Kup teraz - 12 ofert w cenie od 6.67 zł do 28.99 zł

Wiśniowy Dworek

Patronat LC
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 1) Seria: Owocowa Seria literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
literatura polska
Trylogia jabłoniowa (tom 1)
literatura piękna
Owocowa Seria
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Od przybytku głowa nie boli

Link do recenzji

Bardzo przyjemna, lekka lektura. Historia dwóch dziewczyn, z tajemnicą w tle i fajnie pokazanymi różnicami między nimi obiema - jasne, że nie jest to wiekopomne dzieło - skąd więc 9? Stąd, że książka okazała się niezwykle odprężająca i pozytywnie nastrajająca do świata. A w dzisiejszych czasach to naprawdę jest potrzebne.

Bardzo mnie wciągnęła historia Danki i Danusi ,które po wielu latach odkrywają tajemnicę rodzinną,lecz los nie jest łaskawy.Autorka po raz kolejny mnie zachwyciła opowieścią,w której nie można się nudzić.Książka na jeden wieczór,warta przeczytania.

To była pierwsza książka Katarzyny Michalak, którą przeczytałam. I muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała i dzięki temu sięgnęłam po kolejne książki tej autorki. Uważam, że Michalak świetnie zestawiła dwie tak różne od siebie kobiety. Miasto i wieś to w książce dwa światy, każdy z nich ma swoje uroki i magię, ale i bolączki. Wątek tajemnic z przeszłości też mnie...

Książka bardzo w stylu Katarzyny Michalak - nie będziecie rozczarowani. Co prawda wątek romantyczny jest bardziej tłem dla tajemnicy z przeszłości, nieprawdopodobnego splotu wydarzeń, ale też będziecie się dobrze bawić. Bardzo dobra rozrywka.

W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litweską granicą, mieszka Danusia. Jest nauczycielką w wiejskiej szkole i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym spieszących się ludzi.
Na warszawskim Mokotowie mieszka Danka. Jest przebojową biznesmenką w międzynarodowej korporacji i nie wyobraża sobie życia na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznacza przyroda.
Te...

Główne bohaterki poznają się za sprawą dziwnego "przypadku" Danka i Danusia nie wiedziały że mają bliźniaczą duszę , jakiś dziwny los ich ze sobą spotkał. Jedna rozważna i romatyczna druga szalona i biznesowa, czy pokochają się, czy zrozumieją dlaczego tak potoczyło się ich życie? Kto stoi za ich "przypadkowym spotkaniem". Historia odnalezienia po latach jakich wiele ,...

Wciągnęła mnie od samego początku ;) Trochę za dużo w niej smutku, ale radość i miłość na szczęście też tutaj występują ;) I kryminał na dodatek... ;) Ale i tak bardzo mi się ta książka podobała ;)

Lekkie czytadło.

Książkę czyta się bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Autorka wspaniale wykreowała trzy różne postaci i wymyśliła im piękną i zaskakującą historię.
Polecam

No tak. Teraz wszystko składa się w jedną całość. Nie ma to jak czytać trylogię od końca - dosłownie.
Przeczytanie całej książki zajęło mi jedną noc - jedną, zarwaną noc... (Ale było warto!)
Już po pierwszej książce pani Michalak którą postanowiłam porwać (dalej mówię o książce...) wiedziałam, że jej pozycje (tym razem mówię o autorce :)) są baaardzo poczytne. Ale nie...

1 917
  • 2013