Najpierw rzeczy najważniejsze

First Things First
Wanda Grajkowska
Rebis

Kup książkę

W swej książce Stephen R. Covey pokazuje jak kierować się w życiu „kompasem”. Przytacza m.in. słowa Ghandi’ego: „Żaden człowiek nie może postępować słusznie tylko w jednym obszarze swojego życia, podczas gdy w innych postępuje źle. Życie jest bowiem jedną niepodzielną całością.” Odnajdując punkty wspólne pomiędzy naszymi rolami, jesteśmy w stanie skuteczniej korzystać z...

Najpierw rzeczy najważniejsze....Tylko chyba wszyscy mamy problem z ustaleniem, na czym tak naprawdę powinniśmy skupić naszą uwagę.
Książka pomogła mi nie tylko w ustalaniu życiowych priorytetów w kolejności, ale przede wszystkim w wyłapaniu, które wśród tych priorytetów są naprawdę WAŻNE.
Polecam.

Naprawdę świetna książka. Istna perełka pośród korporacyjnego smrodu nastawionego na zysk i zapominającego o człowieku.

Dążyć do wypełnienia swojej życiowej misji - to jest cel każdego człowieka.

Książka rzeczywiście warta przeczytania. Dotyka trochę innej rzeczywistości niż inne książki z tej tematyki.

Dla tych, którzy próbują wydłużyć dobę i poszukują czasu.

Poradnik mormońskiego trener rozwoju osobistego... brzmi jak brzmi, ale jestem pod dużym wrażeniem.
To druga książka tego autora, którą pochłonąłem, którą tak samo jak poprzednią w ponad połowie pomazałem ołówkiem, do której wiem, że będę wracać jeszcze nie raz.

Tyle.

Polecam, trochę mi pomogła ogarnąć chaos, chociaż nadal muszę się bardzo pilnować bo mam tendencję do odwlekania i zostawiania rzeczy najważniejszych na później ;)
Przez około 2 lata używałem planera tygodnia, sprawdzał się całkiem nieźle. Teraz przeniosłem się na metodę Getting Things Done i używam internetowego doit.im zgodnego z tym systemem. Ale chyba te kartki bardziej...

Czytałem wiele książek o organizacji czasu. Różne koncepcje mieszały się, nie wiedziałem już co wybrać. Ta książka jest inna niż wszystkie pozostałe. Napisana z perspektywy, ujmuje w sobie zawartość tego wszystkiego z czym już się spotkałem, poddaje analizie, nie stroni od krytyki. Nie daje jednoznacznej odpowiedzi na to jak zarządzać swoim czasem. Trzeba to wyczytać między...

Gdy prowadziłam własną działalność gospodarczą sprzedając produktu finansowe, książka ta pomogła mi w dobrej organizacji dnia pracy. Kiedy samemu jest się sobie szefem trzeba dbać o samodyscyplinę. Rady i wskazówki zawarte w książce stosuję do dziś. Polecam wszystkim, którzy gubią się w codziennej gonitwie życia.

swietna:)

Dyskusje