Francuska oberża

Okładka książki Francuska oberża Julia Stagg
Okładka książki Francuska oberża
Julia Stagg Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Francuska oberża (tom 1) literatura piękna
Francuska oberża (tom 1)
Auberge
Świat Książki
2011-10-19
2011-10-19
Magdalena Słysz
powieść angielska

Do sennego miasteczka sprowadza się para obcych ludzi - Anglików, którzy kupują podupadłą oberżę. To pociąga za sobą wiele kłopotów i intryg.
Mi się ta książka podobała. Taka w stylu "Czekolady" Joanne Harris. Lekka i szybko się ją czyta. Chętnie sięgnę po kontynuację.

Miłe szybkie przelatuje jak miniserial

Miłe szybkie przelatuje jak miniserial

"Francuska oberża" Julia Stagg.

Lekka, ciepła i zabawna opowieść o lokalnej społeczności we francuskim miasteczku Fogas w Pirenejach. Życie mieszkańców toczy się zwykłym, spokojnym rytmem do czasu, gdy starą i zaniedbaną oberżę kupuje czarujące, młode małżeństwo Anglików. Część mieszkańców wraz z merem na czele, nie jest zadowolona z obecności obcych sąsiadów w ich zżytej społeczności, druga część uważa, że nowi lokatorzy wniosą trochę świeżości i nowoczesności w ich nudne i zastałe życie. Zaczynają się intrygi, kłamstwa i podstępy aby zmusić cudzoziemców do wyjazdu. Jak potoczą się losy starej oberży i jej nowych właścicieli? Czy zostaną zaakceptowani i zdobędą sympatię tej zamkniętej zbiorowości? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć to zapraszam do całkiem udanej lektury.

"Francuska oberża" Julia Stagg.

1978

Zapowiadało się ciekawie, miała to być ciepła i pogodna opowieść. Okazało się, że to takie przeciętne czytadełko to czytania w drodze do pracy. Szybko się czyta, szybko znika z głowy. Nie poczułam przyjemności z czytania tej książki. Ani nie poczułam nic z francuskiego klimatu!

Zwykła, przeciętna historia. Nie znalazłam jakiegoś mega, większego przesłania. Czytadło dla zabicia czasu.

Niewymagająca powiastka na raz, albo dwa, ale czyta się szybko i przyjemnie. Miałam wrażenie jakbym oglądała jakąś komedię obyczajową. Wydaje mi się, że założony przez autorkę klimat został osiągnięty, aż chciałoby się wyjechać na jakiś czas do podobnej wioski w Pirenejach.

Bardzo przyjemna książka. Lekko się czyta.

Bardzo przyjemna książka. Lekko się czyta.

Lekka, łatwa ale szału nie ma. Opinia na okładce mocno naciągana.

Lekka, łatwa ale szału nie ma. Opinia na okładce mocno naciągana.

Próbowałem, nie dałem rady. Fatalny warsztat, wieje niedojrzałością.

Fajna okładka.

2/10

Próbowałem, nie dałem rady. Fatalny warsztat, wieje niedojrzałością.

Fajna okładka.

2/10

Może to i czytadło ale książka ma swój klimat. Czyta się ją z wielką przyjemnością. Zapragnęłam poznać jeszcze coś Julii Stagg, no i znalazłam drugą część pod tytułem ,,Powrót paryżanina."

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Francuska oberża