Uwodziciel

Okładka książki Uwodziciel Mary Brendan
Okładka książki Uwodziciel
Mary Brendan Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Kwartet złych chłopców (tom 3) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Kwartet złych chłopców (tom 3)
Harlequin Romans Historyczny
The Silver Squire
Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Teresa Komłosz

Sam styl pisania, całkiem przyjemny, ale główna bohaterka... Niestety, takiego bezsensownego upierania się, zacietrzewienia, totalnie braku logicznego myślenia nie mogę w książce, która ma mnie zrelaksować najzwyczajniej znieść. Jeśli lubicie kłótliwe bez powodu i sztucznie dumne bohaterki to myślę, że może być.

Świetna

Świetna

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Kolejna super przygoda na miarę Jane Austin i jej Dumy i uprzedzenia. Emma ucieka z domu przed rozpustnym narzeczonym narzuconym przez rodziców. W Bath spotyka przypadkowo Srebrnego Dziedzica, Ricarda. On chce pomóc pomimo wrogości dziewczyny. Spotkania ich to jedno pasmo sprzeczek i nieporozumień.

Emma Worthington znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Jej rodzice, będąc na skraju bankructwa, próbują wyswatać ją za okrutnego lorda Dashwooda. Nie pozostaje jej nic innego jak ucieczka. Udaje się do Bath, gdzie próbuje znaleźć jakąkolwiek pracę. Tam natyka się na Richarda Du Quesne, Srebrnego Dziedzica, z którym los zetknął ją już trzy lata temu, kiedy to jego przyjaciel zalecał się do jej przyjaciółki.
Już wtedy Emma spodobała się Richardowi, jednak od samego początku ona okazywała mu niechęć. Ich znajomość to jedno wielkie pasmo sprzeczek.
Richard postanawia się zaopiekować samotną kobietą. Emma, odrzucając jego względy wmawia mu, że jest w ciąży. Cóż z tego, gdy Richard niewiele się tym przejmuje?

Bardzo lubię tą książkę. Richard to porywczy mężczyzna, który nie przestaje gonić za swoją miłością i nie traci nadziei. Polecam. ;)

• Romans historyczny
  • Historyczna