Rok 1984

Tomasz Mirkowicz
Klasyka Współczesna
Inne

Opinie [1 946]

Cudowna, wizjonerska, choć przypominająca poprzednią epokę

Książka która bardzo dobrze pokazuje system totalitarny ale jeszcze lepiej ukazuje myślenie ludzkie i jego podwójne standardy. Naprawdę do jest coś co po prostu trzeba przeczytać i zmienić swój sposób myślenia.

Wielki Brat patrzy i wypatrzył dziesięć gwiazdek. Polecam

Nie mam słów, żeby powiedzieć jaka była, ale była bardzo rzeczywista

Przerażająco dobra. Aż wstyd, że dopiero teraz wpadła w moje ręce.
Po przeczytaniu, dochodzę do wniosku, że jeszcze nie jest z nami tak źle, ale jesteśmy na dobrej, aby uwierzyć, że 2+2=5, a przeszłość można dowolnie zmieniać.

Ksiazka wymiata poczatek jest torszke wolny i ciezko mi z nim bylo ale co sie dzieje pozniej...to czytsa magia klimat na 10 historia na 9 bardzo dobra dystopia . polecam kazdemu

Z całą pewnością dla mnie jest to książka wybitna, ale też straszna. Wszystko opisane jest w sposób logiczny, dokładny, łatwy do wyobrażenia. Przerażający jest świat w niej ukazany i prawa nim rządzące, to w jaki sposób traktowani są ludzi i w jaki sposób traktują oni siebie nawzajem. Szokujące jest też jakie wartości zostają tam wyniesione na piedestał. Nie chce się...

"Rok 1984"- George’a Orwella,to jedna z lepszych książek,które przeczytałem.Czytając odnosiłem się nieco wspomnieniami do rzeczywistego roku 1984,próbując przypomnieć sobie,ten niechlubny okres PRL-u .Takie opisy George’a Orwella, jak: żywność na kartki,ciągłe pranie mózgu przez telewizję,wyliczanie sukcesów partii,piętnowanie wrogów partii,roztaczanie świetlanej...

7,5/10

Człowieka da się zniszczyć i pokonać

Dyskusje

46 374