Zbuntowana

Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Insurgent
Marta Czub Ewa Ratajczyk literatura amerykańska Young Adult

Oficjalne recenzje i

Klon "Igrzysk Śmierci"?

[ 240 ] Link do recenzji

W porównaniu z resztą serii była nieco gorsza , mimo że i tak bardzo mi się podobała.

Na półkach: , , , , , ,

Drugi tom "Niezgodnej" wciągnął mnie jeszcze bardziej niż pierwszy. Ciekawa i przyjemna książka. Dobrze się czyta, a emocje bohaterów czuję jak swoje własne. Nie raz i nie dwa czułam dreszcz strachu na plecach, a później ulgę. Naprawdę fajna książka.

Druga część ma swoje plusy i minusy. Akcja przez cały czas ma szybkie tempo. Dzięki temu czyta się sprawnie. Poznajemy trochę pozostałe frakcje i zagłębiamy się w intrygę, ale mam wrażenie, że zbyt powierzchownie. Relacja między głównymi bohaterami momentami jest dziwna. Okłamują się, zamiast zwyczajnie porozmawiać. Zobaczymy co przyniesie ostatnia część.

Z pewnością nie jest to moja ulubiona seria, jednak nie mogę zaprzeczyć, że tą część czytało się przyjemnie. Pomimo irytujących bohaterów, przeczytałam ją do końca. Myślę, że jest to idealna książka dla osób, które nie poszukują niczego wybitnego.

Zrezygnowałam z przeczytania książki, im dalej tym bardziej się nudziłam. Relacje między bohaterami są strasznie sztuczne i wręcz toksyczne.

Im dalej w las, tym gorzej – i dla bohaterów, i dla czytelnika. Trochę strata czasu, ale cieszę się, że miałam jakąś frajdę ze śmiania się z niektórych fragmentów.

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Tak jak myślałam, że bardzo szybko przeczytam drugą książkę autorstwa Veronici Roth z cyklu „Niezgodna” pod tytułem „Zbuntowana”. Już po raz drugi miałam okazję poznania dalszych losów Tris oraz Tobiasa. Jednakże tym razem pojawia się nagle przed latami zmarła matka Cztery. Jak to bywa takie pojawienie się nie wiadomo skąd bardzo wpłynęło na zarówno na głównego bohatera jak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Interakcje między bohaterami ratują czytelnika przed porzuceniem tej książki. Kontynuacja przygód Tris w wynaturzonym świecie naiwnych frakcji w czasie sars kwarantanny nie okazała się dla mnie zupełnym gniotem.

Niestety druga część nie była już tak dobra jak pierwsza, ale wciąż czytałam ją z zainteresowaniem, w napięciu oczekując jak rozwiną się losy postaci, które bardzo polubiłam.

Dyskusje

18 232