Powrót na oliwkową farmę

Carol Drinkwater Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Oliwkowa farma (tom 6) literatura piękna
Return to the Olive Farm
oliwkowa farma Prowansja oliwki drzewa oliwne gaje oliwkowe

Oficjalne recenzje i

Z życia Appassionaty

[ 4 ] Link do recenzji

Zdecydowanie nie mój klimat. Książka w porównaniu z pierwszymi tomami nudna, z dłużyznami. Od pierwszych stron raczej zniechęciła mnie do lektury, także po paru rozdziałach dałem sobie spokój

Ocena tej książki to równocześnie ocena całej serii 6 książek. Dziwne ale zrobiło mi się żal, że już koniec tych opowieści, trochę się zżyłem z bohaterką.
Bardzo fajne opisy z życia Prowansji, ludzi, ich stylu życia, trochę polityki, dużo historii. Wszystko to napisane w bardzo naturalny sposób tym bardziej interesujący iż pisany przez osobę nie pochodzącą z Francji, co...

To już ostatni tom "oliwkowej serii"-wielka szkoda. Książka ma trochę wydźwięk nostalgiczny, zawiera wiele przemyśleń autorki. Sprzyja temu fakt, że jako jedyna pisana była na bieżąco. Przeżyłam "chwile "grozy w momencie kiedy Caroll z powodu niepowodzeń w walce z oliwną muchą nosi się z zamiarem sprzedania farmy i zakupu domu w głębi lądu. Na szczęści koniec końcem w...

Wielka szkoda,że to już koniec serii. Niestety, ostatnia część, w przeciwieństwie do pozostałych, mnie nie porwała. Wszystko kręci się wokół ekologii i trudno jest przebrnąć przez rozważania dotyczące skutków używania pestycydów, szkód wyrządzanych przez muszki owocowe itd. Mimo to, nadal pozostaję wielką fanką oliwkowej farmy i jej mieszkańców.

Zakończenie serii - czytałam ze łzami w oczach. Weszłam w świat Drinkwater, jak korzenie drzewa oliwkowego w ziemię, mocno i chyba już na zawsze. Ostatnia część spełniła wszystkie moje oczekiwania - znowu jesteśmy na farmie i obserwujemy wzrost roślin, zbiory oliwek, a przede wszystkim kibicujemy autorce w walce z pestycydami i zdobywaniu nowych doświadczeń związanych z...

Drinkwater jak wino - każda kolejna książka lepsza od poprzedniej. Szkoda, że to koniec serii.

• Z biblioteki
  • Recenzje wysłane
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Przeczytane dawno temu
  • POSIADAM