Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga twojego umysłu.

Okładka książki Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga twojego umysłu. David Hamilton
Okładka książki Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga twojego umysłu.
David Hamilton Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
It's The Thought That Counts
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-11-12
2012-11-12
Ryszard Oślizło
psychologia umysł

Polecam tę książkę z całego serca. Książka traktuje o tym, że możemy zmienić nasze otoczenie i Świat, kochając siebie, innych i przyrodę. Jedna kropelka drąży skałę. Każde nasze zachowanie, działanie, a przede wszystkim, myśl od której wszystko się zaczyna mają wpływ na to co się dookoła nas dzieje. Zbiorowa psychoza medialna może nie mieć na nas wpływu, jeżeli będziemy żyć bardziej świadomie i samemu kreować pozytywną rzeczywistość. Jestem wdzięczna autorowi za tą książkę, która ma bardzo pozytywne przesłanie- myśl to wibracja i tylko od nas samych zależy, czy z tej wiedzy skorzystamy, aby uczynić Świat lepszym dla wszystkich.

Lepsza, niż zaraźliwa moc myślenia, dużo gorsza niż Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu (wszystko tego samego autora). Lepiej trzy razy przeczytać Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu niż pozostałe dwie jego książki, które wydają mi się "dziesiątą wodą po kisielu", "odcinaniem kuponów" itd. A jeśliby ktoś lubował się w badaniach naukowych na poruszane przez autora tematy, lepiej zrobi sięgając po książki Lynne McTaggart (np. Pole).

To książka, która na wiele sposobów pokazuje, że jednak mamy wpływ na to, co się dzieje w naszym życiu.

Autor podejmuje w niej tematy z różnych dziedzin, np. medycyna, genetyka, psychologia, czy socjologia.
Niektóre wnioski zostały poparte dość interesującymi badaniami naukowymi.
Okazuje się również, że mimo, iż może się to wydawać niemożliwe, jednak także mamy wpływ na swoje DNA!
Czytając tę książkę można też wzbogacić swoją wiedzę o kilka intrygujących pojęć naukowych, np. efekt motyla, czy efekt "setnej małpy":).
David Hamilton przy tym wszystkim zwraca naszą uwagę głównie na świadomość tego, co się dzieje w naszym umyśle i jakie ma to przełożenie w naszym życiu na różnych jego płaszczyznach. Pokazuje dlaczego warto do minimum ograniczyć stres, jakie są konsekwencje związane z nerwowym stylem życia, a także przy okazji jak na nowo zadbać o swoje emocje, by w miarę możliwości poprawić swój odbiór otaczającego nas świata, by z kolei dzięki temu zacząć współgrać z tym, co się nam przydarza i wyciągać z tego jak najwięcej korzyści.

Książka bardzo ciekawa i pouczająca. Opisane zjawiska zostały poparte rzetelnymi badaniami, inne stanowią fakty z życia samego autora.
Polecam:)

Niektóre wnioski zostały poparte dość interesującymi badaniami naukowymi.

Bardzo podobna do "Potęgi podświadomości" Murphy'ego, choć na nieco innych przykładach. Coś w tym jest, że pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenia, ale na dluższą metę w tym kraju to się nie da (może dlatego napisał ją brytyjczyk, a nie polak :) )

Potęga Twojego umysłu...

David Hamilton to przede wszystkim człowiek, który pomaga ludziom zrozumieć wpływ psychiki na nasze życie. Niestety, autor posługuje się czasami zbyt trudnym językiem dla czytelnika o przeciętnej wiedzy, więc czytanie tej książki szło mi raczej ciężko i wyglądało mniej więcej tak: Czytam, czytam, trudne słowo, no ale czytam dalej, trudne, czytam. I tak w kółko. Na dwóch stronach Dr Hamilton potrafił powtórzyć jedno, oczywiście trudne słowo nawet kilkanaście (o ile nie więcej) razy.
Łatwo było się pogubić, przekartkować kilka stron i doznać szoku, bo nie wiemy o czym czytaliśmy.

Autor wyjaśnia w miarę zrozumiale efekt placebo, wizualizację, wpływ naszych myśli na życie i podaje kilka naprawdę interesujących przykładów z życia wziętych. Jak pewnie już zauważyliście, interesuję się Prawem Przyciągania i myślałam, że autor mnie zainspiruje... I w sumie to tak się stało, bo staram się codziennie wyobrażać sobie pewne rzeczy. Był podany przykład człowieka, który wyobrażał sobie, że czyści swoją chorą wątrobę wielką szczoteczką do zębów. Strasznie boję się nawrotu choroby (nic aż tak poważnego),więc czasem również wyobrażam sobie coś podobnego.
Polecam dla ciekawskich i osób nie bojących się naukowego języka.

Potęga Twojego umysłu...

Przed przeczytaniem książki obawiałam się, że będzie z nią trochę tak jak z "Superodpornością". Autor, jako szanowny pan doktor, będzie pisał książkę w ten sposób jakby odbiorcami byli inni szanowni doktorzy. Jednak okazało się, ze obawy pozostały jedynie obawami. Język autora jest jednocześnie prosty i inteligenty, a przy tym bardzo... sympatyczny :) Zwykły laik, w dziedzinie nauki, może bez większego trudu zapoznać sie z treścią książki i przy tym wszystko dokładnie zrozumieć.

Książka powstała po to, abyśmy mogli lepiej zrozumieć swój umysł i nauczyć się prawidłowo z niego korzystać. Może początkowo zdanie może wydawać wam się śmieszne, ale stopniowo zgłębiając się w treść książki zmienicie zdanie. "Wiem, że nic nie wiem", powiedział w końcu słynny filozof Sokrates. I chociaż pewnie Sokratesowi chodziło o coś innego to, to zdanie według mnie świetnie opisuje moje wrażenia po przeczytaniu książki.

Plusem, jest to, ze wiedzę, którą możemy posiąść, czytając książkę, jesteśmy w stanie wykorzystać w praktyce. Na przykład, jeśli chora osoba przeczytała by taką książkę, przekonałaby się, że wiara naprawdę czyni cuda i jeśli w coś mocno wierzymy to jet to absolutnie możliwe do spełnienia.

Chociaż nie zawszę trawie poradniki ten raczej przypadł mi do gustu. Brakuje tu wprawdzie kilku rysunków, wykresów czy czegoś podobnego, co uprzyjemniłoby am studiowanie poradnika.

Podsumowując. Polecam, każdemu. Wara przeczytania książka. Ma swoje wady, ale też zalety i jest pisana prostym, przyjemnym dla czytelnika językiem. Polecam gorąco i zachęcam do lektury :)

Recenzja z bloga MyBooks!

Po tę książkę sięgnęłam z dość prostego powodu - moim zainteresowaniem na temat tych rzeczy. Bo w sumie nigdy ktoś z Was nie zastanawiał się dlaczego lekarze zachęcają do myślenia o tym co zrobimy jak już będziemy zdrowi? Żeby myśleć o dobrych rzeczach, a o tych złych - nie? Ja owszem, zastanawiałam się i pełna pytań sięgnęłam po tę pozycję.
Ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane. Każda twoja myśl, uczucie i intencja odbija się echem w całym twoim ciele.
Właśnie tak rozpoczyna się pierwszy rozdział 'Ciało i umysł'. W każdym rozdziale opisana jest prawda i jej uzasadnienie, pisane w sposób dostępny dla każdej osoby, przez który każdy może gładko przejść. Sięgając po tę książkę trzema mieć na uwadze to, że nie jest napisana naukowym językiem i wciąga coraz bardziej, mimo że nie jest książką 'typowo do czytania'. Jest ona bardziej poradnikiem mówiącym o tym jak bardzo ważny jest nasz sposób myślenia i patrzenia na świat. Jednak, aby ujrzeć te prawdy trzeba być na tyle dojrzałym, żeby zdawać sobie sprawę z tego co jest przekazane w tej książce, a są to same życiowe prawdy!

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/02/recenzja-ksiazki-wszystko-zaczyna-sie.html
Blog MyBooks - Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

Recenzja z bloga MyBooks!

Ciało...

Książka jest zbiorem informacji zaczerpniętych z książek lub artykułów innych autorów. Przedstawione są w niej w zrozumiały sposób wyniki badań dotyczących jak za pomocą myśli można wpływać na świadomość innych jednostek czy np. na DNA. Pozycja warta przeczytania.

Dr David R. Hamilton to niekwestionowany autorytet medyczny i wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Obecnie podróżuje po całym świecie i prowadzi warsztaty, pomagając ludziom zrozumieć potężny wpływ psychiki na ciało.

Nie raz zapewne słyszeliście, że myślenie ma wpływ na nasze ciało i samopoczucie. Na rynku jest mnóstwo książek, które skłaniają nas do pozytywnego myślenia czy otwierania swojego serca na innych. W swojej książce "Wszystko zaczyna się od myśli..." David Hamilton odkrywa potencjał umysłu i jego wpływ na nasze samopoczucie, organizm czy strukturę DNA.

W książce znajdziemy wiele cennych rad, jak nauczyć się pozytywnego myślenia. Oprócz tego autor wyjaśni nam jaki wpływ ma pozytywne myślenie na nasz organizm oraz jak działa ludzki organizm, a w tym przypadku mózg. Jak wiadomo "miłość uskrzydla", ale posiada również właściwości stymulujące komórki w ciele. Dzięki temu poradnikowi nauczymy się leczyć myślami na nasz organizm, uzdrawiać bliskie nam osoby i poprawiać swoje samopoczucie. A to wszystko podane prostym i przystępnym językiem.

Poradnik Davida Hamiltona jest w stanie odmienić nasze życie. Nie od dziś wiadomo, że nasze nastawienie ma wpływ na samopoczucie i rozwój. Wystarczy być tylko otwartym na nowe możliwości i co najważniejsze korzystać z nich. Nikt na tym nie ucierpi, a być może jeszcze zyska. Jeśli z góry zakładamy, że treść zawarta w tej książce to bzdury to nie będziemy w stanie skorzystać z rad autora. Wielu ludzi myli pozytywne nastawienie z naiwnością. Dlatego bronimy się i nie ufamy zarówno ludziom jak i nowym możliwością. Jednak ta książka jest w stanie pomóc każdemu niedowiarkowi.

W tym poradniku każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli ważne jest dla Was zdrowie duchowe i fizyczne, dążycie do perfekcji to ta pozycja jest dla Was. Dzięki tej książce można nauczyć się rozmawiać z osobami chorymi i cierpiącymi, a co najważniejsze będziemy w stanie im pomóc nawet na odległość. Wystarczy tylko pomyśleć.

Dr David R.Hamilton posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Jest także autorem bestsellerów.

W sytuacji, gdy na przykład jesteśmy chorzy bardzo duży wpływ na poprawę naszego samopoczucia mają nasze emocje i uczucia, które odczuwamy w danym momencie. Osoby myślące pozytywnie również szybciej wracają do zdrowia. Powiedzenie ,,Śmiech to samo zdrowie” jest jak najbardziej prawidłowe także i w tym przypadku.

Zdaniem autora wszystko zaczyna się od myśli, swoje teorie poparł licznymi badaniami i doświadczeniami z kilkudziesięciu lat wstecz.

Chory zażywający jakiś lek wierzy, że mu pomoże. Gdyby jednak po kilku dniach zmienić go na zwykłe tabletki, to nie zauważyłby różnicy i czułby się tak samo, jak po zażywaniu specyfiku.

Szczerze muszę przyznać, że już słyszałam kiedyś o podobnych działaniach, jednak za bardzo nie jestem do nich przekonana. Uważam, że aby poprzeć tą teorię, należałoby przeżyć taką sytuację, a nie tylko wzorować się na doświadczeniach innych.

Książka podzielona jest na rozdziały, przez co wiele łatwiej zapoznaje się lekturą. Denerwowało mnie jednak ciągłe umieszczanie opinii innych. Uważam, że lepiej byłoby, gdyby pisarz napisał o własnych uczuciach, a nie kierował się uczuciami drugich ludzi.

Dr Hamilton pisze w sposób zrozumiały dla czytelnika. Tą pozycję przeczytałam z przyjemnością, choć uważam, że mogłaby być lepsza.

Pierwszy raz zapoznałam się z twórczością tego autora, jednak mam w planach także inne jego pozycje : ,, Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni wpływają na Ciebie” oraz ,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu”. Mam nadzieję, że będą równie interesujące.

,,Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu” to wspaniała propozycja dla osób, które wierzą w to, że pozytywne myślenie może uwolnić ich od choroby i niepożądanych następstw !

Moja ocena : 4,5/6

• Wymienię
  • 2017
  • Książka BUMERANG

Dodaj cytat z książki Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga twojego umysłu.