Banksy. Wojna na ściany

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wrzut na tyłku

756 104 32

Sporo się dowiedziałam o Banksy'm. Zupełnie mi nieznane środowisko. Niby graffiti a dla mnie to była podróż po sztuce z początku lat dwutysięcznych.

Kocham street art! Uwielbiam Banksyego. Mam przedpokój w jego galerii, byłam na wystawie oraz łaziłam po Londynie zachwycona oryginałami:) to było oczywiste, że ten album będę ubóstwiać, dawno mnie tak nie ucieszył żaden prezent ode mnie dla mnie :)

Zachwycałam się Banksym, dlatego cieszę się, że wpadł w moje ręce ten album, bo ostudziłam trochę mój zapał, jednak to, co gdzieś tam się pojawia w mediach to są najlepsze jego propozycje, a reszta nie prezentuje się już tak rewelacyjnie. Myślę, że nastąpił pewien przerost formy nad treścią, może zwyczajnie mam go już dosyć? Może tak bardzo chciał pozostać poza mainstreamem, że stał się jego synonimem? Nudził mnie już ten album, konwencja była ta sama, wszystko takie samo, pieniądze są be, polityka be. Nie kupuję tego, już nie.

Podoba mi się za to ten "dział": Malarstwo i wandalizm, to jest majstersztyk, mogłabym mieć cały dom obwieszony takimi obrazami - Banksy przerabia znane dzieła sztuki, dodaje tam coś od siebie. Takiego artystę lubię, mam nadzieję, że pójdzie w tym kierunku.
Teoretycznie powinien mi odpowiadać, z jednej strony jestem fanką malarstwa, z drugiej jestem wytatuowanym rebelem, a jednak w tym momencie wyczuwam w nim już jakiś fałsz, to całe brzydzenie się pieniądzem chyba poszło trochę za daleko. Album dobry na zapoznanie się z twórczością artysty, ale, uwaga, uwaga, jest lepszy, autorstwa Partricka Pottera, lepiej wydany.

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (8).

B A N K S Y wojna na ściany to niesamowite wydawnictwo dla fanów sztuki i nie tylko! Banksy (nie znamy jego prawdziwej tożsamości) to jeden z najbardziej kontrowersyjnych artystów współczesnych czasów. Tworzy sztukę graffiti (tak sztukę!) z mocnym przekazem, a jego prace wiszą (chyba, że ulegną samozniszczeniu) w najważniejszy muzeach. Książka, którą miałyśmy okazję poznać dzięki wydawnictwo SQN Jest nie tylko albumem zawierającym bogaty zbiór prac artysty. To również przemyślenia i cytaty, dzięki którym możemy lepiej go poznać, zrozumieć miłość do grafiiti oraz samą twórczość. Dodatkowo w Warszawie trwa wystawa Banks'yego więc książka ta będzie świetnym kompendium uzupełniającym wystawę.

Serdecznie polecamy tę 200 stronnicową książę dla każdego, bez względu na zainteresowanie sztuką czy sztuką uliczną jaką w dużej mierze reprezentuje Banksy. ☺️

Zabawny, inteligentny, skłaniający do myślenia - wspaniały, kreatywnie skomponowany album.

Sine Qua Non - mistrzowie od okładek. Treść także extra

Sine Qua Non - mistrzowie od okładek. Treść także extra

ALBUM<-->ODTRUDKA

ALBUM<-->ODTRUDKA

Niezwykle cenne wydają mi się wydawnictwa albumowe opisane i skomentowane przez samego autora prac. Oczywiście w przypadku "nieżyjących nieśmiertelnych" zamysł nijak się nie sprawdzi, ale póki żyją, i póki wyrażają chęć choćby lapidarnego skomentowania swoich prac, wydaje mi się to fantastycznym uzupełnieniem obrazu. Bo czyż nie lepiej, zamiast oddawać się zadumie nad odpowiedzią na jakże mało logiczne pytanie "co autor miał na myśli", przeczytać krótki opis procesu powstawania, jednozdaniowy komentarz polityczny, opowieść o pewnej teoretycznie niezwiązanej z pracą przygodzie a nawet połączyć wiersz!!! Banksy`ego (przyznam, że nie wiedziałam o tej jego twórczości) z odpowiednim obrazem?
Mam słabość do sprawiedliwości i wolności ale nie mnie oceniać czy Banksy to anarchista czy bojownik o wolność i antysystemowe życie wedle własnych praw. Ale mnie oceniać czy album jest ciekawy. I skoro tenże obejrzałam i, co niezwykłe, również przeczytałam z wielkim zainteresowaniem to zdecydowanie taki właśnie jest. Polecam.

Opinia zamieszczona także na pani-ka-czyta.blogspot.com Zapraszam :)

"I'm going to speak my mind, so this won't take very long."
:-)
To pierwsze słowa Banksy'ego w tym albumie.
Dla mnie Banksy, to człowiek z niesamowitym poczuciem humoru, a przy tym nieprzeciętnie inteligentny.
Jego prace są genialne, a przekaz zawsze trafiony.
Uwielbiam zarówno jego twórczość jak i osobowość.
Szkoda tylko, że tak niewiele tutaj jego wypowiedzi.

"I'm going to speak my mind, so this won't take very long."
:-)
To pierwsze słowa Banksy'ego w tym albumie.
Jego prace są genialne, a przekaz zawsze trafiony.
Uwielbiam zarówno jego twórczość jak i osobowość.
Szkoda tylko, że tak niewiele tutaj jego wypowiedzi.

Banksy - Ty draniu! Jeszcze nigdy tak nędzna ilość teksu, nie wywołała u mnie takiej salwy śmiechu!

"Wojna na ściany" - to książka w formacie A4, a właściwie album z pracami Banksy'ego. Prawdziwym smaczkiem są jednak pojawiające się w książce wypowiedzi samego autora. Szczerze powiedziawszy, wszystko można Banksy'emu zarzucić - ale poczucie humoru ma pierwszorzędne!

O Banksym chyba każdy słyszał. Genialny artysta, wandal(?),człowiek widmo - o nieujawnionej twarzy i tożsamości. Właściwie wszystkie jego dzieła można zobaczyć w internecie (wraz z otwartym przed rokiem Dismalandem, który przyciągnął tłumy). Dlaczego warto więc kupić ten album? Ponieważ w książce pojawiają się co parę stron wypowiedzi samego Banksy'ego, krótkie - ale dostarczające czytelnikowi dużo śmiechu i wprawiające w szampański nastrój! Banksy opowiada między innymi historię o krukach, które policja umieszcza na kamerach, o tym jak wywalono go z pierwszej podstawówki, za czyn, który podobno nie zrobił. Wszystko jest napisane w rewelacyjnym stylu - lekkim, ironicznym, impertynenckim... Świadczącym o niesamowitym poczuciu humoru autora, ale też jego dystansu do siebie!

Wiecie, czego pragnęłam - żeby Banksy wydał kiedyś książkę z samymi anegdotami! Mogłabym ją czytać wielokrotnie i pokładać się ze śmiechu! "Wojna na ściany" tylko zasiewa w czytelniku niedosyt Banksy'ego!

O...

• Chcę w prezencie