Wierna

Okładka książki Wierna
Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Marta Czub
literatura amerykańska młodzież przygoda Marta Czub

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jak dla mnie jest to najsłabsza część. Odgrzewane kotlety... ile razy można robić rewolucję? Trochę mnie znudziła i czytałam ją dłużej niż wcześniejsze. Natomiast na ostatnie kilkadziesiąt stron wzięłam ją do tramwaju i... to był błąd. Ryczałam, a ludzie się na mnie dziwnie patrzyli :P Koniec czytajcie koniecznie w domu z paczkami chusteczek!
To zakończenie troszkę uratowało tę część. Nie było już aż tak przewidywalne.

To zakończenie troszkę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Według mnie bardzo dobre zakończenie trylogii.

Według mnie bardzo dobre zakończenie trylogii.

Do trzech razy sztuka ale nie w tym wypadku, z tomu na tom coraz gorzej, szkoda.

Nie jestem do końca przekonana, co do zakończenia.
Jest zaskakujące, ale nie wiem czy do końca pasuje. Jakiś mam wewnętrzny sprzeciw przeciwko niemu.

Nie jestem do końca przekonana, co do zakończenia.

zaimponowało mi uśmiercenie głównej bohaterki, coś poza konwencją żyli długo i szczęśliwie - byłam przekonana, że Tris zostanie magicznie wskrzeszona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Zbuntowana” czyli drugi tom cyklu „Niezgodna” był dla mnie dużym rozczarowaniem. Nie było zupełnie na niego pomysłu, a akcja bardzo się dłużyła. Najciekawszym elementem było zakończenie sugerujące wyjaśnienie pewnych tajemnic w tomie trzecim. Czy czytelnicy rzeczywiście dostają sensowne odpowiedzi?

Po odkryciu zaskakującego nagrania bohaterowie postanawiają sprawdzić co kryje się za murem otaczającym miasto. Razem z grupką towarzyszy rusza na wyprawę, aby odkryć prawdę. Jednakże może to też stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla miasta.

To, co odkrywają bohaterowie usatysfakcjonowało mnie. Wyjaśnienia są dosyć przewidywalne, ale też logiczne. Zostają tu też naprawione pewne niespójności świata przedstawionego. Można było zrobić więcej z tematem, ale i tak jest nieźle.

Szkoda, że ostatecznie to wszystko i tak doprowadza do jednej wielkiej szarpaniny, która mnie trochę zmęczyła. Duże wrażenie jednak zrobiło na mnie pewne bardzo odważne zagranie, którego się nie spodziewałem. Szkoda, że w wersji filmowej nie zdecydowano się na ten zabieg.

W moich oczach ten tom okazał się lepszy niż dwa pozostałe. Wprowadza nowe interesujące elementy, które też trochę ratują świat przedstawiony. Zastanawiam się teraz nawet czy nie sięgnąć po tom czwarty.

Po odkryciu zaskakującego nagrania bohaterowie postanawiają sprawdzić co...

Warto było czekać do końca! Ostatni tom z serii "Niezgodna" jest bardzo dobry i miło mnie zaskoczył. Owszem, nie tego się spodziewałam, ale po dość słabym, drugim tomie, wrażenia odnośnie całej serii są bardziej pozytywne.

Na pewno na plus są nowi bohaterowie, którzy debiutują w tym tomie. Choć nie wiele czasu zostało im poświęcone, to jednak zostali dobrze wykreowani. Co więcej, do niektórych, znanym nam już wcześniej postaci zapałałam sympatią. Mam na myśli Petera, który okazał się postacią bardzo złożoną, którą warto spróbować zrozumieć.

Zapewne nie tylko ja, ale także i inni czytelnicy najbardziej oczekiwali odpowiedzi na pytania, które nurtowały już od pierwszego tomu. Wreszcie je dostaliśmy i mimo tego, że liczyłam na coś innego to jednak takie wytłumaczenie mnie zadowoliło.

Koniec książki był dla mnie dużym zaskoczeniem i zastanawiam się, czy na prawdę nie było możliwości stworzenia innego zakończenia. Wiele rzeczy zrobiłabym inaczej, ale w końcu nie chodzi o to, aby poprawiać autorkę...

Kwestią, która bardzo denerwowała mnie w tym tomie, jest nieomylność Tris i jej ciągłe poświęcanie się. Mam wrażenie, że autorka wykreowała główną bohaterkę na męczennicę, która uważa, że do niej należy ocalenie wszystkich, a przecież nie musi tak wcale być. Nienaganność Tris także była nieco irytująca. Została przedstawiona jako osoba, która zawsze ma rację.

Całą serię uważam za wartą przeczytania! Dziwię się natomiast temu, że seria ta była na liście światowych bestsellerów, tak jakby nie było lepszych pozycji...

Fabuła tej części wiele wyjaśniła. Niestety niesamowicie denerwowała mnie główna bohaterka. Bardzo naciągany wątek romantyczny wrzucony jest tu na siłę. Koniec książki jest rzeczywiście nie do przewidzenia, ale to nie czyni go dobrym. Pozycja jest dość nudna i nieciekawa.

Jedynka fajna, dwójka znośna, trójka okropna. Powiem coś czego praktycznie nigdy nie mówię - filmy były lepsze od książek . Aaaaa, straszne! , to się prawie nigdy nie zdarza.
Nie uznaje zakończenia 3 części. Jest do bani.
Tak jak lubię wracać do przeczytanych książek, to do tej serii już nie wrócę.
Potencjal był, ale się zmył.

Nie uznaje zakończenia 3 części. Jest do bani.
Tak jak lubię wracać do przeczytanych książek, to do tej serii już nie wrócę.
Potencjal był, ale się zmył.

Najbardziej zagmatwana ze wszystkich części ale i tak mnie wciągnęła do momentu … zakończenia. Może i było zaskoczenie ale nie z efektem woow, a raczej z efektem niesmaku. Zabicie głównej bohaterki nie wnosi nic sensownego, jest po prostu przykre i mnie zostawiło z pytaniem: ale po co?? Popsuła mój odbiór całości książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to