Arise

2012-08-01
2012-08-01
dusza miłość wieczność

Na półkach: , , , , , , , , ,

Dość długo zajęło mi przeczytanie tej książki, może dlatego, że czytałam ją w oryginale. Jest to druga część trylogii "Pomiędzy". Ta pozycja była zdecydowanie lepsza niż poprzednia część, ale wciąż mi czegoś brakowało.

Naprawdę polubiłam bohaterów, a tutaj pojawia się ich dość sporo, dzięki czemu książka jest zdecydowanie lepsza. Akcji też jest zdecydowanie więcej. Jeśli przeczytaliście poprzednią część to naprawdę warto sięgnąć i po tę.

Amelia i Joshua nie są typową parą. Ciężko nazwać typowym związek, w którym jedna osoba żyje.. a druga jest duchem. To trochę komplikuje pewne sprawy. Amelia zdaje sobie sprawę, że jej chłopak będzie się starzał, w przeciwieństwie do niej. Wie, że ich związek nie ma przyszłości.
Joshua z rodziną wybiera się do Nowego Orleanu, żeby spędzić święta w rodzinnym gronie. Amelia z zaskoczeniem odkrywa, że jego kuzynostwo może ją usłyszeć i wyczuć jej obecność.
Jednocześnie Amelię zaczynają ścigać demony, grożąc, że zabiją wszystkich, których ona kocha. Musi postanowić, co zrobić, żeby ich ochronić.

"Arise" było trochę lepsze od swojej poprzedniej części, "Pomiędzy". Akcja toczyła się szybciej i była bardziej wciągająca, więcej się działo. Choć nie są to zachwycające książki, to jednak czytało się w miarę przyjemnie i jestem ciekawa, jak autorka zakończyła tą trylogię w ostatniej części, "Elegy".

Amelia—still caught between life and death—must fight for every moment of her relationship with the human boy Joshua. They can hardly even kiss without Amelia accidentally dematerializing. Looking for answers, they go to visit some of Joshua’s Seer relatives in New Orleans. But even in a city so famously steeped in the supernatural, Amelia ends up with more questions than answers…and becomes increasingly convinced that she and Joshua can never have a future together.Wandering through the French Quarter, Amelia meets other in-between ghosts, and begins to seriously consider joining them. And then she meets Gabrielle. Somehow, against impossible odds, Gaby has found a way to live a sort of half-life...a half-life for which Amelia would pay any price. Torn between two worlds, Amelia must choose carefully, before the evil spirits of the netherworld choose for her.

Poprzednia część była po prostu świetna!na 100% kupię drugi tom. Tylko szkoda że trzeba czekać.. ;/

Muszę ją mieć!!!

Muszę ją mieć!!!

• Czekam na polskie wydanie!
  • Do kupienia
  • Czekam na polskie wydanie