Kobiety dyktatorów

Diane Ducret biografia, autobiografia, pamiętnik 360 str.
Femmes de Dictateur
2020-02-12
2012-03-05
Anna Maria Nowak
Prawdziwe historie
Znak Horyzont
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura francuska Maria Rostworowska kobieta dyktator żona kochanka Claretta Petacci Jiang Quing Hitlera Stalina Mussolini Mao Tse-Tung Mao Zedong Lenin Bokassa Ceaușescu Salazar

Femmes de Dictateur
2020-02-12
Anna Maria Nowak
Prawdziwe historie
Znak Horyzont
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

Wbrew pozorom kobiety dyktatorów to nie tylko panienki, które się ładnie prezentują, ale nierzadko wcielenie absolutnego zła, które solidnie przyczyniły się do wykreowania dyktatorów ze zwyczajnych mężczyzn.
Jak to mówią, za każdym sukcesem mężczyzny stoi jakaś kobieta ;)

"Kobiety dyktatorów" to pierwsza cześć fascynujących biografii kilkudziesięciu wpływowych kobiet świata. Przeważnie stały w cieniu wielkich i potężnych polityków, ale wiele miało na nich ogromny wpływ. Żony, kochanki i przyjaciółki, które murem stały za swoimi "guru" i w ciemno szły w stronę szalonych reżimów często wtykając w szalone plany dyktatorów swoje trzy...

Pełna ciekawostek i smaczków książka dla osób zainteresowanych historią. Bardzo ciekawe rozdziały o Mussolinim, Stalinie i Ceaușescu.

Na półkach: , , , ,

Lubię sięgać po tę serię książek, choć nie wszystkie pozycje mi się podobały. Ta będzie jedną z nich.

Motyw jest ciekawy- skupienie się na żonach czy kochankach dyktatorów. Jednak styl pisania niezbyt przypadł mi do gustu. Czytało mi się to bardzo cieżko.

Dodatkowo nie mamy tutaj przybliżonej historii tych dyktatorów. Przez to cieżko jest się odnaleźć w poszczególnych...

Czym kierowały się kobiety wybierając na swoje ideały dyktatorów? Czy imponowała im ich władza, a może szukały kogoś kto traktuje je w domu wyjątkowo, będąc chamem wśród innych ludzi..Historie kobiet, które znały dyktatorów od innej strony.

Moim zdaniem książka wystarczająco ciekawie opisuje perypetie miłosne okrutnikow. To właśnie w sferze sielanki cielesnej najbardziej okrutni władcy, chcieli znaleźć odskocznie od swej tyranii.

Historia tych kobiet dowodzi tezy, że miłość jest jednak ślepa.
Dla wciągaczy lubiących ciekawe fakty.

Mówi się, że za każdym silnym mężczyzną stoi kobieta. Coś w tym jest, a na pewno towarzyszki życia wpływają na mężczyzn u władzy. Nawet jeśli większość z nich zmienia je jak rękawiczki.

W pierwszym tomie "Kobiety dyktatorów" poznajemy historię romansów Mussoliniego, Lenina, Stalina, Salazara, Bokassy, Mao, małżeństwa Ceausescu oraz Hitlera

Tym razem sięgnęłam, jak dla...

Bardzo ciekawa pozycja. Autorka przedstawia nam dyktatorów i ich kobiety. Każdy z nich, to zupełnie inna osobowość. Jednych na przywódców wykreowały kobiety. Drudzy niezbyt uczciwie zdobywali władzę. Ale większość z nich łączyło jedno: byli draniami. Polecam.

2061

Bardzo dobra książka :D polecam fanom autorki, jak i osobom zainteresowanym silnymi kobietami, jak i tymi który były manipulowane :)

2 392
    1 842