Antygona nie jest beksą, jest kreatywna, i podąża za prawdą.

Polecam!

To ksiązka -esej o miałkosci (tu polskiego) kształcenia akademickiego w obliczu wyzwań świata korporacji. Autor nie-wprost kreśli obraz współczesnego homo-economicus, który jest dokładnym odwzierciedleniem homo-sovieticus poprzedniej epoki. (Smaczkiem jest psychologiczny obraz korporacjonisty w stylu epoki).

To co w Ameryce często dobrze działa, w Polsce, przy braku...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    13
  • Przeczytane
    7
  • Różne
    1
  • Studia
    1
  • Do przeczytania jeszcze raz
    1
  • Filozofia/psychologia/polityka itd
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne