Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces

Okładka książki Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces
Napoleon Hill Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
The Think and Grow Rich Action Pack
Onepress
2018-12-12
2006-01-01
Aleksandra Podsiadlik, Magdalena Strzelecka, Robert Jawień
rozwój osobisty

Mysle ze dobre kompendium wiedzy jak zmienic swoje myslenie na temat pieniedzy i na temat tego jak do nich dochodzic. I naraz okazuje sie, ze kazdy, podkreslam KAZDY moze byc bogaty. A temat zahacza tez o jedna wazna mysl, ze pieniadze maja byc efektem ubocznym tego jak czlowiek zyje. Wtedy mowimy o prawdziwym bogactwie. Polecam!

Książka pełna długich list. LIst powodów, kroków, zmian, zaszczepień itd. Moim zdaniem działa to przez to nieco odpychająco i bardziej encyklopedycznie. Niewykluczam jednak że mogła to być kwestia audiobooka, przypuszczalnie książka w wersji papierowej oddziaływalaby lepiej i więcej zostawiła w glowie.

🚀 Książka w 3 zdaniach:

1. Książka tworzy w naszej głowie sposób myślenia osoby, która zarabia duże pieniądze.

2. Segreguje w głowie wszystkie aspekty sukcesu:
- tajemnica seksualnej transmutacji,
- podświadomość,
- mózg,
- szósty zmysł.

3. Wykorzystuje "myślenie pozytywne" do rozwoju własnej osobowości, towrzy z nas milionera i osobę, która odniosła sukces.

😯 Wrażenia

Jak odkryłem tą książkę?

Jest to książka podawana przez większość osób, które odniosły w życiu sukces zawodowy.

Kto powinien ją przeczytać?

Każdy, kto chce osiągać swoje cele i marzenia. Pokazuje każdemu drogę i systematyzuje myślenie, by osiągać jak najlepsze rezultaty swojej pracy.

🍀 Jak ta książka zmieniła mnie?

- Myślę w całkowicie inny sposób
- Praca stała się przyjemnością, gdyż wiem, że droga ta prowadzi prosto do moich marzeń i celów
- Stałem się szczęśliwszy i spokojniejszy o przyszłość

✍ 3 najlepsze cytaty z tej książki

- "Nie pozostawił sobie żadnej drogi odwrotu. Musiał zwyciężyć albo zginąć!"
- "Obawa przed krytyką jest silniejsza niż pragnienie sukcesu"
- "Poszukujesz prawdy. Dotrzyj do niej za każdą cenę, choć może Cię to chwilowo wprawić w zakłopotanie!"

🚀 Książka w 3 zdaniach:

- decyzja,
- wytrwałość,
- potęga "sojuszu umysłów",
- tajemnica...

Czytałem wiele pozytywnych recenzji na temat tej książki, jako jednej z najlepszych pozycji na rynku jeśli chodzi o szeroko pojęty biznes.
Nie wiem, czy to dlatego, że kilka książek podobnego typu już przeczytałem, ale szczerze mówiąc, nie dowiedziałem się wiele nowych rzeczy.
Książkę czyta się dobrze, ale też nie ma rewelacji, są momenty, które po prostu nudzą (głównie w mojej ocenie są to rozdziały na temat mózgu, Nieskończonej Inteligencji).
Książka reklamowana jest również jako "gamechanger", ale poza kilkoma ciekawymi frazami, nie biorę nic więcej.
Chętnie wróce jednak do niej za kilka miesięcy/lat, by przeczytać jeszcze raz - a nuż wyciągnę z niej więcej.
Solidne 6/10

Bardzo lekka lektura. Fajnie rozwija, daje kilka ciekawych pro-tipów.

Bardzo lekka lektura. Fajnie rozwija, daje kilka ciekawych pro-tipów.

Świetna książka, każdy rozdział absolutnie przydatny w życiu- dający do myślenia, a także nakłaniający do refleksji. Oby więcej takich wspaniałych lektur!

Uczeń Carnagiego chyba dużo lepiej i przestępnej przedstawił nauki swojego mistrza. Gorąco polecam

Kilka książek tego typu już czytałam i rozumiem, że książka nie jest dla mnie tak ciekawa jak dla tamtych autorów. Gdyż bardzo dużo osób z niej zapożycza nie tylko zdania ale całe poglądy.

Jak się odetnę od tego co wiem i spojrzę na tę książkę kiedy powstała to rzeczywiście można się nią zachwycać. Jeśli trafiliście na nią jaką pierwszą z tej dziedziny to naprawdę ją polecam. A jeśli szukacie uzupełnienia wiedzy to jest dobra ale nie porywająca.

Wskazówki w niej opisane są proste i skuteczne. Z pewnością lektura tej książki pomoże wielu osobom się prędzej czy później wzbogacić. Dla polskiego czytelnika problem mogą sprawić przytoczone w niej amerykańskie przykłady, ale niekoniecznie. Jak najbardziej polecam!

Cudowna książka, którą z przyjemnością "pochłonęłam ". Wiele daje do myślenia, zachęciła mnie do zmian, pracy nad sobą i większą wiarę w swoje możliwości. Na pewno wrócę do niej nie jeden raz :)

Napoleon Hill Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces Zobacz więcej