Żywe i martwe morze

klasyka polska literatura piękna
literatura piękna
1956-01-01
klasyka polska literatura piękna

Jak najbardziej dla opowiadań wojennych ( opowiadanie tytułowe, Złote okna, Wniebowstąpienie). Resztę można pominąć. Socrealizm. Zresztą sam autor w 1939 we Lwowie zapisał się do koła pisarzy radzieckich ( już w czasie wojny)!!!, a po wojnie wyrzekł się kolegów biorących udział w Powstaniu Warszawskim.

Świetna rzecz.Świetna proza. Niezmiennie jestem nią zachwycona. Zachwycona trafnością spostrzeżeń, wrażliwością bohatera... Pióro najwyższej miary. Polecam z całego serca. Literatura holocaustu. Wątki autobiograficzne. Szkoda, że tak mało można się dowiedzieć z mediów o samym autorze...

• Wojna
  • 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać
  • 500pk, kwp
  • Lektury na studiach
  • 500 polskich książek, które warto przeczytać - książka
  • FORMA: Opowiadania, nowele
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Żywe i martwe morze