Przechowalnia

Okładka książki Przechowalnia Stefan Otceten
Okładka książki Przechowalnia
Stefan Otceten Wydawnictwo: Solaris Seria: Kosmiczny rodzynek fantasy, science fiction
Kosmiczny rodzynek
Solaris
2000-01-01
2000-01-01
sf

Okładka książki Rok 1984 - antologia współczesnej SF Robert Azemburski, Jarosław Badura, Krzysztof Chałubek, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Anna Jacuzius, Feliks W. Kres, Dariusz Miazga, Andrzej Niewiadomski, Stefan Otceten, Maciej Parowski, Jacek Piekara, Sławomir Pikuła, Joanna Przybyła, Janusz Romanowski, Andrzej Szatkowski, Jerzy Szurmiński, Elżbieta Zembrzuska-Piekarek, Rafał A. Ziemkiewicz, Andrzej Zimniak
Rok 1984 - ant... Robert Azemburski, ...
Okładka książki Feniks 1 (1/1984) Isaac Asimov, J.G. Ballard, Grzegorz Drukarczyk, Stefan Grabiński, William Harrison, Leszek Kleczkowski, Krzysztof Kochański, Andrzej Niewiadomski, Stefan Otceten, Sławomir Pikuła, Redakcja magazynu Feniks, Herbert George Wells, Ryszard Wojtyński
Feniks 1 (1/1984) Isaac Asimov, J.G. ...

8/10

8/10

Z jednej strony prosta historia, w której autor starał się zamaskować swoją niewiedzę na tematy technologiczno-naukowe, przez co można odnieść wrażenie iż książka stanowi jedynie szkielet czegoś, co można naprawdę bardzo i ciekawie rozbudować.

Z drugiej strony - nie chodziło o "przewidzenie technologicznego postępu, cudów na kiju, o których śni i marzy ludzkość".
S. Otceten tą książką przedstawia swoją inteligencję, zmysł do obserwacji i wyciągania mądrych wniosków. Tą z pozoru prostą historią, ukazuje bardzo ważną prawdę, o której mimo upływu lat, ludzie... prości ludzie... nie mają pojęcia, gdyż nawet się nad tym nie zastanawiają.

Otceten stworzył książkę, która z wierzchu jest banałem, skrywającym w sobie prawdziwe arcydzieło. I może jemu, jak i mi, marzy się świat, w którym ludzie - wszyscy ludzie - ockną się z tego umysłowego odrętwienia i zaczną w końcu samodzielnie myśleć.

Polecam.

S....