Najpierw rzeczy najważniejsze

2005-01-01
Wanda Grajkowska
poradniki

więcej Więcej

WYBITNA. Poznałam dzięki niej pojęcie: Bank Spójności Wewnętrznej. I to dzięki tej książce wiem, jak wielki debet mam na tym koncie.

Dzięki niej również poznałam, jak rozwijać samoświadomość, sumienie, wolną wolę i twórczą wyobraźnię. I zdałam sobie również sprawę z tego, że są to czynniki potrzebne do rozwijania zdolności.

Świetnie napisana. Doskonale podsumowuje wiele...

Kolejny krok z Coveyem, po "7 nawykach skutecznego działania", czyli biblii produktywności.

Jeśli znasz matrycę Eisenhowera, to wiesz, że zadania podzielić na ćwiartki: ważne i pilne, ważne i nie pilne, mało ważne i pilne oraz mało ważne i nie pilne. Tymi z pierwszej grupy należy zająć się od razu, z drugiej - odłożyć, z trzeciej - oddelegować a z czwartej - wywalić z...

Książka jest dobra. Porusza ciekawe zagadnienia i pokazuje jak żyć realizując rzeczy najważniejsze. Popracowałabym nad tłumaczeniem.

W swej książce Stephen R. Covey pokazuje jak kierować się w życiu „kompasem”. Przytacza m.in. słowa Ghandi’ego: „Żaden człowiek nie może postępować słusznie tylko w jednym obszarze swojego życia, podczas gdy w innych postępuje źle. Życie jest bowiem jedną niepodzielną całością.” Odnajdując punkty wspólne pomiędzy naszymi rolami, jesteśmy w stanie skuteczniej korzystać z...

Najpierw rzeczy najważniejsze....Tylko chyba wszyscy mamy problem z ustaleniem, na czym tak naprawdę powinniśmy skupić naszą uwagę.
Książka pomogła mi nie tylko w ustalaniu życiowych priorytetów w kolejności, ale przede wszystkim w wyłapaniu, które wśród tych priorytetów są naprawdę WAŻNE.
Polecam.

Naprawdę świetna książka. Istna perełka pośród korporacyjnego smrodu nastawionego na zysk i zapominającego o człowieku.

Dążyć do wypełnienia swojej życiowej misji - to jest cel każdego człowieka.

Książka rzeczywiście warta przeczytania. Dotyka trochę innej rzeczywistości niż inne książki z tej tematyki.

Dla tych, którzy próbują wydłużyć dobę i poszukują czasu.

Poradnik mormońskiego trener rozwoju osobistego... brzmi jak brzmi, ale jestem pod dużym wrażeniem.
To druga książka tego autora, którą pochłonąłem, którą tak samo jak poprzednią w ponad połowie pomazałem ołówkiem, do której wiem, że będę wracać jeszcze nie raz.

Tyle.

Polecam, trochę mi pomogła ogarnąć chaos, chociaż nadal muszę się bardzo pilnować bo mam tendencję do odwlekania i zostawiania rzeczy najważniejszych na później ;)
Przez około 2 lata używałem planera tygodnia, sprawdzał się całkiem nieźle. Teraz przeniosłem się na metodę Getting Things Done i używam internetowego doit.im zgodnego z tym systemem. Ale chyba te kartki bardziej...

• Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty