Spalony

Krzysztof StanowskiAndrzej Iwan Wydawnictwo: Buchmann biografia, autobiografia, pamiętnik
Buchmann
autobiografia piłkarz sportowiec życie nałóg alkohol hazard. zwycięstwo Wisła Polska kadra Nowa Huta Górnik Kraków Zabrze
biografia, autobiografia, pamiętnik

Okładka książki Szamo Krzysztof Stanowski, Grzegorz Szamotulski
7,3
Szamo Krzysztof Stanowski...
Okładka książki Kowal. Prawdziwa historia Wojciech Kowalczyk, Krzysztof Stanowski
7,1
Kowal. Prawdzi... Wojciech Kowalczyk,...
Okładka książki Spalony Krzysztof Stanowski, Andrzej Iwan
7,8
Spalony Krzysztof Stanowski...

Bałem się tej książki. Bardzo polubiłem przez lata Andrzeja Iwana, jako komentatora i eksperta. Sporo słyszałem o jego alkoholowej przeszłości, w końcu zmierzyłem się ze "Spalonym". Iwan odkrywa prawie wszystkie karty ze swojej przeszłości. Karty to spora część tej książki, podobnie jak alkohol i inne "rozrywki" w kasynach. Ajwen nie kreuje się na herosa, bohatera, idola....

Wspomnienia bardzo dobrego piłkarza, którego kariera potoczyła się z wieloma upadkami i kilkoma wzlotami. Psuta trudnym charakterem bohatera, kontuzjami oraz przede wszystkim nałogami. Czyta się nieźle, Iwan jest szczery do bólu – rozlicza się tak z alkoholizmu, uzależnienia od hazardu, prób samobójczych jak i sprzedawania meczów. Spodziewałem się więcej o alkoholizmie –...

W piłkę to grał chyba każdy chłopak. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Pana Iwana z boiska za bardzo nie pamiętam, ale parę razy w akcji go widziałem jako pacholę. Pokrętło niezłe.

Chyba całe życie walczy ze swoimi demonami. Czasem warto się otworzyć i nawet przeżyć tego typu katharsis w formie książki.

Stano jak to Stano. Pisać umie, historia ciekawa, refleksyjna. Dla...

Opowieść o człowieku, który wszystko przegrał. Mimo, że piłkarzem był wspaniałym.

Z przeczytanych przeze mnie sportowych biografii ta chyba jest najlepsza (a już na pewno zasługuje na podium).
A może po prostu postać Andrzeja Iwana jest "najlepsza"? Możliwe.
Tak czy tak - warto przeczytać.

szczera do bólu, dobrze spisane, ciekawa!

Ostro, prawdziwie do bólu. Po tylu alkoholowych wyznaniach, na końcu tej książki ma się kaca.

Rewelacyjna pozycja dla każdego kto czuje tamte czasy i piłkę nożną, szkoda jego talentu, miał smykałkę do piłki, ale życie go przerosło, wpadł w nałóg... ale i tak szacun, za to co osiągnął, za to, że powstała ta książka, niech czytają ją młodzi adepci futbolu.
Najbardziej żałuje jego kontuzji na MS82, jestem ciekaw kim by został i czy by Polska zagrał w Finale

Historie z piłką nożną w tle towarzyszą mi od zawsze. Chętnie sięgam po pozycje, które przedstawiają historie zwykłych - niezwykłych ludzi. Trzeba mieć wielką odwagę, aby publicznie przekazać prawdę o sobie, zwłaszcza gdy ten rodzaj prawdy boli... Wyrazy szacunku Panie Andrzeju.

Sam się sobie dziwię, że sięgnąłem po tę książkę dopiero w tym roku, a ponadto czytałem ją fragmentami bodaj przez cztery czy pięć miesięcy. Wróciłem do niej ponownie i postanowiłem skończyć, kiedy jej autor czy może bardziej ghostwriter - Krzysztof Stanowski - poinformował o kolejnych problemach Andrzeja Iwana. Nie były one zresztą w sumie niczym specjalnym, ponieważ od...

Dyskusje

1 916