Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych

Okładka książki Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych
Michał CetnarowskiAnna Kańtoch Wydawnictwo: Powergraph literatura piękna
literatura piękna
Powergraph
2013-02-06
2013-02-06
seks tabu literatura polska opowiadania erotyka eseje

Oficjalne recenzje i

Dziwne intymności

Link do recenzji

1562 52 39

Moja opinia znajduje się tutaj - https://www.instagram.com/p/CV0CHKhgoQd/

Moja opinia znajduje się tutaj - https://www.instagram.com/p/CV0CHKhgoQd/

Podchodziłem do tej książki z mieszanymi uczuciami. Skusił mnie jedynie dobór autorów. Obawiałem się, że będzie to zbiór opowiadań erotycznych co sugerowałby tytuł i okładka.
Zostałem jednak przyjemnie zaskoczony. Prawie każde opowiadanie oparte było na ciekawym pomyśle lub niosło dodatkowe przesłanie. Nie było w tym zbiorze słabych utworów. Nie żałuję poświęconego tej książce czasu.

Zbiór bardzo osobliwych około namiętnościowych opowiadań wielu uznanych lub dobrze zapowiadających się polskich twórców. Kolejna po zbiorze "Ojciec" ciekawa antologiczna pozycja od Powergraphu. Dla lubiących literackie eksperymenty.

Całkiem udany zbiorek współczesnych, polskich opowiadań, niektóre (Orbitowski, Żulczyk) naprawdę dobre.

Zupełnie różne historie zupełnie różnych pisarzy. Wszystkie były świetne, ale mogę wyróżnić „Wywiad” Bernadety Prandzioch i „Małą May” Marcina Przybyłka, które poruszyły mnie najbardziej. To, co łączy wszystkie opowiadania to to, że są bardzo dziwne. I mam świadomość, że właśnie dlatego wielu osobom ta antologia nie przypadnie do gustu. Cóż, ja po prostu uwielbiam takie dziwne, niebanalne rzeczy! Nie jestem fanką romansów i erotyków, które według mnie są nudne i przewidywalne, nie wspominając już o kiepskich a niekiedy nawet żałosnych scenach seksu. Tutaj wszystko mi odpowiadało. To jest po prostu, jak dla mnie, świetna książka z naprawdę ciekawymi, dobrze napisanymi opowiadaniami

2079

Na półkach: , , , , , ,

Antologia "Pożądanie" mniej ma wspólnego z opowiadaniami miłosnymi i erotycznymi niż z tymi dziwnymi. Porwały mnie formy stworzone przez Jakuba Nowaka, Annę Kańtoch i Jakuba Małeckiego. Przez pozostałe się prześlizgnęłam. Nie można jednak żadnemu twórcy odmówić niepowtarzalnego stylu i zacnej gry słowem.

Zastanawiałam się, co się kryje za sławnymi nazwiskami i tandetną okładką. Nic dobrego.

Cała opinia na LADYMARGOT.PL

(...)

Nie ukrywam, że „Pożądanie” nie jest pozycją dla każdego. Powiedzmy sobie wprost: nie każdy jest otwarty na tego typu literaturę. I rozumiem to. Sama spoglądam w jej stronę z silnymi oporami. Jeśli jednak cenicie po prostu dobrą lekturę, jesteście ciekawi nowego, ta książka powinna znaleźć się w Waszej biblioteczce.

Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że większość tych krótkich form to literackie perełki, nie tylko pod względem stylu, ale i treści. Wciąż nie mogę przestać myśleć o opowiadaniu Jakuba Małeckiego. Nie zdradzę Wam w tej chwili więcej, nie chcę, byście już teraz w jakikolwiek sposób się ustosunkowywali się do niego, ale gwarantuję, że poruszy Was do głębi. Chociaż, jeśli znacie Małeckiego, wiecie, że autor pisze niezwykle przejmująco.

Cała opinia na LADYMARGOT.PL

Dlaczego?

Przede...

Niektóre historie są bardzo fajnie napisane. Polecam.

Niektóre historie są bardzo fajnie napisane. Polecam.

2059

Dwanaście swobodnych improwizacji na temat pożądania. Młodzi autorzy obojga płci, próbują opisać złożone uczucia miłości, tęsknoty, namiętności, odrzucenia, poszukiwania i nasycenia. Opowiadania zróżnicowane od bardzo dobrych, po takie sobie, od realizmu,po fantastykę, ale zbiorek na tyle ciekawy, że warto go przeczytać.

Dodaj cytat z książki Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych