Współczesna filozofia polityczna

Okładka książki Współczesna filozofia polityczna
Will Kymlicka Wydawnictwo: Fundacja im. Stefana Batorego Seria: Demokracja. Filozofia i praktyka filozofia, etyka
filozofia, etyka
Demokracja. Filozofia i praktyka
Contemporary political philosophy
Fundacja im. Stefana Batorego
1998-01-01
1998-01-01
Andrzej Pawelec
sprawiedliwość etyka nauki polityczne filozofia filozofia polityczna utylitaryzm

Okładka książki Zoopolis. Teoria polityczna praw zwierząt Sue Donaldson, Will Kymlicka
Ocena 7,8
Zoopolis. Teor... Sue Donaldson, Will...
Okładka książki Zoopolis. A Political Theory of Animal Rights Sue Donaldson, Will Kymlicka
Ocena 9,0
Zoopolis. A Po... Sue Donaldson, Will...

więcej Więcej

Rzetelny, raczej aktualny podręcznik, przy czym im dalej w las, tym gorzej. Charakterystyka utylitaryzmu, liberalnego egalitaryzmu, libertarianizmu i komunitarianizmu - bardzo klarowna i relatywnie uczciwa. Potem autor wydaje się stawać mniej obiektywny w swoich osądach, a prezentowane teorie stają się coraz mniej wiarygodne.

• Filozofia
  • Socjologia
  • 2) Politologia, socjologia
  • Akademia FILOSOFIA
  • Priorytet
  • Poszukuję
  • Olimpiada Filozoficzna 2014/15

Dodaj cytat z książki Współczesna filozofia polityczna