Szamo. Wszystko, co wiedziałbyś o piłce nożnej, gdyby Cię nie oszukiwano

Okładka książki Kowal. Prawdziwa historia Wojciech Kowalczyk, Krzysztof Stanowski
Kowal. Prawdzi... Wojciech Kowalczyk,...
Okładka książki Pirlo. Myślę, więc gram Alessandro Alciato, Andrea Pirlo
Pirlo. Myślę, ... Alessandro Alciato,...
Okładka książki Ja, Ibra. Moja historia Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz
Ja, Ibra. Moja... Zlatan Ibrahimović,...

Ocena nieobiektywna. Książka z podpisem, wspólne zdjęcia itp.
Pokolenie polskich piłkarzy lat 90-tych to banda degeneratów, alkoholików i morderców za kółkiem.
Sam Grzegorz? na pewno wielki talent, jak 3/4 polskich bramkarzy ale pstro w głowie, złe decyzje i mieliśmy taki efekt, że po odejściu z Legii grał tylko w małych, słabych i nic nie znaczących klubach. Ok, może jego podatność na kontuzję też się do tego przyczyniła, że nie osiągnął tego co było w jego zasięgu.
Ciekawe historie, niektóre słyszałem, o niektórych dowiedziałem się z książki jak np. o Ledwoniu.

Ocena nieobiektywna. Książka z podpisem, wspólne zdjęcia itp.

Trochę słaba jak na książkę, która ma być "o czymś" - zbiór czasami nie trzymających się kolejności anegdot. Jedne śmieszne, inne ciekawe, jeszcze inne żenujące ale widocznie taka jest/była nasza piłka!
mozna przeczytać

mozna przeczytać

W sumie ciężko nazwać to książka. Wiem że taki był zamysł autorów, ale 260 stron anegdot prędzej czy później zaczyna męczyć. Nie można się nie uśmiechnąć do tej książki, nie można powiedzieć że anegdotki nie są ciekawe, natomiast mamy prawo wymagać czegoś więcej od książek i sporcie (bo nie chcę powiedzieć biografii)

Profesjonalna piłka jako męska przygoda, pełna oryginałów, hajsu, humoru, ambicji, wódki i przekrętów. Wszystko podane jako ciąg anegdot, czasami śmiesznych, czasami prostackich.

Czyta się znakomicie, często z niedowierzaniem kręcąc głową, choć na koniec niewiele zostaje w głowie. A najlepsze chyba w tym jest to, że sądząc po tym, że nie słyszałem o żadnym wytoczonym Szamotulskiemu procesie, że wszystko to prawda.

Jak dobrze, że od dekad nie traktuje futbolu z powagą, bo byłbym szczerze zniesmaczony, że te wszystkie „święte wojny”, to... Przeczytajcie, sami sobie dopowiecie.

Taka lekka opowiastka, zupełnie nieobowiązkowa, do posłuchania w aucie bez dzieci:)

Bardzo dobra książka

Bardzo dobra książka

Świetna książka na słoneczny i leniwy weekend, zwłaszcza gdy jest się akurat po jakiejś poważniejszej lekturze. Szamo to kopalnia anegdot, które po kilku razach dalej śmieszą tak samo.

Bardzo przyjemna pozycja. Szybko i bardzo lekko się to czyta.

Bardzo przyjemna pozycja. Szybko i bardzo lekko się to czyta.

Naciągana 7. Książka z tego co słuchałem głównie dzieli się na 3 części: trenerzy, piłkarze i pieniądze. Na pewno jest to pozycja przy której nie raz się uśmiechniecie, odpoczniecie i miło spędzicie czas, ale tylko tyle. Szamo wydaje się szczerym i fajnym gościem, ale powtarzane jak mantra "kurła kiedyś to byli piłkarze z jajami, a teraz to ni ma, same lalusie" albo użalanie się na temat pieniędzy, gdzie zarabiał i tak bardzo duże sumy było dosyć frustrujące. Anegdota o tym jak uciekli z miejsca wypadku i nie udzielili pomocy jest do potepienia, tymczasem jej autor chyba nie ma nawet wyrzutow sumienia. Nie dziwi mnie, że papiery na Wielkie granie można było jedynie wrzucic do kominka, a szkoda. Niemniej polecam jezeli ktoś jest ciekawy świata piłki poza piłką.

Kulisy kariery bramkarza wariata, bardzo fajna pozycja wśród biografii piłkarskich.

• Sport
  • Sportowe