Oszustka

Okładka książki Oszustka Jude Deveraux
Okładka książki Oszustka
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: James River (tom 2) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
James River (tom 2)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The Counterfeit Lady
Da Capo
1993-01-01
1993-01-01
Anna Maria Nowak, Magdalena Bułas
małżeństwo porwanie

Oszustka to opowieść o dziewczynie, która zostaje zmuszona do poślubienia mężczyzny, którego nigdy nie widziała na oczy. Nawet na ich własnym ślubie. Potem zostaje zmuszona do życia na jego ranchu w Ameryce, póki nie pojawia się tam jego właściwa wybranka.

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę jako początkująca nastolatka, ukradkiem przed mamą, której właśnie ten tytuł podebrałam. Co tu dużo mówić, dzięki tej powieści zakochałam się w romansach historycznych i twórczości Jude Deveraux.

Pisarka potrafi budować napięcie, tworzyć historię pełną emocji, wzruszeń, antagonistów i protagonistów, a przy tym osadza swoją opowieść w klimacie wybranych przez siebie czasów, co sprawia, że oderwać się od tej książki nie można.

Kocham "Oszustkę" i polecam każdemu molowi książkowemu głodnemu mocnych doznań niechcianej miłości i chcianej prawdy, koło której bohaterowie krążą, aż ma się ochotę ich popchnąć, by wreszcie przejrzeli na oczy!

A fanów wątków romantycznych zapraszam na www.romantycznyakapit.pl, gdzie omawiam romanse nie tylko książkowe ;)

...CO MI SIĘ W TEJ KSIĄŻCE TAK PODOBAŁO?

Cóż, niewątpliwie iskry w powietrzu. To, co się działo między bohaterami, intrygi i tajemnice schowane gdzieś w głębi serca. Moje nastoletnie serduszko z napięciem śledziło rozwój sytuacji, zachwycało się żartami wplecionymi gdzieś w tę ciężką sytuację i bało się, gdy nadszedł punkt kulminacyjny.

Poza tym pamiętajmy, to była jakaś końcówka XX wieku, a Ameryka dla mnie była niczym kraina z baśni. Uczyłam się o niej w szkole, wiedziałam jaka jest najwyższa góra w tym kraju, jaka najdłuższa rzeka i skąd się tam wzięli Purytanie. Ale żeby tak wkraść się w życie tamtejszych mieszkańców? Móc na chwilę się tam przenieść? Poczuć tamten klimat i zrozumieć zwyczajnych ludzi? Oszustka mi to umożliwiła. Mogłam przez chwilę pomieszkać w Stanach, popatrzeć na świat oczami Nicole czy Claya i zapomnieć o swojej szarej codzienności, bo w książkach bohaterowie jakoś zawsze przeżywali takie niesamowite przygody, których trudno doświadczyć w realnym życiu.

Oszustka jest napisana lekkim, przyjemnym i chwilami żartobliwym językiem. Dzieje się wiele i nie jest to chaotyczne latanie z kwiatka na kwiatek, tylko dobrze przemyślany rozwój sytuacji. Historia bohaterów wpleciona w czasy rewolucji francuskiej w 1794 roku pokazuje emocje jakie towarzyszyły przemianom gospodarczym i politycznym, a ciekawi szczegółów dowiecie się np. jak wtedy powinien być przygotowany statek do długiej, międzykontynentalnej podróży.

Pozytywne charaktery postawione przeciwko tym złym, a kto jest kim okaże się dopiero później. I wcale nie jest to takie oczywiste. Intrygi, oszustwa i podłość. Przyjaźń, dobroć i tęsknota za rodziną czy rodzinnym krajem.

Pełny tekst oraz informację o akcji, do której wybrałam ten tytuł znajdziecie na moim blogu. Zapraszam :) http://www.piorkonabiurko.pl/recenzje-sniezynki/powiesci/ksiazka-dzieki-ktorej-zaczelam-czytac-romanse/

...CO MI SIĘ W TEJ KSIĄŻCE TAK PODOBAŁO?

Poza tym pamiętajmy, to była jakaś...

bardzo się mi podobają książki tej autorki. chociaż są tak przewidywalne... zawsze dobrze się kończą, miłość zwycięża, bohaterowie uparci i dumni, przestrzegają (lub nie!) zasad obowiązujących wówczas.
w tej książce mamy niefortunną zamianę narzeczonych. ale to dopiero początek przygód...

Fatalna pomyłka może okazać się nie taką fatalną, a odmieć może los o 180 stopni.

Wystawiam ocenę dobrą, nie ze względu na piękno romansu, a za ciekawą inną niż wszystkie historie.Książka mnie nie zachwyciła, w szczególności przeszkadzał mi główny bohater i jego charakter. Jeśli ktoś nie szuka typowego lekkiego romansu, książka może się spodobać.

Nietypowy sposób na ożenek. Szkoda, że bohater tak słabo walczył o kobietę, którą naprawdę kochał.

"Nie ufały ani Biance, ani dzieciom." (Da Capo)

"Nie ufały ani Biance, ani dzieciom." (Da Capo)

• Romans historyczny
  • Romans