Autopsja czyli Dziennik kryzysu

Wydawnictwo Łódzkie
kryzys inteligent egzystencja samodzielnośc dorosłośc polityka
literatura piękna
kryzys inteligent egzystencja samodzielnośc dorosłośc polityka

Dzienniki łódzkiego literata z lat 80.: powszechne niedobory, stanie w kolejkach, kwitnące życie towarzyskie, jedyne w tym czasie rozrywki: wóda i seks; pewnie jest to literatura z kluczem, ale przeraźliwie nudna, przerwałem słuchanie audiobooka dosyć szybko, szkoda czasu na takie wypociny.

Rodzaj intelektualnego pamiętnika. Jak się żyło w Polsce lat osiemdziesiątych. Te kolejki, układy kolejkowe, dyżury. Braki w aprowizacji. Kłopoty ze zdobyciem wódki i papierosów. Kto to przeżył lata temu, uśmiechnie się na wspomnienie, bo czasem bardzo trafnie opisane. I dosadnie. Młodzi ludzie przeczytają jak opowieść o żelaznym wilku i dobrze, bo to powinno już na zawsze...

• Materiały
  • Kolekcja domowa
  • Czytam polskie
  • Do wypożyczenia w wiejskiej bibliotece
  • 05. Aud+
  • Czerwiec