Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia

Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia David Perlmutter, Alberto Villoldo
Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia
David PerlmutterAlberto Villoldo Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Power up your brain
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-11-01
2011-11-01
Ischim Odorowicz-Śliwa
mózg pamięć szamanizm oświecenie

Okładka książki Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście Kristin Loberg, Austin Perlmutter, David Perlmutter
Mózg na detoks... Kristin Loberg, Aus...
Okładka książki Brain Maker. Zdrowa głowa. Jak bakterie jelitowe chronią mózg Kristin Lobergi, David Perlmutter
Brain Maker. Z... Kristin Lobergi, Da...

Bardzo ciekawe zestawienie najnowszej wiedzy naukowej z wiekowymi praktykami szamańsko-medycznymi. Jedna z tych książek, które w niewymuszony sposób prowokują nas do zastanowienia się nad światem i tym co tak naprawdę o nim wiemy. Polecam!

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z tej dziedziny.
Dla mnie świetne połączenie wiedzy konwencjonalnej z holistycznym podejściem do funkcjonowania ludzkiego ciała.
Czekałam na książkę, która wyjaśni jak praktyki duchowe wpływają na materię, czyli ludzki organizm. Autorzy udzielają wielu takich wyjaśnień - opisują jak medytacja i modlitwa zmieniają strukturę mózgu, dlaczego stosowanie postów wpływa na zachowanie zdrowia i przedłuża życie, itp.
Bardzo podobało mi się wyjaśnienie czym na planie materialnym jest tak zwana żeńska siła życiowa (mitochondria czyli centra energetyczne w nas dziedziczone są tylko po kądzieli).
Podsumowując - książka w rzetelny sposób wyjaśnia jak prawa energii czyli ducha wpływają na materię czyli ciało oraz proponuje sensowny program aktywowania pełnej mocy ludzkiego mózgu.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z tej dziedziny.

Pod nieco mylącym tytułem kryje się kompendium wiedzy holistycznej na temat funkcjonowania fizyczno duchowego naszego umysłu i jego wpływu na resztę ciała. Jeden z autorów (lekarz)opisuje argumentując medycznie jak możemy lepiej wykorzystywać funkcje naszego mózgu poprzez min. lepsze odżywianie, techniki relaksacyjne (medytację, wizualizację) oraz inne techniki z obszaru rozwoju duchowego (np. radykalne wybaczanie). Oprócz opisów można tam znaleźć sporo konkretnych zaleceń co robić i jak się odżywiać, żeby minimalizować stres i wzmacniać funkcje immunologiczne naszego ciała. Jeśli ktoś oczekuje tylko i wyłącznie medycznych opisów i sposobów nie nawiązujących do duchowości - może być zawiedziony tą pozycją. Dla mnie lektura fascynująca - bo w jednej książce mogłam znaleźć to co w hurcie pomaga faktycznie w lepszym doświadczaniu życia ...tu i teraz.

„Jedyne granice są w Twojej głowie…”

Czyż nie są to jedne z mądrzejszych słów? Bo zastanówmy się logicznie – kto stawia nam jakiekolwiek ograniczenia? My sami! A dokładniej nasz umysł, bo wszystko zaczyna się właśnie w nim. Mówi się, że przeciętny człowiek korzysta tylko z ok. 10 % możliwości swojego mózgu. Co się dzieje więc z tymi pozostałymi procentami, które – nie ukrywajmy – stanowią wybitnie przeważającą większość?

„Aktywuj pełną moc mózgu” to książka, która powstała w wyniku współpracy dwóch doktorów. David Perlmutter to neurobiolog, a Alberto Villoldo jest natomiast antropologiem medycznym. Dodatkowo Villoldo od ponad 25 lat zgłębia techniki szamanów żyjących w Amazonii i Andach. Razem postanowili napisać książkę, która połączy w sobie duchowość z neurobiologią. W dzisiejszych czasach to dosyć niespotykane, bowiem nauka oddzieliła się od sfery duchowej, ale nie było tak zawsze. To właśnie jedna z nauk, którą przekazuje nam ta książka.

Zapewne rozczaruję niektóre osoby, jeśli napiszę, żebyście nie szukali tutaj gotowej recepty na „rozkręcenie” możliwości swojego umysłu. Tutaj otrzymacie wskazówki, przykłady, sporo naukowych opisów, ale to od Was samych zależy, czy z tego skorzystacie. Nie jest to książka typowo popularno-naukowa, chociaż faktycznie można w niej znaleźć sporo specjalistycznego słownictwa. Ciężko jednak napisać książkę o neurobiologii nie stosując go. Mogę Was jednak zapewnić, że nikt nie będzie miał problemów ze zrozumieniem czym jest glutation, telomer, mitochondrium czy też białko NRF2. Ja od wielu lat interesuję się taką tematyką, więc dla mnie były to sprawy proste. Jednak rzadko kiedy spotykam przedstawienie tego tematu w tak przystępny sposób, jak miało to miejsce tutaj.

Przeważająca część książki to dokładne opisy dotyczące mózgu, dróg nerwowych oraz tego, co też się w naszym układzie nerwowym dzieje. Dowiadujemy się, jak poszczególnie składniki pożywienia na niego wpływają i co możemy zmienić, aby funkcjonował lepiej. Z początku wydawało mi się, że będzie to książka raczej ciężka i trudna, co oczywiście w niczym by jej nie przeszkadzało – są takie książki, ale są one naprawdę wartościowe. Jednak ta publikacja ma w sobie coś, co sprawia, że czyta się ją naprawdę bardzo przyjemnie. Sama tematyka jest już bardzo interesująca, a co więcej – połączenie neurobiologii i duchowości? To dopiero coś. Jednak najważniejsze jest chyba to, że autorzy w znakomity sposób wszystko przedstawili. Dzięki temu książka zyskuje pozytywny odbiór czytelnika.

Pomyślicie sobie zapewne, że mamy tutaj do czynienia z samą teorią, a przecież mieliśmy aktywować nasz umysł. Owszem, mieliśmy, ale żeby to zrobić, to najpierw trzeba go poznać. Musimy wiedzieć, co chcemy zmienić i jak to wygląda w oczach nauki. Nie bójcie się jednak, bowiem po tym wszystkim, otrzymujemy sporo wskazówek oraz upragnionych ćwiczeń. Powiem więcej – dostajemy dokładną rozpiskę na poszczególny tydzień – jak ma wyglądać nasza diety, które suplementy możemy stosować, jakie ćwiczenia szamańskie i fizyczne mamy wykonywać. Na koniec te porady są zebrane w postaci tabelki, co znacznie ułatwia całą sprawę.

Myślę, że każda osoba interesująca się neurobiologią i posiadająca otwarty umysł powinna tę książkę przeczytać. To niczym powrót do korzeni ludzkości – dawniej przecież każdy szaman był również naukowcem, podobnie jak uzdrowiciel. Ludzie gdzieś po drodze zapomnieli o tym, że należy wszystko ładnie zrównoważyć, a ta książka może im w tym pomóc. Nauka i medytacje wcale się nie wykluczają. „Aktywuj pełną moc umysłu” to jedna z lepszych pozycji, jakie przeczytałam w tym roku. Jestem bardzo zadowolona z tego, że owa lektura mnie niezwykle wciągnęła. Polecam gorąco!

„Jedyne granice są w Twojej głowie…”

Well, nie porwałam mnie tak bardzo jak "4-godzinny tydzień pracy". Nie czułam tej książki, ani zaleceń. Zaintrygował mnie świadomy sen i niektóre przypadki "uzdrowień". Ale nie nie nie, zdecydowanie to nie była książka dla mnie. Także nawet oceniać nie będę, chociaż połączenie szamanizmu z neurobiologią dla mnie na plus.

Książka ta przybliża nam tajemnice ludzkiego mózgu oraz przekazuję nam wiedzę znaną szamanom już od wieków. Autorzy książki to wybitni naukowcy, którzy łączą swoją wiedzę z jak nam się wydaje dziwnymi praktykami szamanów. Wzorują się na ludziach Amazonii i Dalekich Wschodów przedstawiają nam siłę SUGESTII. Chcesz się cieszyć pełnym zdrowiem ? Spróbuj medytacji, którą połączysz z odpowiednią dietą bogatą w kwasy omega - 3 oraz spróbuj codziennie zastosować się do kilku łatwych zasad, a nie będziesz potrzebował lekarstw i pomocy lekarza.

Naukowcy starają się połączyć siłę naszego umysłu z siłą naszego ciała i ducha. W swojej książce przedstawiają sporo przykładów osób, którym tylko się wydawało, że są chore. Nie potrafiły normalnie funkcjonować i prosiły lekarzy o kolejne leki, jednak jak się okazało metoda autorów tej książki pozwoliła im na powrót do zwyczajnego życia.

Nasz mózg jeżeli nie będziemy mu "pomagać" nie będzie wykorzystywał wszystkich swych możliwości. W książce tej dowiemy się jak uaktywnić te części mózgu, które pomogą nam żyć w zdrowiu i szczęściu. Nasz mózg bazuje tylko na skonstruowanych już sieciach neuronowych, ale to nie prawda, że kształtują się one tylko do 7 roku życia. Zawsze możemy postarać się coś zmienić w tym zakresie.

Książka ( a właściwie poradnik) zawiera wiele ciekawych historii oraz opis specjalnej diety i ćwiczeń. Również autorzy podali nam specjalne modlitwy czy też mantr, które pozwolą nam na połączenie się ze światem przyrody i duchowym.

Autorzy ukazują jak wielką siłę ma nasz mózg. Gdy się zamartwiamy i mamy złe myśli szybko wpadamy w depresję, a następnie chorujemy.

Książkę mogę polecić wszystkim, którzy wieżą, że takie praktyki zadziałają i chcą się cieszyć zdrowiem. Jednak przy okazji zostańmy w zgodzie z sobą i nie zatraćmy się w dążeniu do doskonałości...

Książka ta może nie każdego zachwycić. Mnie troszkę przytłoczyły te specjalistyczne nazwy, trudne do zapamiętania substancje itp. Na pewno nie jest to książka na jedne wieczór.

• Zdrowie
  • Psychologia, Życie, Praca, Relacje, Komunikacja, Biznes, Mózg, Seks, Związki
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia