Wiśniowy Dworek

Okładka książki Wiśniowy Dworek Katarzyna Michalak
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wiśniowy Dworek
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 2) Seria: Owocowa Seria literatura piękna
Trylogia jabłoniowa (tom 2)
Owocowa Seria
Wydawnictwo Literackie
2012-11-28
2012-11-28
literatura polska

Od przybytku głowa nie boli

Bardzo lekka i przyjemna, nie zachwyca nad wyraz ale też nie rozczarowuje. Czuć trochę za bardzo jak zdarzenia są nieprawdopodobne ale nie sprawia to że opowieść jest skreślona.

Idealna seria na wakacje!

Idealna seria na wakacje!

,,Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z własnej woli pół życia spędzają w biurze, produkując tony papierów”(...) Wstają skoro świt, gnają przez szare, zatłoczone ulice do betonowego bunkra i tam siedzą do wieczora, nie widząc słońca ani nieba, tylko ekran komputera i tabele, druczki, rubryczki. Wracają ledwie żywi do takiego samego bunkra z betonu, otoczonego murem i przez resztę dnia gapią się w telewizor, zamiast wyjść na spacer. Nie wiedzą, jak pachnie młody, sosnowy las, nie pamiętają, jak śpiewa kos albo słowik, nie czują na twarzy wiosennego wiatru czy letniego słońca. Tylko konto im pęcznieje, a czasem nawet i to nie. Mnie przemocą by do takiego życia nie zmusili...”

W ten właśnie sposób, upojona zapachem kwitnącej wiśni, myślała o życiu Danusia Wrzesień. Młoda nauczycielka – a zarazem dyrektorka- malutkiej, wiejskiej szkoły w podlitewskim Milewie, nie wyobrażała sobie siebie w roli zajętej robieniem kariery bizneswoman. Kochała spokój wsi i drewnianego dworku, w których przyszło jej mieszkać, swoich niesfornych uczniów i książki.

To, czego za nic w świecie nie chciałaby Danusia, stanowiło codzienność ambitnej i przebojowej Danki Lucińskiej. Danka również piastowała dyrektorskie stanowisko- tyle, że w międzynarodowej, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami, firmie. Wiecznie w biegu, w niedoczasie, za nic nie chciała słyszeć o wyprowadzce z Warszawy i zamieszkaniu u rodziców- w domu nad jeziorem, ukrytym wśród mazurskich lasów. ,,Ona, Danka, na wsi?! Przecież nienawidzi wsi!”.

Nieoczekiwane (ale nieprzypadkowe) spotkanie zupełnie odmieni życie obu kobiet. Dowiedzą się, jak wiele ich łączy a później okaże się... że jest tego znacznie więcej, niż myślały! Już nic nie będzie takie samo, jak wcześniej.

Pierwsza z cyklu powieści o rodzinnych tajemnicach, które pewnego dnia wychodzą na światło dzienne, domagając się rozliczenia z przeszłością.

Takie to troszkę "byle co" i naiwne strasznie, ale przyjemnie się słuchało - pozycja w sam raz na wakacje.

Danusia jest nauczycielką i dyrektorką w wiejskiej szkole, natomiast Danka jest ambitną bizneswoman pracującą w Warszawie. Na skutek pewnych okoliczności obie kobiety spotykają się w pensjonacie. Ich spotkanie nie okazuje się przypadkowe. Zaaranżował je Daniel - mężczyzna, który chce rozliczyć się ze swoją przeszłością i skrywa pewną tajemnicę. Z czasem okazuje, że Danka, Danusia i Daniel są rodzeństwem, które do tej pory nic nie wiedziało o swoim istnieniu i łączących je więzach krwi.

"Wiśniowy Dworek" to książka o mierzeniu się z trudną przeszłością, poszukiwaniu własnych korzeni oraz odkrywaniu tajemnic. Choć początkowo jest to powieść obyczajowa, to z czasem dochodzi tu jeszcze wątek sensacyjny.

Bohaterowie są postaciami, które w obliczu trudnej sytuacji potrafią trzymać się razem. Choć zostali rozdzieleni będąc niemowlętami i zostali wychowywani w różnych rodzinach szybko odkrywają, że tak naprawdę łączy ich znacznie więcej niż dzieli. Chcą bliżej się poznać i są zdolni do wzajemnych poświęceń. Odkrycie tajemnicy dotyczącej łączących ich więzi zbliża ich do siebie.

Moim zdaniem "Wiśniowy Dworek" jest całkiem przyzwoitą książką pełną emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Spodobała mi się ze względu na fabułę oraz klimat w jakim jest utrzymana. Jest to dobra lektura na wiosenne dni.

" Wiśniowy Dworek" - tom 1 serii mazurskiej -Katarzyna Michalak

to opowieść o dwóch Danutach, jedna to Danka nazywana pieszczotliwie przez rodziców Duśką, druga to Danusia.
Obie mają w życiu pod górkę, ale na innej zasadzie.
Pewnego dnia zarówno jedna jak i druga dostaje tajemniczą kopertę, a w niej Voucher na wygraną wycieczkę z wydawnictwa, do Szklarskiej Poręby. Każda za inną dziedzinę, inną książkę, obie w jednym czasie. Żadnej nie pasuje ten wyjazd, ale
w ostateczności decydują się na wyjazd. Nie wiedząc o swoim istnieniu, nie znając się oto spotykają się w jednym wielkim, komfortowym apartamencie.
Odtąd ich życie diametralnie się zmieni, Warto przeczytać lub odsłuchać genialnie czytana przez lektorkę opowieść o tym nieoczekiwanym spotkaniu.
Napiszę tylko, że kończy się ten tom zaskakująco i czytelnik zostaje z niedosytem czytelniczym i ciekawością olbrzymim oczekiwaniem co dalej?

Książka 8/ 10 ( za troszkę takie rozwleczenie fabuły i przypomina mi bardzo wątki z innych książek autorki - nie wymienię jakich, by nie psuć przyjemności)
data I wyd 28.11.:2012
data wznowienia: 18.09.2019r.
ilość stron : 312
czas przewidziany czytania: 5h 12 min.
czas słuchania: 6 h 44 min
lektorka - Anna Grochowska ( wszystkich tomów)
24/22

" Wiśniowy Dworek" - tom 1 serii mazurskiej -Katarzyna Michalak

Obie mają w życiu pod górkę, ale na innej zasadzie.

To 4 cześć owocowego cyklu. Książki mimo, że tworzą całość, można czytać spokojnie jako oddzielne historie.
Jak zwykle podczas czytania można się pośmiać, ale również trochę przerazić.

Jak zwykle podczas czytania można się pośmiać, ale również trochę przerazić.

Letnia, kobieca, dość dobrze czytającą się o dziwo.

Letnia, kobieca, dość dobrze czytającą się o dziwo.

Nie czytuję romansów; tą książkę dostałam przypadkiem - i przeczytałam jednym tchem w ciągu jednego dnia. Przepiękna i wzruszająca, jednocześnie nie kiczowata. I z wątkiem sensacyjno-kryminalnym, czego się zupełnie nie spodziewałam. Polecam i tym, którzy kochają kryminały i tym, którzy zaczytują się w romansach.

Jest to drugi tom Trylogii Jabłoniowej, ale całkiem inny od pierwszego!
Inni bohaterowie, inne miejsce, inne wzloty i upadki...
Danusia Wrzesień, skromna, wycofana, nierzucająca się w oczy, nauczycielka, pracująca w wiejskiej szkole, która mieści się w pięknym dworku otoczonym satyna parkiem i wiśniowym sadem, dlatego nazwano go Wiśniowym Dworkiem.
Danka Lucińska, bizneswoman, Warszawianka, zarządzająca firmą zajmującą się nieruchomościami. Pewną siebie, odważna, energiczna kobieta.
Daniel van der Welt, genialny umysł informatyczny, jeden z najlepszych hakerów na świecie, bogaty, przystojny, pewny siebie mężczyzna.
Z pozoru trójka obcych sobie ludzi, jednak pozory bardzo często mylą. Ta trójka, chociaż nie wiedzieli o swoim istnieniu, są sobie bardzo bliscy.

Zastanawiacie się jak bardzo? A to już jest tajemnic do rozwiązania. A rozwiązanie znajduje się w książce 😘

Z całego serca Wam polecam, wzruszająca opowieść o samotności, szczęściu, smutku, radości, przyjaźni... O posiadaniu rodziców, o stracie rodziców, o całkowitym ich braku...

Cieszę się, że mogę sięgnąć po kolejny tom i odpłynąć w świat bohaterów 🥰

Jest to drugi tom Trylogii Jabłoniowej, ale całkiem inny od pierwszego!
Inni bohaterowie, inne miejsce, inne wzloty i upadki...
Danka Lucińska,...

• Katarzyna Michalak