Moja mama, ja i reszta

literatura piękna
1989-01-01
8320538998
klasyka polska literatura piękna

Taka, która się wspomina przez lata, zastanawiając się "skąd ja znam te historię?"

Zaskakująco dobra książka. Przede wszystkim jako antropologiczne i etnograficzne studium przypadku i źródło wiedzy o tym jak żyła spora część społeczeństwa polskiego na początku XX wieku. A w dodatku czyta się dobrze.

Czytałem w pociągu a potem stojąc na peronie(jak wysiadłem). Napisana językiem "samoczytającym". Czytając fragmenty kolegom w pracy(tym raczej nie czytającym co najwyżej "Pana Tadeusza") stwierdzili, że powinna to być lektura obowiązkowa dla rodziców i gości dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Od siebie dodam, że każdy rodzic w dzisiejszej dobie powinien...

• Biografia, pamiętnik
  • MJ3
  • Biografia, autobiografia, pamiętnik
  • Listy, autobiografie, zapiski
  • Dom

Dodaj cytat z książki Moja mama, ja i reszta