Biuro kotów znalezionych

Kinga Izdebska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, W.A.B. Seria: Biosfera biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-09-18
Grupa Wydawnicza Foksal, W.A.B.
literatura polska kot dom tymczasowy organizacje prozwierzęce dokarmianie kotów sterylizacje kotów blog
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biosfera

Bardzo dobry opis zmagań ludzi działających dla dobra zwierząt.

Kolejna pozycja dla kociarzy, tym razem od tej mniej różowej strony (chociaż zależy jak na to spojrzeć) - autorka angażuje się w koci wolontariat. Ofiaruje dom tymczasowy dla kotów oczekujących na adopcję, zaznajamia się również z "Ciachem", miejscem, które zajmuje się kastracją miejskich kotów w celu niepowiększania ich populacji. Ponadto przybliża nam funkcjonowanie...

Wspaniała książka, w której autorka opisuje swoje początki ze współpracy z fundacją oraz o utworzeniu domu tymczasowego dla kotów. Pomimo trudności i braku wiedzy oraz doświadczenia, które przychodzi z czasem, autorka nie ustaje w pomocy oraz angażowaniu się w różne akcje. Myślę, że książka może być inspiracją dla wielu osób, które rozważają coś podobnego, lub chcieliby...

Jako posiadaczka kota mam kota na punkcie kotów ;) Dlatego z chęcią sięgnęłam po tę książkę. Nie miałam co do niej sprecyzowanych oczekiwań. Z opisu dowiedziałam się, że będzie w niej coś o schroniskach, domach tymczasowych i przede wszystkim o kotach. Zaczęłam książkę czytać z zaciekawieniem, ale niestety z każdą stroną mój entuzjazm malał. Lektura ma sporą wartość...

Cudowna opowieść o tym , jak w Polsce funkcjonują fundacje oraz domy tymczasowe dla kotów.

jako miłośniczka wszelakich zwierząt z przyjemnością przeczytałam te książkę. Początkowo myślałam, że będzie to książka obyczajowa o miłości z jakimś kocim wątkiem w tle, a tu proszę koty na pierwszym planie i historia domu tymczasowego dla kotów i sposobów pomagania, polecam !

Książka opowiada historię dziewczyny która utworzyła dom tymczasowy, pomagała jako wolontariuszka w fundacjach oraz stała się kociarą :)

To pierwsza książka młodej autorki i może dlatego ma jeszcze tzw. "błędy młodości", jak brak przemyślanej fabuły, suspensu, czasami infantylność wypowiedzi itp. Ale może też dzięki temu czuć szczerość w tej książce, czuć że pisała to osoba z własnego doświadczenia, tak jak było i jak ona odczuwała to co było. I to mi się spodobało. Autorka zaangażowała się w wolontariat...

Bardzo przyjemna lektura dla kociarzy.

2018

Mój temat i teoretycznie mój klimat. Niestety, rzeczywistość tym razem bardzo odbiega od teorii. Książka jest zwyczajnie nudna i monotonna.

Dyskusje

• Zwierzęta