Marzenia i tajemnice

Danuta WałęsaPiotr Adamowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
literatura polska wspomnienia Wałęsa historia literatura faktu
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska wspomnienia Wałęsa historia literatura faktu

Szczerze, to nie wiem co sadzic. Nie dotrwalam do konca... Napisana w taki sposob ze nie wierze bohaterce, ktora opowiada o swojej historii. Brzmi jak fikcja...

Trudno ocenić. I jeszcze trudniej "zaszufladkować". Długo się opierałam przed przeczytaniem, ale spektakl "Danuta W." emitowany online w dobie koronawirusa zadecydował za mnie. Oceniam jako "bardzo dobra", bo po prostu po ludzku podziwiam siłę i niezłomność pani Danuty. W niej tkwi jakaś tajemnica.

Bardzo ciekawa pozycja. Danuta Wałęsa dzieli się swoimi przemyśleniami i swoim życiem, bez cenzury. To perspektywa kobiety, w mojej ocenie bardzo cierpliwej, twardej i niesamowicie upartej, aby przetrwać i trzymać rodzinę w całości. Pani Danuta pozwala sobie również na ocenę działań Lecha Wałęsy, ale również osób z jego otoczenia. Wątek konfliktu z kaczyńskimi również się...

1927

Dziwna kobieta, dziwnie napisana książka.

Bardzo wciągająca, zarówno ze względu na fakty historyczne opisane z punktu widzenia bohaterki, jak i sposób narracji.

Przeczytałam jednym tchem.
Kto szuka pikantnych szczegółów i skandali, zawiedzie się.
To szczera opowieść o historii "od kuchni", z wcześniej prawie nieznanej perspektywy, o ciemniejszej ale jak bardzo ludzkiej stronie legędy.
To opowieść pisana prosto i szczerze,po prostu "tak było" "tak to pamiętam" "tak myślę" 😊

Powiem szczerze że spodziewałam się czegoś innego.. Czytając tę książkę odniosłam takie dziwne wrażenie że jest to swego rodzaju taka skarga. Całą książkę -wspominania przebijają się takie słowa -takiego jakby rozgoryczenia że "ona całe życie musiała sobie radzić sama mimo że mąż był i jest" Wiele kobiet we współczesnym świecie musi sobie radzić. Mezowie pracują do późna...

Bardzo ciekawa książka!
Widzimy tak naprawdę jak wyglądało życie w cieniu i u boku Lecha Wałęsy.
Zazdroszczę siły i pogody ducha Pani Danucie - poradziła sobie z codziennością życia kiedy nie było to łatwe.

W sierpniowym wyzwaniu LC2019 jest za zadanie przeczytać książkę z gatunku, jakiego jeszcze nie czytałam, więc wybrałam biografię. Swego czasu była na tę książkę straszna kolejka w mojej osiedlowej bibliotece i dlatego pomyślałam, że warto ją przeczytać. Nic bardziej mylnego. Jestem zawiedziona zwierzeniami Pani Danuty. Po przeczytaniu jej wspomnień mam wrażenie jakby miała...

Dyskusje

2 933