W moim ogródeczku

2011-11-08
2011-11-08
37 min.
poezja poezja dla dzieci Maria Konopnicka wiersz wierszyk wierszyki

Okładka książki Konopnicka na cały rok. Wybrane wiersze Marii Konopnickiej. Maria Konopnicka, Marta Taraszkiewicz
Konopnicka na ... Maria Konopnicka, M...
Okładka książki Na jagody Maria Konopnicka, Katarzyna Minasowicz
Na jagody Maria Konopnicka, K...

Książka wg mnie (wbrew temu na co wskazuje okładka) jest dedykowana w mniejszości maluchom a w większości dzieciom ze starszych grup przedszkolnych lub nawet z początkowych klas szkoły podstawowej Część wierszyków wymaga wyjaśnienia dzieciom do jakich to minionych tradycji ,wierzeń ludowych,czasów się odwołują, jakie są wyłącznie wyobraźnią autorki (wyobrażenie zimy) ;część wierszyków natomiast napisana jest wg mnie językiem dla starszych dzieci .Książka jest ładnie ilustrowana (chociaż ilustracje do niektórych wierszyków wykonane są wg mnie w jakimś uproszczeniu a szkoda bo widać że ilustratorka ma talent do ilustracji dziecięcych). Dorosły tą książeczkę na pewno przeczyta z nutką nostalgii za tym co minione ale i z zauroczeniem tym co jeszcze wciąż trwa.

Któż z nas nie wychował się na wierszykach Marii Konopnickiej, znanej polskiej poetki, nowelistki okresu realizmu, publicystki i tłumaczki. Myślę, że młodsze pokolenie również powinno zapoznać się z twórczością pisarki, już od swoich najmłodszych lat. Dlatego też Wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło wydać zbiór wybranych, napisanych niegdyś przez Konopnicką utworów i zatytułować go „W moim ogródeczku. Wybór poezji dla dzieci.”

„W moim ogródeczku” to wybrane 23 utwory dotyczące nie tylko tematyki ogrodu, ale także świata zwierząt, które bawią i uczą zarazem. Na 37 stronach pojawią się liczne barwne ilustracje, które nie tylko przyciągną wzrok małego czytelnika, ale także rozbudzą jego wyobraźnię. Dzięki tej książeczce, dzieci udadzą się w magiczny świat ogrodów, drzew, zwierząt oraz poznają trzy pory roku: wiosnę, jesień i zimę, a także pobudzą swoje zmysły dzięki formie utworów zamieszczonych w tym niewielkim zbiorze.

„W moim ogródeczku. Wybór poezji dla dzieci.” To wyjątkowa książeczka, którą polecam każdemu rodzicowi, dziadkowi, wujkowi czy cioci jako prezent dla ukochanego dziecka. To przede wszystkim przygoda z poezją. A wierszyki czytane z rodzicem, lub samemu na pewno sprawią dużą przyjemność młodemu czytelnikowi i zabiorą go w fantastyczny świat, nakreślony przez autorkę ilustracji Annę Gach. Polecam!

• Dziecięce, młodzieżowe
  • Dla Dzieci
  • 2017
  • Remikowe Love
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki W moim ogródeczku