Kobiety dyktatorów

Diane Ducret Wydawnictwo: Znak Seria: Prawdziwe historie literatura faktu
Femmes de Dictateur
Maria Rostworowska
Znak
kobieta dyktator żona kochanka Claretta Petacci Jiang Quing Hitlera Stalina Mussolini Mao Tse-Tung Mao Zedong Lenin Bokassa Ceaușescu Salazar
Femmes de Dictateur
literatura faktu
Maria Rostworowska
Prawdziwe historie

8 dyktatorów, 8 życiorysów ludzi znanych z podręczników historii lub pierwszych stron gazet, ludzi wpływających na losy świata. A kto wpływał na nich lub z kim najchętniej obcowali? Mussolini, Lenin, Stalin, Salazar, Bokassa, Mao, Causescu, Hitler. Pierwszy garnitur. I mnóstwo zakochanych (lub nie) kobiet. Zapowiadało się świetnie, ale dla mnie byłoby fajniej, gdyby:
-...

Ciekawie napisana, nie dłuży się, nie nudzi. Dużym plusem książki są dosłowne cytaty z listów czy pamiętników. Momentami rozbawi, niektórym postaciom można współczuć ich losu i trybu życia. Po przeczytaniu jest się bogatszym w wiedzę jak wyglądały relacje między ludźmi na najwyższych szczeblach władzy. Polecam!

Wbrew pozorom kobiety dyktatorów to nie tylko panienki, które się ładnie prezentują, ale nierzadko wcielenie absolutnego zła, które solidnie przyczyniły się do wykreowania dyktatorów ze zwyczajnych mężczyzn.
Jak to mówią, za każdym sukcesem mężczyzny stoi jakaś kobieta ;)

"Kobiety dyktatorów" to pierwsza cześć fascynujących biografii kilkudziesięciu wpływowych kobiet świata. Przeważnie stały w cieniu wielkich i potężnych polityków, ale wiele miało na nich ogromny wpływ. Żony, kochanki i przyjaciółki, które murem stały za swoimi "guru" i w ciemno szły w stronę szalonych reżimów często wtykając w szalone plany dyktatorów swoje trzy...

Pełna ciekawostek i smaczków książka dla osób zainteresowanych historią. Bardzo ciekawe rozdziały o Mussolinim, Stalinie i Ceaușescu.

Na półkach: , , , ,

Lubię sięgać po tę serię książek, choć nie wszystkie pozycje mi się podobały. Ta będzie jedną z nich.

Motyw jest ciekawy- skupienie się na żonach czy kochankach dyktatorów. Jednak styl pisania niezbyt przypadł mi do gustu. Czytało mi się to bardzo cieżko.

Dodatkowo nie mamy tutaj przybliżonej historii tych dyktatorów. Przez to cieżko jest się odnaleźć w poszczególnych...

Czym kierowały się kobiety wybierając na swoje ideały dyktatorów? Czy imponowała im ich władza, a może szukały kogoś kto traktuje je w domu wyjątkowo, będąc chamem wśród innych ludzi..Historie kobiet, które znały dyktatorów od innej strony.

Moim zdaniem książka wystarczająco ciekawie opisuje perypetie miłosne okrutnikow. To właśnie w sferze sielanki cielesnej najbardziej okrutni władcy, chcieli znaleźć odskocznie od swej tyranii.

Historia tych kobiet dowodzi tezy, że miłość jest jednak ślepa.
Dla wciągaczy lubiących ciekawe fakty.

Mówi się, że za każdym silnym mężczyzną stoi kobieta. Coś w tym jest, a na pewno towarzyszki życia wpływają na mężczyzn u władzy. Nawet jeśli większość z nich zmienia je jak rękawiczki.

W pierwszym tomie "Kobiety dyktatorów" poznajemy historię romansów Mussoliniego, Lenina, Stalina, Salazara, Bokassy, Mao, małżeństwa Ceausescu oraz Hitlera

Tym razem sięgnęłam, jak dla...

Dyskusje

2 426