Spełnione marzenie

Okładka książki Spełnione marzenie Margaret McPhee
Okładka książki Spełnione marzenie
Margaret McPhee Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny

Końcówka mocno naciagana

Końcówka mocno naciagana

przyjemnie się czytało...

przyjemnie się czytało...

Kathryn Marchant po śmierci rodziców i siostry zostaje przygarnięta przez swojego stryja z żoną i córką Lottie.Niestety zamiast cieszyć się urokami życia jest traktowana jak służąca i w dzień pomaga w pracach domowych,a wieczorami towarzyszy swojej perfidnej kuzynce jako dama do towarzystwa.Okrutne traktowanie przez stryjenkę nieczęsto poniża Kathryn,a bicie jej i głodzenie nie poprawia i tak już ciężkiej sytuacji dziewczyny.Pomimo tego Kathryn z godnością znosi swój los,a wytchnienie od brutalnej rzeczywistości daje jej ucieczka w marzenia,gdzie jest kochana przez przystojnego,bogatego i cudownego mężczyznę-lorda Nicholasa Ravensmede'a.To w nim potajemnie podkochuje się dziewczyna.Podczas jednego z bali w ciemnej sali Kathryn zostaje omyłkowo wzięta przez Nicholasa za jedną z jego kochanek i mężczyzna namiętnie ją całuje.Świadkiem całej sceny jest niestety owa kochanka,która postanawia się zemścić na biednej dziewczynie.Grozi jej zniszczeniem reputacji i kompromitacją,ale Nicholas wysyła kobietę na wieś i przekupuje ją.Krótko po tym incydencie lord Ravensmede zabiera Kathryn na przejażdżkę wraz ze swoją babcią,nie potrafi bowiem wyrzucić z pamięci Kathryn i jej pocałunków.Podczas przejażdżki dochodzi do wypadku-kareta lorda potrąca małą dziewczynkę,a Kathryn okrywa małą własnym ubraniem.Wtedy przerażenie lorda wzrasta,gdy dostrzega na jej ciele siniaki i ślady duszenia-ewidentne dowody stosowanej wobec dziewczyny przemocy fizycznej.W porozumieniu z babcią lord postanawia zabrać Kathryn do swojego domu i zatrudnia ją jako damę do towarzystwa jego babci.Koszmar dziewczyny wreszcie się kończy,ona sama odżywa i rozkwita pod opiekuńczymi skrzydłami swojej protektorki.W niedługim czasie protegowana babci Nicholasa staje się łakomym kąskiem na matrymonialnym rynku,a o jej względy zaczynają się starać chętni do ożenku młodzi kawalerowie.W Nicholasie budzi się zazdrość o Kathryn,uświadamia sobie bowiem,że nie jest mu obojętna.Szczęście dziewczyny przerywa jednak zawistna stryjenka,która ujawnia wstydliwy sekret Kathryn.Dziewczyna zostaje potępiona przez śmietankę towarzyską Londynu za romans z lordem.Nicholas proponuje skompromitowanej dziewczynie małżeństwo kierowany miłością do niej,ale dumna dziewczyna odrzuca zaręczyny.Lord musi się bardzo postarać,by przekonać Kathryn o uczuciu do niej i pozbyć się nienawidzącej Kathryn stryjenki,która planuje zemścić się okrutnie na dziewczynie...
Kolejny świetny romans historyczny z sensacją w tle i czającą się w mroku nienawiścią.Akcja toczy się szybko,wątki zgrabnie przeplatają się ze sobą,a bohaterowie dzielnie walczą o swoje uczucia i prawo do szczęścia.Napięcie wzrasta wraz z rozwojem sytuacji,a pikanterii całości dodaje fakt,iż szczęście jest na wyciągnięcie ręki,ale panujące w ówczesnych czasach konwenanse i etykieta nie pozwalają na swobodne działanie w tej dziedzinie.Polecam gorąco!!!

Książka ma wiele wspólnego z historią Kopciuszka. Kathryn po śmierci rodziców zamieszkuje w domu wujostwa i tu zaczyna się koszmar, z którego wyrwać się może jedynie za pomocą marzeń. Za dnia wykonuje obowiązki służącej, wieczorem zaś zmienia się w damę do towarzystwa swojej perfidnej kuzynki. Wszystko zmienia się gdy w nader romantycznych okolicznościach, na jednym z balów poznaje Nicholasa Ravensmede'a ten przystojny i bogaty arystokrata chce za wszelką cenę pomóc Kathryn. Jednak wszelkie ich plany pragnie zniweczyć okrutna stryjenka dziewczyny. Bardzo sympatyczna, niezbyt wymagająca pozycja :)

Och, och, och <3 Przepiękna książka <3 Na pewno zdobyła u mnie pierwsze miejsce jeśli chodzi o książkę z kategorii "romans historyczny" <3 POLECAM!

Urocza była.

Urocza była.

• Romans historyczny
  • Harlequin
  • Romanse historyczne
  • ✔ 2019 📚
  • Romans historyczny ♥

Dodaj cytat z książki Spełnione marzenie