Moja mama, ja i reszta

Okładka książki Moja mama, ja i reszta
Roman Turek Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura piękna
literatura piękna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1989-01-01
1961-01-01
8320538998
klasyka polska literatura piękna

Taka, która się wspomina przez lata, zastanawiając się "skąd ja znam te historię?"

Zaskakująco dobra książka. Przede wszystkim jako antropologiczne i etnograficzne studium przypadku i źródło wiedzy o tym jak żyła spora część społeczeństwa polskiego na początku XX wieku. A w dodatku czyta się dobrze.

Czytałem w pociągu a potem stojąc na peronie(jak wysiadłem). Napisana językiem "samoczytającym". Czytając fragmenty kolegom w pracy(tym raczej nie czytającym co najwyżej "Pana Tadeusza") stwierdzili, że powinna to być lektura obowiązkowa dla rodziców i gości dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Od siebie dodam, że każdy rodzic w dzisiejszej dobie powinien przeczytać coś tego autora by Wartości pozostały Wartościami.

Dodaj cytat z książki Moja mama, ja i reszta