Fajerką przez Kielce

Jedność
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7660-477-0

Książka opisująca Kielce Pana Edwarda, który całe swoje życie związał z tym miastem, pełna anegdot, wspomnień, ciekawostek. Wspomnienia bardzo ciekawe napisane w prosty szczery sposób. Czytając ta książkę miałem prze oczami Pana Edwarda chyba w najbardziej znanej jego tytułowej roli w filmie "Żeniac" . Polecam !

Sporo czasu upłynęło zanim zasiadłam do tej lektury. Zawsze tak jest, że jak wypełzną promienie słońca człowiek bardziej się przygląda temu co wokół, swojemu miastu. Pozycja która polecam składa się z dwóch części : pierwsza z nich zawiera krótkie opowieści o historii kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach , w którym pracował autor, druga zaś to opowieść o moim rodzinnym mieście z czasów wojny i okresu powojennego. Z przyjemnością przeczytałam jedną i drugą, bowiem całość utrzymana jest w stylu gawędziarskim, który czyta się łatwo i przyjemnie. Jako rodowita kielczanka zidentyfikowałam wiele miejsc, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa , a które w tej chwili już nie istnieją, dowiedziałam się kilku zabawnych historii o teatrze który staram się często odwiedzać, o jego historii, przesądach aktorów, filmach kręconych w Kielcach. Czytając wspomnienia autora przeniosłam się sentymentalnie w czasy mojego dzieciństwa, poczułam atmosferę kina Bajka, w którym bywałam jako mała dziewczynka, poczułam smak sernika w restauracji Biruta… polecam każdemu ktokolwiek z Kielcami miał coś wspólnego , a tych którzy nie mieli, zachęcam do poznania kawałeczka historii mojego miasta.

Fantastyczna książka, napisane z humorem gawędy o teatrze kieleckim, ale nie tylko, również o dzieciństwie autora, jego przygodach filmowych itd

• 2.Wspomnienia/Pamiętniki/Listy
  • 0.3.Do kupna/pożyczenia