Magia ochronna w praktyce

Okładka książki Magia ochronna w praktyce Ellen Dugan
Okładka książki Magia ochronna w praktyce
Ellen Dugan Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Practical Protection Magick: Guarding & Reclaiming Your Power
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-11-22
2011-11-22
978-83-7377-506-0
Katarzyna Szewczuk
magia

Bardzo fajna książka. Zawiera dużo interesujących informacji o magii, o tym jak ją stosować w praktyce.

Z Ellen Dugan miałam już wcześniej styczność. Jej pierwsza książka "Urodzona czarownica" zrobiła na mnie nie małe wrażenie, dlatego postanowiłam sięgnąć po jej dalszą twórczość. Cieszę się bardzo z podjętej decyzji, gdyż "Magia ochronna w praktyce" to doskonała książka o tym jak sobie radzić ze złymi wpływami życia, natury i ludzi.

Licząca zaledwie 272 strony książka to kompendium wiedzy o tym jak łatwo przywrócić do swojego życia spokój, harmonię a przede wszystkim jak ochronić siebie i innych przed przysłowiowym złym okiem. Podzielona na 8 rozdziałów i masę podrozdziałów lektura prowadzi nas od podstaw w świat magii, żywiołów i tego z jakimi osobami na co dzień możemy mieć styczność, a jakie mogą na nas źle wpłynąć. Skuteczne rytuały, magia świec i zapachów to tylko nieliczne rzeczy które możemy znaleźć w książce. Biała magia potrafi zdziałać cuda, a wykonana w zaciszu domowym cieszy i działa z większą mocą.

Przyznaję, że tego typu książki wręcz łykam. Uwielbiam magię w każdym rodzaju - zaklęcia, czary, sztuczki czy chociażby proste robienie amuletów działa na mnie bardzo pobudzająco. Ellen Dugan w swojej książce zaskoczyła mnie nie raz - pozytywnie oczywiście. Przedstawiła masę rzeczy o których nie miałam pojęcia, a które na pewno przydadzą mi się w dalszym ćwiczeniu swoich paranormalnych zdolności. Dokładny opis żywiołów, testy w których określamy swoje przynależności, a na koniec dokładne i precyzyjne spisy rytuałów do zrobienia w domu - czy można chcieć czegoś więcej.

Ellen ma naprawdę lekki i prosty styl. Przekazuje czytelnikowi swoją całą wiedzę bezpośrednio, nie owija w bawełnę, ale płynnie przechodzi do setna sprawy. Dodając do tego przystępny i zrozumiały język czytanie jej książki to czysta przyjemność. Oprócz tego warto wspomnieć o oprawie graficznej. Prostota i klasa na zewnątrz, cieszące oko zdobienia wewnątrz. Zero błędów czy niedociągnięć. Wydanie pierwsza klasa.

Polecam serdecznie. Osobą lubiącym czary i magię, domowe zabawy jak i czytadła bez zobowiązań. "Magia ochronna w praktyce" to nie tylko umilacz czasu w chłodne i ponure dni, ale spora księga z cennymi poradami jak iść łatwiej i bezpieczniej przez życie. Osobiście jestem zachwycona tą pozycją i namawiam was byście spróbowali magicznych sztuczek w swoim domu, tak jak i ja to zrobiłam.

Ocena: 5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

Licząca zaledwie 272 strony książka to...

Wiem, że każdy z Was czuł się kiedyś źle. Nie mam teraz na myśli poczucia fizycznego, ale raczej psychicznego czy też duchowego. Czuliście się zmęczeni, puści, wykończeni… i nic nie pomagało. I mogę się założyć, że przeważająca większość zupełnie nic z tym nie zrobiła, tylko postanowiła przeczekać. Nieładnie, bardzo nieładnie. Przecież z takim czymś jest nie raz sobie łatwiej poradzić niż z bólem fizycznym!
Wiem także, że wiele osób nie wierzy w klątwy, uroki, czy też wampiry. Nie mam zamiaru tego zmieniać, bo jak ktoś jest uparty, to trudno. Jednakże kiedyś przyjdzie czas i ten ktoś sam się przekona, że może jednak coś w tym wszystkim jest. Książka „Magia ochronna w praktyce” z pewnością mu się wtedy przyda. Czy można ją uznać za poradnik? Po części na pewno. Zaskakujące jest to, że nie dotyczy tylko samej magii i uroków, ale także zwyczajnego życia. Jak? Zaraz Wam powiem.
Nie będzie zaskoczeniem fakt, że powiem, że w tej książce znajdują się różnego rodzaju zaklęcia i rytuały. W końcu na to wskazuje sam tytuł i okładka. Jednakże ja odczułam wrażenie, że autorka chciała przekazać tu coś jeszcze. Chciała dotrzeć do ludzi, którzy niekoniecznie czują magię i lubią tą tematykę. Ona po prostu chciała, żeby każdy spojrzał na siebie i swoje życie. Dzięki temu czytelnik ma zobaczyć prawdę o sobie, prawdę o tym, co dzieje się w jego życiu. Nie jedna osoba na pewno poczuje, że coś nie jest do końca w porządku. I właśnie wtedy autorka podsunie mu kilka pomysłów, jak to zmienić – nie tylko za pomocą magii.
A cóż jeszcze tutaj znajdziemy? Piękne wprowadzenie, które czytało mi się naprawdę bardzo przyjemnie. Już od pierwszych stron bardzo pozytywnie odebrałam autorkę i utrzymywało się to aż do końca czytania. Znajdziemy tu także quizy, które pozwolą nam sprawdzić, jakimi zdolnościami dysponujemy. Mamy tutaj zarówno sporo teorii jak i praktyki, co razem stanowi bardzo ciekawą całość tematyczną. Dowiemy się, czym jest atak metapsychiczny i jakie są jego symptomy, kim są wampiry emocjonalne i czym różnią się od psychicznych, poznamy dokładniej 4 żywioły, moce niektórych kolorów, kamieni czy też ziół. Wszystko to jest opisane w sposób bardzo przystępny i zrozumiały, więc nikt nie będzie miał problemu z odbiorem. Poza tym nie ma tutaj rozczulania się nad danym tematem – krótko, zwięźle i adekwatnie.
Najbardziej spodobały mi się cytaty przytaczane przez autorkę na początku każdego rozdziału i podrozdziału. Bardzo dobrze dobrane do danej tematyki, a i wiele z nich niesie ze sobą pewne mądrości. A wiadomo, że cytaty łatwo zapamiętujemy. Muszę także przyznać, że oprawa graficzna jest przyjemna dla oka, co sprawia, że książkę się bardzo miło czyta. Przydatną rzeczą jest także słowniczek znajdujący się na końcu, chociaż nie ma tam za wiele skomplikowanych pojęć.
Myślę, że książka przypadnie do gustu zarówno początkującym czarownicom i tym bardziej zaawansowanym. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie, a ugruntowanie wiedzy nigdy nie zaszkodzi. Także osoby, które nie mają do czynienia z magią mogą ją przeczytać, ponieważ może akurat znajdą coś, co pomoże uporać im się z koszmarami czy też problemami.

"Wszyscy narodziliśmy się ze wspaniałymi darami. Jako dzieci zaczynamy poznawać i rozwijać nasze talenty, często nieświadomi tego, jak jesteśmy unikalni, i że nie każdy może robić, to co my!"

Ellen Dougan jest uznaną autorką i zdobywczynią licznych nagród, a także medium o ponad dwudziestosześcioletniej praktyce. Jest również wysokiej rangi kapłanką mieszanych tradycji magicznych okolic zatoki St. Louis. Swoje rzemiosło oraz uprawę ogrodu praktykuje w Missouri, gdzie mieszka wraz z rodziną. Znana jako Czarownica Ogrodu jest autorką jedenastu książek wydanych przez wydawnictwo LLewellyn dotyczących magii ogrodu, naturalnej magii domowego ogniska, czarom związanym z przyrodom i zielarstwa. Rllen jest również doświadczonym wykładowcą udzielającym się w wielu różnorodnych dziedzinach, takich jak Tarot, psychometria, czarostwo i magia ogrodów.

Choć możemy sobie nie zdawać z tego sprawy to koszmary senne bądź niespodziewane dreszcze mogą świadczyć o tym, że ktoś rzuca na nas urok. Jak się przed nim chronić? Z pewnością pomogą nam tutaj ćwiczenia, rytuały i zaklęcia, dzięki którym włączymy do naszej magii ochronnej moc żywiołów, zaczniemy rozpoznawać symptomy ataku mentalnego i dostrzeżemy wampiry energetyczne. Magia sama w sobie jest szalenie interesującym tematem, a autorka niniejszej publikacji tylko podsyca nasz zapał na wiedzę.

"Charakter to to, czym jesteś po ciemku."

Moje zainteresowanie magią zaczęło się już od najmłodszych lat, gdy razem z koleżankami wymyślałyśmy zaklęcia i próbowałyśmy je rzucać na siebie nawzajem, niestety nigdy nic nam z tego nie wyszło. Potem po przeczytaniu "Magii wiedźm" zainteresowałam się tym zagadnieniem na nowo i wiedziałam, że do tej książki usiądę z wielkim zapałem. Tak też się stało, pochłonęłam ją w dwa wieczory, czytając przy tym jeszcze inne książki. Mimo tego cały czas w głowie siedziały mi zaklęcia na przywoływanie żywiołów do swojej magii bądź zdolności metapsychiczne, które mogę odkryć.

Autorka w swojej książce zawarła niezliczoną ilość ciekawostek, informacji, quizów i zaklęć, wszystko po to, żeby czytelnik miło spędził czas przy lekturze. Dodatkowo pomiędzy informacje o magii wplatała anegdoty ze swojego życia, co nadało świeżości książce. Można na pierwszy rzut oka wywnioskować, że autorka zna się na tym, o czym mówi i podchodzi do tego z wielkim zapałem.

Niestety nie miałam w domu odpowiednich świec i innych przyrządów, żeby móc odprawić rytuał przywołania powietrza bądź wody do siebie, ale jeśli tylko natrafi mi się okazja to z pewnością spróbuję tych zaklęć. Na początku, gdy zobaczyłam słowo 'rytuały', przed oczami przeleciały mi sylwetki zakapturzonych postaci, chodzących po pentagramie, ale właściwie nie miałam się czego obawiać. Autorka nie wymusza na nas praktykowania magii, a jedynie pokazuje swoje stanowisko w tej sprawie i pomaga zainteresowanym. Myślałam, że książka będzie utrzymana w poważnej tonacji, a autorka będzie wypowiadać się jak doświadczona czarownica, a jednak język autorki jest przejrzysty i można od razu załapać o czym mówi.

"Gargulce są często strażnikami portali prowadzących do wymiarów, gdzie leżą światy poza płaszczyzną fizyczną."

Dla mnie najlepszym rozdziałem był ten o poznaniu swojego wewnętrznego metapsychicznego talentu. Rzadko zdarza się, żeby w takich publikacjach znajdowały się tego typu testy, przez co jeszcze bardziej polubiłam tę książkę. Przeważnie testy dotyczą jakiś miłosnych rozterek, jak te które znajdziemy w gazetach, a ten quiz był naprawdę bardzo przydatny. To może wydać się dziwne, że aż tak spodobało mi się babranie w odpowiedziach do quizu, ale to naprawdę świetna zabawa, która pozwala nam na poznanie samego siebie. Dodatkowo autorka zamieściła nam wyjaśnienie każdego z talentów, pokazując zarówno jego dobre strony, jak i te złe. Ja szybko odnalazłam swój metapsychiczny talent i gdy przeczytałam opis byłam w szoku, bo wszystko się zgadzało.

Muszę też wspomnieć o oprawie graficznej. Może okładka nie jest za bardzo przyciągająca, ale w końcu nie ocenia się książki po okładce, prawda? Każdy róg kartki posiada śliczne zdobienia, które przypominają trochę latorośl. Najlepsze w tym wszystkim są rysunki pentagramów, które naprawdę zachwycają. Widać, że ktoś poświęcił nad nimi dużo czasu. Dodatkowo bardzo spodobało mi się to, że przy każdym nowym podtytule i tytule znajdowały się jakieś cytaty, które autorka wybrała tak, że idealnie współgrały z treścią. Kolejną rzeczą, która mi się podobała były runy. Pani Ellen opisała nam w jaki sposób ich używać oraz gdzie rysować, żeby przynosiły najlepszy skutek. Dodatkowo do książki załączony jest słowniczek, który wyjaśnia trudniejsze pojęcia, występujące w tekście i wprowadzenie, które znacznie ułatwia nam lekturę.

Książka jest idealna dla osób, które interesują się magią i chcą w jakiś sposób chronić się przed mentalnymi atakami. Warto po nią sięgnąć chociaż z czystej ciekawości - odpowiedzi na moje pytania bardzo mnie zadowalały, więc jestem przekonana, że Wam również ta publikacja przypadnie do gustu. Naprawdę powinniście dać jej szansę i poznać swój wewnętrzny talent.

"Niech ci, którzy kochają nas, kochają nas. A tym, którzy nas nie kochają, niech Bóg odmieni ich serca. A jeśli nie odmieni ich serc, niech wykręci im kostki, abyśmy mogli widzieć ich kulejących."

alone-with-books.blogspot.com

"Mądrą sugestią w kwestii magii jest to, aby wieść życie obiektywne - na poziomie mentalnym bardzo ważnym jest, aby mieć bezstronne nastawienie psychiczne i tak też się zachowywać."

Od zarania dziejów świat jest podzielony na dwie strony. Tych, którzy wierzą w magię i tych, którzy wyśmiewają możliwość jej istnienia. Ale mimo to, nawet niedowiarkom zdarza się, od czasu do czasu powiedzieć w żartach, że może go ktoś przeklął.

Magia ochronna w praktyce to przewodnik, w którym autorka przedstawia nam różne możliwość ochrony naszego ducha przed atakami ze strony wrogo nastawionych nam osób. Ellen Dugan już na samym początku chce poprowadzić nas w odpowiednim kierunku, dlatego też jeśli chcemy wiedzieć jakiego typu metapsychiczną moc posiadamy musimy zrobić odpowiedzieć na pytania z testu. Dzięki szczerym odpowiedzią znajdziemy najlepszy sposób do walki. Autorka bardzo obrazowo wyjaśnia co to jest atak metapsychiczny, jakie są jego objawy, kto może je wywoływać i jakie mogą być dla tego osoby korzyści bądź konsekwencje. Do tego rytuały, które należy wykonać, aby pozbyć się negatywnej energii są przedstawione, tak że nawet amator potrafiłby je bez problemowo wykonać. A dla tych, którzy pogubili się, czy zapomnieli co oznacza dane pojęcie, na końcu książki znajduje się słowniczek.

To moja pierwsza książka o charakterze ezoterycznym. Sama do tego typu rzeczy podchodzę raczej z dystansem. Nigdy nie wykonywałam żadnego rytuału, który miałby coś odpędzić, bądź przywołać. Ale to zaraz nie oznacza, że nie mogę się tym w pewien sposób interesować. Z chęcią słucham historii ludzi, którzy brali udział w rytuałach czy choćby poszli do wróżki dowiedzieć się co niesie im przyszłość.

Co mi się w tej książce podobało? Na pewno to, że autorka dba o swojego czytelnika i wszystko bardzo fajnie i jasno opisała. Wszystko tłumaczy, co do czego jest potrzebne, kiedy co wykonywać itd. Takie rzeczy są ważne, bo przecież nie chcemy obudzić złych mocy i przyciągnąć ich do siebie. Jednak najbardziej zainteresował mnie rozdział o wampirach. Oczywiście autorka nie pisze w nim o wampirach żywiących się krwią, ale o wampirach, które pochłaniają naszą energię życiową. Jak o tym czytałam to od razu przypomniały mi się Wizje w mroku L.J. Smith. Zresztą czytając tę książkę wiele razy miałam momentów deja vu. Miło było odkrywać skąd biorą inspiracje autorzy, których czytam na co dzień.

"Większość ludzi wyposażona jest w swoisty filtr. Filtr ten przypomina im, kiedy robią dobrze, a kiedy źle i utrzymuje ich z dala od niebezpieczeństw. Nazywa się to sumieniem, ale jeśli dodasz do tego nielegalne substancje lub wybuchowe ego, wówczas owa siatka bezpieczeństwa czy też filtr znika."

"Szczepimy się, pijemy tran i łykamy witaminy aby uniknąć chorób. Co jednak robimy żeby zabezpieczyć się przed tzw. złym okiem?"*

Jeśli szukasz pomocy dotyczącej metapsychicznych ataków, chcesz poznać swój dar, lub po prostu dowiedzieć się czegoś nowego o magii ochronnej, ta jest to książka właśnie dla Ciebie.

Książka Magia ochronna w praktyce może być naprawdę ciekawą książką, dla osób interesujących się tą tematyką. Jednak zupełnie "nowi" w tym temacie też się odnajdą - wszystko jasno i klarownie wytłumaczone, żadnych problemów. Na samym początku, jest małe wprowadzenie - to, co uważam za bardzo ważne w tego typu książkach. Krótki wstęp, i witam w świecie świadomości metapsychicznej i czarostwa.

Jak podkreśla autorka, bardzo ważne jest to, aby w ogóle poznać swoje metapsychiczne zdolności. Otóż każdy ma inne zdolności - choć ja, swoje własne sprecyzowałam dość jasno, to np. moja koleżanka miała problem, gdyż miała po trochu z każdego daru. W sprecyzowaniu, pomogą wam quizy umieszczone w książce. Następnie są wyjaśnione mocne, i złe strony jakie płyną z posiadania poszczególnych zdolności. Ponadto, książka zawiera wiele praktycznych porad, jak radzić sobie z niektórymi zagrożeniami. Wyjaśnione jest tam również skąd ataki te mogą płynąć - czy słyszeliście o czymś takim jak emocjonalny wampir? Nie? No to proszę przeczytać, bo to on może być przyczyną wielu waszych niepowodzeń!

Jak głosi okładka (która zresztą nie przypadła mi do gustu),znajdują się też rytuały, i zaklęcia. Ja osobiście ich nie praktykowałam(brakuje mi potrzebnych przedmiotów),ale myślę że warto. Kilka świec nikomu nie zaszkodzi, a jeśli by pomogło, to czemu nie? A same zaklęcia czytałam z ciekawością(a co, może i tak mi pomogą?^^ )

To, co bardzo najbardziej podobało mi się w książce, to historyjki przytaczane przez autorkę. Świetnie uzupełniało się to z resztą "poradnikowych" rad, i pozwalało odetchnąć. Niektóre były pouczające, drugie śmieszne. Muszę przyznać że umilało to czas.
Poza tym, jest wiele przydatnych rad nie tylko tych dotyczących magii, ale też tych o podłożu psychologicznym.

"Nauczenie się, jak komunikować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem innych może być nieocenionym narzędziem w mentalnej obronie i magii ochronnej."

Książka Magia ochronna w praktyce może być naprawdę ciekawą...

Ellen Dugan jest uznaną pisarką i zdobywczynią licznych nagród, a także specjalistką od architektury krajobrazu i projektowania ogrodów. Jest również doświadczoną pielęgniarką, medium o ponad dwudziestosześcioletniej praktyce. Ellen jest również doświadczonym wykładowcą udzielającym się w wielu różnorodnych dziedzinach, takich jak Tarot, psychometria, czarostwo i magia ogrodów.

''Magia ochronna w praktyce''- to książka w, której znajdziemy masę ciekawych informacji, quizów, ćwiczeń, zaklęć oraz rytuałów. Ta książka jest przepełniona informacjami, które są na prawdę świetnie przedstawione i z przyjemnością się je czyta. Autorka umiejętnie połączyła kilka wątków i stworzyła ciekawą lekturę w, której każdy znajdzie coś dla siebie.

Jako uczennica szkoły podstawowej uwielbiałam chodzić na andrzejki. Wszystkie wróżby i zabawy- chętnie brałam w nich udział, a nawet sama przygotowywałam dla rówieśników zabawy podpatrzone w internecie. Można powiedzieć ,że interesowałam się magią- widzieliście te kule lub karty z których ludzie wróżą? Na prawdę mi się to podobało lecz z biegiem lat mój entuzjazm wobec magii zmalał. Jednak pewnego dnia zapoznałam się z katalogiem wydawnictwa Astropsychologii i zauważyłam tam kilka bardzo ciekawych tytułów dotyczących magii. Przy wyborze lektury zdecydowałam się na ''Magię ochronną w praktyce'' ponieważ oprócz informacji zawiera ona mnóstwo quizów oraz zaklęć co jest praktycznym dodatkiem.

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy jest śliczna okładka, która przyciągnie nie tylko miłośników magii. Gdy wzięłam tę książkę do rąk muszę przyznać, że oczy mi się zaświeciły z wrażenia. Ciekawie zdobione rogi stron oraz cudowne ilustracje wywołały we mnie falę entuzjazmu. Choć po samej okładce książki się nie ocenia to muszę przyznać, że ''Magia ochronna w praktyce'' prezentuje się fantastycznie ze strony zewnętrznej jak i wewnętrznej.

,,Magia to radość, ale także odpowiedzialność. To od praktykujących magię zależy, czy użyją oni mądrości, współczucia i własnej inteligencji, aby nadać swym klątwom odpowiedni charakter.”

Czytając książkę miałam wrażenie, że autorka jest bardzo inteligentną kobietą. Piszą tą książkę wykazała się dużym doświadczeniem w dziedzinie magii. Jej język jest prosty i zrozumiały dzięki czemu książkę czyta się na prawdę przyjemnie. Bardzo chętnie zapoznawałam się z anegdotami z życia pani Dugan, które tak umiejętnie wplatała w rozdziały. Były ciekawym urozmaiceniem co sprawiło, że ta lektura nie była tylko sztywnym poradnikiem.

Jestem wdzięczna wydawnictwu za tę książkę ponieważ dzięki temu poznałam wiele nowych zagadnień związanych z magią. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po książkę z tej dziedziny. ''Magię ochronną w praktyce'' polecam wszystkim. Osobą, które interesują się magią i chciały by się dowiedzieć czegoś nowego oraz osobą, które chciały by się przed magią ustrzec. Jest to wartościowa książka i cieszę się, że gości ona na mojej półce. Polecam

O książce: Czy koszmary senne stanowią ostrzeżenia, a dziwne kłucie w dołku jest oznaką, że ktoś właśnie rzuca na Ciebie urok? Oto cała prawda o metapsychicznych atakach i magii mogącej Cię przed nimi ochronić!

W książce tej znajdziesz wiele praktycznych ćwiczeń, opisy rytuałów i zaklęć. Do własnej magii ochronnej włączysz żywioły i zaczniesz dostrzegać sygnały oraz symptomy świadczące o tym, że stałeś się ofiarą ataku mentalnego. Nauczysz się rozpoznawać wampiry energetyczne i przestaniesz je dopuszczać do swojego życia. Poznasz również odpowiedź na pytanie, kim tak naprawdę są duchy i upiory oraz jak zamknąć portale, przez które dostają się do naszego życia. Autorka prezentuje także odniesienia do magii lunarnej oraz 13 bóstw, które możesz wezwać w każdym momencie, by stanowiły one Twoją dodatkową zaporę przeciwko złym urokom. Nie zawsze będziesz musiał stosować aż takie środki ostrożności – czasami wystarczy odrobina najzwyklejszej wody, by zmyć z siebie wszelkie negatywne energie i zablokować złe oddziaływania.

Dzięki nowonabytej wiedzy ochronisz siebie, swoich bliskich, mieszkanie i wszelkie materialne dobra. Czas na nowy wymiar bezpieczeństwa

Ellen Dugan jest uznaną pisarką i zdobywczynią licznych nagród, a także specjalistką od architektury krajobrazu i projektowania ogrodów. Jest również doświadczoną pielęgniarką, medium o ponad dwudziestosześcioletniej praktyce i wysokiej rangi kapłanką mieszanych tradycji magicznych okolic zatoki St. Louis. Swoje rzemiosło praktykuje w Missouri, gdzie mieszka wraz z rodziną. Napisała jedenaście książek książek, w tym Cottage Witchery (Czary na wsi) i nagradzaną Garden Witchery (Czary w ogrodzie). Ellen jest również doświadczonym wykładowcą udzielającym się w wielu różnorodnych dziedzinach, takich jak Tarot, psychometria, czarostwo i magia ogrodów.

Książka opisuje wiele zagadnień, zaklęć i rytuałów, znajduje się w niej również wiele ciekawych quizów oraz ćwiczeń. Znajdziemy w niej także różnorodne pomysły na stosowanie mentalnej obrony, natomiast ciekawie wplecione anegdoty z życia autorki sprawiły że książka nie była tylko zwykłym i szarym poradnikiem obronnym...

Oprawa graficzna powieści jest świetna, piękna okładka która przyciąga wzrok oraz świetne zdobienia na rogach stron które stylizują książkę na starszy okres jest według mnie strzałem w dziesiątkę...

Podsumowując książkę mogę polecić osobą interesującym się magią lub szukającym przed nią ochrony:)

Moja Ocena: 6/10

Nie będę ukrywać, że interesuję się magią. Już od wczesnych lat mojego dzieciństwa fascynowały mnie te wszystkie szklane kule, które widziałam na filmach, wróżenie z ręki, z kart... Uwielbiam też andrzejki. Odkąd pamiętam przygotowywałam z koleżankami najróżniejsze wróżby, przy czym świetnie się bawiłam. Magia ochronna w praktyce jest już którąś z kolei książką o magii, którą miałam okazję przeczytać i myślałam, że nic ciekawego i nowego w niej nie znajdę. Jednak nic bardziej mylnego! Poznałam wiele nowych zagadnień i czas spędzony na lekturze Magii ochronnej w praktyce z pewnością nie był stracony.

Książka wypełniona jest niezliczoną ilością informacji, ćwiczeń, quizów, zaklęć i rytuałów. Znajdziemy w niej także różnorodne pomysły na stosowanie mentalnej obrony. Z wielką przyjemnością czytało mi się anegdoty z życia pani Dugan, które ona wplatała w rozdziały. Pozwalały zobaczyć jak ona radziła sobie w pewnych sytuacjach i były miłym i ciekawym urozmaiceniem. Dzięki nim, książka nie była jedynie nudnym poradnikiem.

Oprawa graficzna zachwyca! Śliczna okładka, piękne zdobienia na rogach stron i cudowne ilustracje. Szczególnie spodobały mi się ryciny pentagramów. Dodatkowo, pod każdą z nich znajduje się instrukcja jak dany pentagram narysować. Ciekawymi symbolami są też runy. Autorka podała kilka przykładowych i wyjaśniła ich znaczenie. Urozmaiceniem treści tego poradnika są cytaty; po jednym przed każdym podrozdziałem. Na końcu książki, znajdziemy słowniczek wyjaśniający niektóre trudniejsze pojęcia, a także bibliografię Ellen Dugan.

Masz koszmary senne, czy też niespodziewane dreszcze i bóle? To może świadczyć o tym, że ktoś właśnie rzuca na Ciebie zły urok. Jeśli chcesz chronić siebie i swoich najbliższych, sięgnij po tę książkę i naucz się skutecznych ćwiczeń, rytuałów i zaklęć, które pomogą Ci w obronie. Do lektury poradnika zachęcam także osoby, które tak jak ja interesują się magią i chcą jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę.

www.zglowawksiazkach.pl

• Magia
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Magia ochronna w praktyce