Zaklinaczka słoni. Rok z życia lekarza zwierząt w Afryce

Feeria
2013-07-18
2013-07-18

więcej Więcej

W książce jest nie dużo o słoniach, a tym bardziej o ich zaklinaniu ;) Relacja ta przypomina raczej dziennik z podróży i pobytu w Afryce, słonie są bardziej w tle. Jednak jest coś w tej opowieści wzruszającego. Szczerość Autorki, ogromna empatia do zwierząt i odwaga, aby podążać za swoimi marzeniami jest naprawdę godna podziwu. Na plus także zasługują ciekawe opisy...

2041

Zaklinaczka słoni? Wolne żarty...
Autorka przeżyła oczywiście wspaniałą przygodę ze słoniami w tle, ale do tego miana wiele Jej w moim mniemaniu brakuje.
Książka jest infantylna, nudnawa, przewidywalna. I stanowczo za mało w niej słoni!

Trochę się zawiodłam na tej książce. Temat i historia wydawały mi się ciekawe i z chęcią po nią sięgnęłam. Niestety jest napisana bez polotu, czyta się opornie. Szkoda, bo to co przeżyła autorka na pweno było ciekawe i warte opisania. Chyba zabrakło umiejętności.

Świetnie napisana książka o wielkiej pasji i marzeniach, które zostały spełnione. Ta dziewczyna robi w życiu to co kocha i świetnie się przy tym bawi.

Książka właściwie podzielona na dwie części - dziennik z jej pobytu w Afryce oraz część osobistą - opisującą, co ją skłoniło do wyjechania na Czarny Ląd. Z opisu książki wynika, że dotyczy tylko pierwszej części, dlatego część osobista jakoś mi się dłużyła i gubiłam się już w całej tej opowieści:) natomiast opis z jej pobytu w ośrodku Elephant Whisper - bardzo fajnie...

Wspaniała książka. Polecam!

• 2014
  • 🗺 Literatura Podróżnicza
  • 2018 inwentaryzacja
  • ❃ Literatura polska
  • Czeka w kolejce :)
  • Biografia/Autobiografia/Pamiętnik ✍

Paulina Plewako Zaklinaczka słoni. Rok z życia lekarza zwierząt w Afryce Zobacz więcej