Czarodziej samotności

Okładka książki Czarodziej samotności John Nichols
Okładka książki Czarodziej samotności
John Nichols Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Kameleon literatura piękna
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Kameleon
Tytuł oryginału:
Wizard of loneliness
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
1955-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1955-01-01
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
8371500068
Tłumacz:
Wiesława Schaitterowa
Tagi:
literatura amerykańska powieść czarodziej samotności
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3129
803

Na półkach: ,

Lato, 1944 rok, małe miasteczko Stebbinsville w Vermont. Rodzina doktora Olera próbuje normalnie żyć w wojennej rzeczywistości kraju. Stary doktor stara się pomagać pacjentom mimo, że dokucza mu artretyzm i kłopoty finansowe. Jego żona Kornelia nieustannie na wszystko narzeka. Córka Sybil wychowuje synka i czeka na powrót męża z wojny, a syn John T. cierpi, bo z powodu dawnej kontuzji nie mógł iść na wojnę. Wszyscy oni bardzo się kochają i bardzo im na sobie zależy, niestety nie do końca jednak potrafią tę miłość okazać.
I w ten świat wkracza Wendall, jedenastoletni wnuczek doktora, którego ojciec Fred jest na wojnie.
Łagodnie rzecz ujmując, chłopiec jest trudny. Nie umie kochać, nie chce kochać i nie chce być kochany. Na wszelkie przejawy sympatii reaguje oziębłością a nawet agresją.
Jednak u dziadków zaczyna się proces dojrzewania chłopca do bycia dzieckiem. Zabawy z małym kuzynem, poznawanie tajemnic domowników, zwykła codzienna krzątanina budzą w Wendallu uczucia, z którymi początkowo nie umie sobie poradzić.
Atmosfera książki jest duszna. Niby nie dzieje się nic, ale co chwila pojawia się jakiś problem, który nie zostaje rozwiązany do końca. wszystkie postaci męczą się same ze sobą i ze sobą na wzajem. Ich dobre zamierzenia nie udają się - dobrymi chęciami droga do piekła jest wybrukowana. Ale dostajemy również ciekawy obraz amerykańskiego małego miasteczka w cieniu II wojny światowej: uprawa ogródków wojennych, czekanie na wiadomości z frontu i ten ból, gdy przychodzi wiadomość o śmierci syna, męża, ojca. Jest również pokazany dramat weterana. Syn miejscowych sklepikarza, uznany za martwego, wraca do miasta. Ma problemy psychiczne na skutek odniesionych ran, więc się ukrywa.
Podobał mi się sposób w jaki autor przedstawił Wendalla, jego świat wyobraźni i te momenty, w których dziecko uświadamia sobie, że chce i potrzebuje bliskości, i że umie kochać. Oleranowie oswajali Wendalla jak dzikie zwierzątko, krok po kroku zdobywali jego zaufanie.
Książka faktycznie jest o samotności, o samotności jaką czuje człowiek wśród najbliższych.

Lato, 1944 rok, małe miasteczko Stebbinsville w Vermont. Rodzina doktora Olera próbuje normalnie żyć w wojennej rzeczywistości kraju. Stary doktor stara się pomagać pacjentom mimo, że dokucza mu artretyzm i kłopoty finansowe. Jego żona Kornelia nieustannie na wszystko narzeka. Córka Sybil wychowuje synka i czeka na powrót męża z wojny, a syn John T. cierpi, bo z powodu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    84
  • Przeczytane
    70
  • Posiadam
    20
  • Literatura amerykańska
    3
  • Ulubione
    2
  • Kameleon
    2
  • Obyczajowe
    2
  • 52 (2015)
    1
  • POSIADAM
    1
  • 9) Literatura amerykańska
    1

Cytaty

Więcej
John Nichols Czarodziej samotności Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także