Jasnowłosa

Okładka książki Jasnowłosa
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Najpiękniejsze opowieści literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2003-01-01
Lucyna Chomicz-Dąbrowska
caryca osada miłość

więcej Więcej

Troszkę dziwne, ze facet czyta romans? Zgadza się, ale Margit Sandemo jest tą szwedzką pisarką, która zawsze była obecna w moim życiu. Zaczęło się od pamiętnej "Sagi o Ludziach Lodu"...Ta książka oczywiście jest romansem historycznym. Mam troszkę złe odczucia ponieważ potraktowałem ją jak materiał ćwiczeniowym do speed reading metodą Spritz i przeczytałem w niecała godzinę....

Margit miała chyba jakiś kryzys pisarski jak to pisała. Takie romantic au kozaków. Czuć jej ducha ale no słabizna. Nawet najsłabsze części sagi o ludziach lodu nie są takie słabe.

Margit Sandemo to swego rodzaju pisarka-fenomen: jej Saga o Ludziach Lodu łączy w sobie baśń, powieść fantasy, romans, przygodę, wątki obyczajowe i na przestrzeni trzydziestu dziewięciu tomów można powiedzieć, że każdy jest napisany w innym gatunku. Mimo że nie jest to literatura wysoka, cieszy się sympatią i uwielbieniem czytelników na całym świecie, urzekając klimatem i...

On chmurny ( i durny), ona niewinna i słodka (idiotka). Wyrosłam już chyba z tego typu opowieści, ale i i tak czyta się świetnie.

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Twórczość Margit Sandemo można kochać lub nienawidzić. Ja akurat lubię, więc z ciekawością sięgnęłam po „Jasnowłosą”.

Schyłek XVIII wieku. Szwedzcy chłopi z wyspy Dago, przesiedleni na rozkaz carycy Katarzyny na południe Ukrainy, zakładają w naddnieprzańskim stepie niewielką osadę. Jest wśród nich młoda dziewczyna - Lisa Koppers, wrażliwa i bardzo osamotniona, uciekająca...

Powtórzę to, co mówię niemal za każdym razem kiedy mam przeczytać Sandemo. Bardzo chciałabym polubić tę autorkę. I za każdym razem, a podejść miałam już kilka, daję jej szansę. Do tej pory bywało różnie z tym „lubieniem”.
Jasnowłosa to opowieść o dziewczynie, która wraz z szwedzkimi chłopami została przesiedlona na rozkaz Carycy Katarzyny na południe Ukrainy, gdzie...

Lubie do niej wracać!

Czytałam i pokochałam tą książkę! Jest lekka i przyjemna! Historia w niej zawarta interesująca, chociaż uważam, że objętość książki jest zbyt mała..'
Gorąco polecam!

czytałam tę książkę jako początkująca nastolatka, wtedy zwaliła mnie z nóg do tego stopnia, że to jedyna książka Margit Sandemo, jakiej tytuł zapamiętałam :)

• Margit Sandemo
  • Opowieści Margit Sandemo