Wierna

Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Allegiant
Niezgodna (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marta Czub
literatura amerykańska młodzież przygoda Marta Czub

Wciągająca tak samo jak poprzednie tomy.

Poziom podobny do poprzednich części, ale przynajmniej sie pośmiałam

Nie wiem, czy po przeczytaniu końcówki jestem w stanie napisać jakąkolwiek opinie. Chociaż przeczytałam spoiler i nie uwielbiałam Tris, jej śmierć mną wstrząsnęła. Rozdzierająca serce końcówka dodaje dużo gwiazdek do mojej opinii. Autorka nie dość, że wzruszająco opisała odejście głównej bohaterki, to jeszcze pociągnęła wątek żałoby Tobiasa, co dodało jeszcze więcej goryczy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Wierna" jest idealnym zakończeniem całej serii. Śmierć Triss złamała mi serce. Chyba żadna książka nie wywołała u mnie takiego bólu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tris, Newt, Finnick Odair Ci bohaterowie nie powinni odejść takich rzeczy po prostu nie wolno robić. Śmierć Tris to duuuuuży minus dla autorki. Historia mogła skończyć się na wiele sposobów ale nie tak nie tak.
Całą serię oceniam pozytywnie jest wciągająca, relacje pomiędzy Tris i Cztery jak przystało na nastolatków są burzliwe. Wszystko było by fajnie tylko to zakończenie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogólnie trylogia mnie nie zachwyciła. Właściwie tę część lubię najmniej ze wszystkich. Ma najnudniejszy koncept fabularny. Ale za zakończenie ma ode mnie najwyższą ocenę z całej trylogii. Nie mogłam uwierzyć w końcówkę, aczkolwiek bardzo mi się spodobało.

Trochę gorzej mi się czytało, bo historia była przedstawiona raz oczami Tris, a raz oczami Tobiasa. Zakończenie zaskakujące. Serię całą bardzo lubię. Polecam!

Ostatnią część serii zaczęło mi się czytać ciężko. Przeskakiwanie z punktu widzenia Tris do Tobiasa i z powrotem jakoś mnie męczyło i nie mogłam wczuć się w akcję. Nie chciałam jednak porzucać książki, bo mimo wszystko byłam ciekawa, jak cała seria się zakończy. Akcja miała swoje wzloty i upadki, ale zakończenie (mimo, że najpierw nie mogłam w nie uwierzyć) ostatecznie mi...

Mimo że Tris była irytująca, to jednak po takiej książce spodziewałam się happy endu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najsłabszy tom z trylogii. Relacja Tris - Cztery była dla mnie bardzo męcząca.

14 335
    4 248