Niezwyciężony

Stanisław Lem Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Lem fantastyka, fantasy, science fiction
2015-10-08
1964-01-01
Wydawnictwo Literackie
literatura polska podróże kosmiczne polska sf klasyka sf automaty
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-10-08
Lem
literatura polska podróże kosmiczne polska sf klasyka sf automaty

Kolejna Superprodukcja Audioteki, którą serdecznie polecam. Wspaniałe słuchowisko wciągające swoją atmosferą i treścią. Niesamowity jest fakt ile lat minęło już od powstania książki, która wciąż zachwyca wizjonerstwem autora. Polecam posłuchać bo myślę, że wrażenia są zwielokrotnione.

Nie bez powodu polecana wszystkim osobom chcącym rozpocząć przygodę z twórczością Lema. Dobra, solidna i nie przepełniona żargonem charakterystycznym dla hard sci-fi powieść.
Polecam :D

Ło Paaanie jakie to jest dobre.

Kosmiczny krążownik "Niezwyciężony" zostaje wysłany z misją poszukiwawczą na niezamieszkałą planetę, gdzie wcześniej utracono kontakt z bliźniaczym statkiem "Kondor". Na miejscu okazuje się, że choć warunki w zasadzie pozwalają na rozkwit życia biologicznego, to powierzchnia planety jest całkowicie martwa, a jest to tylko jedna z osobliwości...

Przez wiele lat przymierzałam się do Lema, ale ostatecznym impulsem okazała się Lemoniada. Bardzo cieszę się, że tak się stało, bo dzięki niej postanowiłam bardziej przyjrzeć się twórczości autora. Przeczytałam ją jednym tchem. Jest bardzo tajemnicza, stopniowo odkrywane są przed nami kolejne wątki. Najbardziej ciekawe jest chyba przedstawienie obcego, nie czytałam jeszcze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cacuszko: niewielkie, zwarte, przemyślane. Jednego zdania za dużo, a to rzadkość ogromna.
Filmowa książka do bólu: dylematy głównego bohatera, rozważania filozoficzne o miejscu człowieka we wszechświecie, wielkie starcia bitewne.

Lema czyta mi się doskonale.

Jestem absolutnie zachwycona Jego stylem, duszą, którą tchnie w literaturę, pewnością siebie, mądrością i filozoficznym zamyśleniem, przemycanym w fabule.

To Autor pełen szacunku dla Czytelników, posługując się niezwykle plastycznym i wiarygodnym językiem SF, sprawia, że fantastyka naukowa jest przystępna, nie odrzuca.

I najważniejsze,...

Absolutnie rewelacyjna. Mam nadzieję, że już pisze się do tego scenariusz!

Załoga statku „Niezwyciężony” wyrusza z misją poszukiwawczą na planetę Regis III. Kilka lat temu zaginał tam bez wieści inny statek kosmiczny, a jego załoga nie zdążyła nawet nadać sygnału SOS.

Myślę, że jeżeli ktoś chciałby rozpocząć przygodę z książkami Pana Lema i nie przeraża Państwa klimat science fiction, to będzie odpowiedni wybór.

Lżejszy kaliber niż „Solaris”, ale równie ważne porusza struny. Rzecz jest o pokorze wobec świata, której nam tak potrzeba, zwłaszcza dzisiaj... Przepyszne, rasowe science-fiction! Tym bardziej genialne, że to było pisane na początku lat 60’. Jak to się stało, że jeszcze nie powstała ekranizacja? (szanowny Netfliksie? ktoś, coś…?)

Na półkach: , , , , ,

Wielokrotnie zastanawiałem się : skąd autorzy takich dzieł biorą swoje natchnienie i dochodziłem na wpół serio do wniosków,że czerpią swoją wiedzę o kosmosie i wydarzeniach rozgrywających się w nim, za pośrednictwem jakiegoś łącza kwantowo teleportacyjnego - przenoszącego ich umysł,albo co najmniej łączącego ich z pan-wszechświatowym źródłem informacji,dysponującym zapisem...

Dyskusje

5 417