Niedźwiedź

Okładka książki Niedźwiedź Anton Czechow
Okładka książki Niedźwiedź
Anton Czechow Wydawnictwo: Mozaika utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Der ber
Mozaika
2005-01-01
1921-01-01
Antoni Czechow Magdalena Wójcik Jacek Rozenek emocje kobieta mężczyzna

Krótkie humorystyczne opowiadanie opisujące spotkanie pogrążonej w żałobie wdowy i przybywającego po zwrot długu właściciela ziemskiego. Całkiem sympatyczne, dodatkowo ciekawie odegrane w przypadki wersji w formie audiobooka.

Podobnie jak "Oświadczyny", rewelacyjna "jednoaktówka".

Podobnie jak "Oświadczyny", rewelacyjna "jednoaktówka".

Jednoaktówki Czechowa są wyśmienitymi i przezabawnymi żartami z życia XIX wiecznego ziemiaństwa rosyjskiego. W sposób sugestywny prezentują ludzkie słabości i przywary, a także próby ukrywania prawdziwych emocji. Czechow przerysowując postaci bohaterów doskonale zilustrował ludzką naturę. Wciąż aktualne. Należy dodać, że "Niedźwiedź" to jednoaktówka wchodząca w skład "32 omdleń" - wspaniałego, trzyczęściowego spektaklu, granego na deskach Teatru Polonia w Warszawie z mistrzowską obsadą Jerzego Stuhra, Ignacego Gogolewskiego i Krystyny Jandy.

Rewelacyjna, pełna emocji, niespodzianek i zwrotów akcji jednoaktówka Czechowa. W roli głównej kobieta i mężczyzna.
Grigorij Smirnow przyjeżdża do majątku wdowy Heleny Popowej, by odebrać dług zaciągnięty przez jej zmarłego męża. Warto przekonać się, jaki rozwój przybierze ich znajomość. Jest dynamicznie, błyskotliwie i zaskakująco. Szczerze się uśmiałam i żałowałam, że 30 minut zleciało tak szybko:) Polecam wysłuchać "Niedźwiedzia" w świetnym wykonaniu Danuty Stenki i Krzysztofa Gosztyły dla Teatru Polskiego Radia:) Naprawdę warto!

Moja ocena: 6/6 lub 10/10 i do ulubionych:)

2041

Samo życie :)
Wieczna wdowa i niedźwiedź - kapitalne zestawienie!
I oczywiście piękny język, jak na Czechowa przystało.
Polecam.

Samo życie :)
Wieczna wdowa i niedźwiedź - kapitalne zestawienie!
I oczywiście piękny język, jak na Czechowa przystało.
Polecam.

Komedia w jednym akcie.