Shadows

Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Entangled Publishing Cykl: Lux (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
9781620611159
Entangled Publishing
Lux (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
9781620611159

Jest to tom 0,5 ale moim zdaniem czytanie go przed całą serią psuje dużo zabawy. Więc polecam czytanie po zakończeniu 5 tomu. Dowiadujemy się tutaj więcej o okolicznościach poznania Dawsona i Bethany. Nie zachwyca tak jak cała reszta ale rozumiem dlaczego powstał ten dodatek. Dla fanów serii polecam :)

(...) Pozostałe tomy czytałam już jakiś czas temu, jednak dodatek trafił w moje ręce stosunkowo niedawno. Zaserwował emocjonalny rollercoaster, pochłaniając bez reszty. Wszystko było tu dopracowane, począwszy na zwrotach akcji, na bohaterach kończąc. Postać Dawsona wykreowana została w bardzo dobry sposób, był on sympatyczny oraz romantyczny. Po pozycji tej widać było, że...

Tej części nie czytałam dwa lata temu ale całą serię LUX czytałam i byłam zakochana. Ta część mnie też zachwyciła bo Dawson był taki świetny i bardzo słodki dla Beth. Książka może pisana dla fanów ale wolę czytać takie książki niż na przykład książki, które są beznadziejnie napisane i powtarzające się. Ta książka jest ciekawa i można się dowiedzieć co się stało z Beth i...

W końcu przeczytałam tę pozycję i skończyło się tym, że czytałam całą serię jeszce raz. Jest to opowieść do której na pewno będę jeszcze wracać może nie za rok czy dwa ale kiedyś. Dlatego gorąco poleacm wszystkie książki seri LUX.

Bardzo cukierkowe. Wydawałoby się, że dla nastolatek. Ale.. Urzekło mnie. I wciągnęło.

Paranormalna wersja Romea i Julii. On – kosmita – zakochany w Niej – Ziemiance. Zakazana miłość pokazana w tym opowiadaniu jest wstępem do cyklu Lux. Przeczytałam, ale nie było zachwytu. Chcę jednak sięgnąć po I tom cyklu i uznałam, że warto, dla porządku, poznać to opowiadanie.

Pochłonęłam ten dodatek zanim sięgnęłam po Obsesję, którą zresztą już powoli kończę, ale nie o tym teraz.
Naprawdę polubiłam Dawsona w takiej postaci i cieszę się, że dorwałam ten dodatek nie muszą go czytać po angielsku, mimo że to tłumaczenie nieoficjalne i było kilka niedociągnięć.

Mogę to tylko polecić, ale najlepiej to czytać dopiero po przeczytaniu głównych książek.

Na półkach: , , , , ,

"Patrzy się na nią jakby była... Tak jakby była najlepszym kawałkiem steku, a on umierał z głodu".

Przeczytałam nieoficjalne tłumaczenie tej książki, ale bardzo się cieszę, że to zrobiłam. Dzięki temu znowu mogłam przenieść się do świata, w którym żyją Luksjanie. W tej powieści dowiedziałam się jak Bethany i Dawson się w sobie zakochali. W końcu wiem jak chłopak uleczył...

Na półkach: , , , , , , , ,

Pomimo tego, że w ciągu serii było już kilka napomknięć o tym, co wydarzyło się z Dawsonem i Beth, to czułam lekki niedosyt. Po skończeniu Opposition nie byłam zdolna do definitywnego pożegnania się z ulubionymi bohaterami i po prostu musiałam sięgnąć po Shadows.
Śledzimy tu akcję od ich pierwszego spotkania, przez związek, aż do zniknięcia. Jest więc tu to, o czym...

W końcu mogłam dowiedzieć się, jak cała historia się zaczęła. Bardzo byłam podekscytowana możliwością poznania "zwyczajnej" Bethany. Historia niestety bez happy endu. Po tym jak Dawson z Beth znikają chciałam przeczytać następne części. Co tam przeżyli? Jak dali radę tak długo wytrzymać? Niestety, nie ma ciągu dalszego. Są na szczęście części o Kat i Daemonie, które...

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka