Antologia polskiego futuryzmu i Nowej Sztuki

Aleksander WatBruno Jasieński Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I literatura piękna
Ossolineum
literatura piękna
Biblioteka Narodowa: Seria I

Znakomity wstęp Zbigniewa Jarosińskiego - wybitna rozprawa! Mnóstwo rzetelnych informacji o początkach literatury dwudziestolecia.
Zaskakująco przemyślane, konsekwentne manifesty. Często zabawne - i logiczne. Bardzo fascynujące, daleko bardziej niż realizacja.
Zaskoczeniem również wiersze z "Buta w butonierce" Jasieńskiego - większość jest mądrym i zdyscyplinowanym...

Dyskusje

• Studia