Santa Olivia

Jacqueline Carey Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Santa Olivia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Jakub Steczko
Santa Olivia;Jacqueline Carey

Oficjalne recenzje i

Miasto (nie)świętych

[ 9 ] Link do recenzji

Naprawdę świetny pomysł. Choć akcja toczy się w dość typowym dla współczesnej fantastyki odizolowanym mieście, to fabuła skupia się na gromadce zbuntowanych dzieciaków, a to coś odmiennego od powieści, z którymi się spotkałam. Jednak od pierwszych stron rzuca się coś, moim zdaniem, dość nieprzyzwoitego (zwłaszcza, że książka jest o nastoletnich dzieciach!). Po prostu boli...

Oj warto po Santa Olivię sięgnąć. Pomimo tego, że nie jest to lektura wybitna, to wciąga. Jacqueline Carey bazując na dobrze znanych już szablonach stworzyła historię niezwykłą, którą bardzo ciężko zaszufladkować gatunkowo. WYkreowała świetnych, godnych sympatii i miłości ze strony czytelnika bohaterów, którzy zapadają w pamięci. Po raz kolejny udowodniła, że potrafi pisać...

Liczyłam na kolejną książkę młodzieżową, z gatunku tych, w których główna bohaterka jawi się jako kompletny bad-ass, który "skopuje tyłki tym złym". Coś w stylu mocnej przygodówki z silną akcją odwetową. Przynajmniej tak to sobie wyobrażałam po przeczytaniu opisu z okładki.

Całość recenzji na: http://po-czyta-lna.blogspot.com/2016/02/santa-olivia.html

Już pierwszych kilka...

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Pierwsze rozdziały zniechęcały, ale wraz z pojawieniem się głównej bohaterki opowieść nabiera sensu. Zdecydowanie różni się od innych, 'typowych' książek fantasy. Nie ma tu wampirów, elfów, czarodziejów... Ale mimo to Santa Olivia jest niezwykle ciekawa :) Zabieram 3 gwiazdki za nudny początek i naiwne zakończenie.

Przyjemnie napisana i różniąca się od wielu ksiażek, jakie czytałam. Bardzo spodobali mi się grupa bohaterów santitos i trochę szkoda, że było ich tam trochę mało.

Wspominałam przy recenzji "Dziedzictwa Kusziela", że kocham Jacqueline Carey. Już od jakiegoś czasu na mojej półce stała kolejna książka jej autorstwa, czyli tom rozpoczynający nowy cykl pt. "Santa Olivia". Zupełnie inny od jej poprzedniej serii a jednak równie ciekawy i fascynujący. Oczekiwałam kawałka dobrej prozy. Jak to dobrze, że pani Carey zrobiła mi tę niesamowitą...

Niezwykła, pełna nieszablonowych wątków książka. Nie wiem czemu tak niewielu osobom znana. Bardzo polecam!

Książka mnie zaskoczyłam, nie tego spodziewałam się. Jeśli ktoś chce znaleźć sobie coś lekkiego do poczytania to niestety nie ta książka. Ta pozycja porusza parę trudnych kwestii, pięknie napisana, bohaterowie nie są nudni, polecam każdemu kto nie boi się poczuć silnych emocji w czasie czytania.

Książka całkiem interesująca, można się wciągnąć w akcję. Nie wiedziałam,że jest to początek serii, więc zaskoczyło mnie zakończenie.
Mam pewien zgrzyt jeśli chodzi o niektóre rozwiązania, ale to dlatego, że nie pasują mi nijak do fabuły.
Poza tym całkiem przyzwoita książka.

Kiedy przeczytałam opis pomyślałam że książka będzie naprawdę świetna ale się na niej zawiodłam była zbyt przewidywalna i bez jakiegoś szału :/

Dyskusje

• Fantastyka