Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych

Anna KańtochMichał Cetnarowski Wydawnictwo: Powergraph literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dziwne intymności

7 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , ,

Antologia "Pożądanie" mniej ma wspólnego z opowiadaniami miłosnymi i erotycznymi niż z tymi dziwnymi. Porwały mnie formy stworzone przez Jakuba Nowaka, Annę Kańtoch i Jakuba Małeckiego. Przez pozostałe się prześlizgnęłam. Nie można jednak żadnemu twórcy odmówić niepowtarzalnego stylu i zacnej gry słowem.

Zastanawiałam się, co się kryje za sławnymi nazwiskami i tandetną okładką. Nic dobrego.

Cała opinia na LADYMARGOT.PL

(...)

Nie ukrywam, że „Pożądanie” nie jest pozycją dla każdego. Powiedzmy sobie wprost: nie każdy jest otwarty na tego typu literaturę. I rozumiem to. Sama spoglądam w jej stronę z silnymi oporami. Jeśli jednak cenicie po prostu dobrą lekturę, jesteście ciekawi nowego, ta książka powinna znaleźć się w Waszej biblioteczce.

Dlaczego?

Przede...

Niektóre historie są bardzo fajnie napisane. Polecam.

2059

Dwanaście swobodnych improwizacji na temat pożądania. Młodzi autorzy obojga płci, próbują opisać złożone uczucia miłości, tęsknoty, namiętności, odrzucenia, poszukiwania i nasycenia. Opowiadania zróżnicowane od bardzo dobrych, po takie sobie, od realizmu,po fantastykę, ale zbiorek na tyle ciekawy, że warto go przeczytać.

Niektóre opowiadania słabsze (np. Twardocha), niektóre wybitne (jak np. Cetnarowskiego czy Bernadety Prandzioch).

Jakby się nad tym zastanowić, słowo "pożądanie" zostało bardzo ciekawie wykorzystane w sensie relacji między dwojgiem ludzi. Pożądać, to znaczy bardzo czegoś chcieć, pragnąć posiadać - dosłowność znaczenia tego wyrazu sprawia wrażenie niezwykle jednoznaczne, nie pozostawia w zasadzie żadnego pola do interpretacji.

Jakby na przekór zbiór opowiadań zatytułowany...

Ciekawa antologia, z kilkoma naprawdę dobrymi opowiadaniami, i chyba jedyna, która posiadając w tytule erotykę nie składa się z debilnie napisanych historyjek rodem z kiepskich pornoli. Seks występuje, ale raczej jako tło do ukazania psychiki bohaterów, a nie jako główne danie.

Niektóre opowiadania tej książki można by nazwać jako opowieści dziwnej treści - szczególnie ostatnie.
Poruszane są tu tematy miłości, seksu, wzajemnych relacji z drugim człowiekiem.
Jednym słowem odprężająca lektura na długie wieczory.

Parę słów pod linkiem:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2013
  • Chcę w prezencie