Anielcia i życie

Okładka książki Anielcia i życie Helena Boguszewska
Okładka książki Anielcia i życie
Helena Boguszewska Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z kotem literatura piękna
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Seria z kotem
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1977-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1938-01-01
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
polski
Tagi:
klasyka polska literatura piękna
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Budzi się Łódź… Obrazy miasta w literaturze do 1939 roku. Antologia Abramele, Antek z Bałut, Szalom Asz, Zygmunt Bartkiewicz, Fred Belin, Mojsze Berszling, Zofia Błaszczykówna, Helena Boguszewska, Zygmunt Ból, Mieczysław Braun, Władysław Broniewski, Tomasz Cieślak, Józef Czapski, Jan Czata, Czułek, Daktyl, Józef Długołęcki, Wiktor Dłużniewski, Alfred Döblin, Konstanty Dobrzyński, Tadeusz Fangrat, Oskar Flatt, Marian Gawalewicz, Mordechai Mendel Gelbart, Artur Glisczyński, Eugenia Hołyszewska, Gustawa Jarecka, Mieczysław Jastrun, Józef Jeremski, Icchok Kacenelson, Adolf Kargel, Antoni Kasprowicz, K. Kosaro, Lucjan Kościelecki, Wincenty Kosiakiewicz, Aleksander Kraśniański, Philipp Kreutz, Kuzmicz, Stanisław Łapiński, Kazimierz Laskowski, Richard Lawin, Fritz Löhner-Beda, Malkiel Lusternik, Waleria Marrene-Morzkowska, Stanisław Martynowski, Meteor, Hirsz Milawski, Wujek Mitia, Hanna Mortkowicz-Olczakowa, Jerzy Nałęcz, Perec Opoczyński, Hanna Ożogowska, Borys Pasternak, Władysław Pawlak, Tadeusz Peiper, Marian Piechal, Pierrot, Krystyna Pietrych, Józef Piłsudski, Maria Przedborska, Izrael Rabon, Stanisław Rachalewski, Bruno Raymond, Władysław Stanisław Reymont, Joseph Roth, Władysław Rowiński, Hanna Rudawcowa, Lucjan Rudnicki, Aleksy Rżewski, Izrael Jehoszua Singer, Skaz, Kazimierz Sowiński, Wilfried Spectator, Julian Starski, Halina Stawarska, Ludwik Stolarzewicz, Andrzej Strug, Anna Świrszczyńska, Lucjan Szenwald, Berta Teplitzka, Iwan Timkowskij-Kostin, Grzegorz Timofiejew, Adolf Toruńczyk, Władimir Trofimow, Irena Tuwim, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Julian Will, Zofia Wojnarowska, Jan Wolny, Gabriela Zapolska, Stefan Żeromski, M.W. udnicki, E. von Ludwig
Ocena 0,0
Budzi się Łódź... Abramele, Antek z B...
Okładka książki Rachunek pamięci Flora Bieńkowska, Helena Boguszewska, Ludwik Flaszen, Paweł Hertz, Paweł Jasienica, Mieczysław Jastrun, Andrzej Kijowski, Jerzy Kornacki, Anna Kowalska, Jalu Kurek, Hanna Malewska, Jan Nepomucen Miller, Artur Sandauer, Anatol Stern, Adam Ważyk, Jerzy Zawieyski
Ocena 6,8
Rachunek pamięci Flora Bieńkowska, H...
Okładka książki Powieść pod różą Helena Boguszewska, Jerzy Kornacki
Ocena 4,4
Powieść pod różą Helena Boguszewska,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6
4

Na półkach: ,

Czy ktoś w dzisiejszych czasach zechce sięgnąć po historię bohaterki reportażu opublikowanego w 1933 roku? Może się wzdragasz, ale zaręczam, że warto. Na szczęście reportaż, potem słuchowisko radiowe pojawiło się też w postaci książkowej: "Anielcia i życie" nakładem wydawnictwa Czytelnik (chyba wydanie z 1949 roku - zdobyłam je w lokalnej bibliotece).
Historia Anielci Siemiątkowskiej skreślonej ręką Heleny Boguszewskiej, cudownej autorki przedwojnia, jest i prawdziwa, i nadzwyczajnie aktualna, nawet w 2019 roku. Choć od tamtych czasów dzieli nas epoka, a kto wie – może i więcej, to życie Anielci charakteryzują bardzo podobne problemy do tych, którymi żyją młode kobiety dzisiaj. Ona, skromna, uśmiechnięta, życzliwa wszystkim, daje się wykorzystywać: pracodawcy, pozornej przyjaciółce, nawet własna matka ją zadręcza, wgniatając w ziemię niewybrednymi komentarzami. To, że Anielcia wciąż nosi w sobie optymizm, zakrawa na cud. Nadchodzi jednak dzień przemiany. Anielcia ma dość bycia pomiataną. Zmienia się nie do poznania. Tylko czy ta przemiana przyniesie jej szczęście?
Helena Boguszewska to moje odkrycie 2018 roku. Aż wstyd się przyznać, że dotąd o niej nie słyszałam. Tym bardziej wstyd, że poloniści nie zająknęli się o tej autorce, gdy chodziłam do szkoły. Z całego serca polecam miłośnikom pięknej polszczyzny i subtelnej formy literackiej.

Czy ktoś w dzisiejszych czasach zechce sięgnąć po historię bohaterki reportażu opublikowanego w 1933 roku? Może się wzdragasz, ale zaręczam, że warto. Na szczęście reportaż, potem słuchowisko radiowe pojawiło się też w postaci książkowej: "Anielcia i życie" nakładem wydawnictwa Czytelnik (chyba wydanie z 1949 roku - zdobyłam je w lokalnej bibliotece).
Historia Anielci...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    13
  • Posiadam
    6
  • Literatura piękna
    2
  • Polskie
    1
  • Serie
    1
  • Dziesięciopunktowa ocena
    1
  • Retro
    1
  • Romans
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Anielcia i życie


Podobne książki

Przeczytaj także