Europa blues

Arne Dahl Wydawnictwo: Muza Cykl: Drużyna A (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Dominika Górecka
Muza
literatura szwedzka Drużyna A
Drużyna A (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Dominika Górecka
literatura szwedzka Drużyna A

Arne Dahl nigdy nie zawodzi. Kolejna część opowiadająca o drużynie A dorównuje poziomem poprzednim. Nie można się oderwać. Autor mistrzowsko prowadzi czytelnika przez zawiłości kolejnej interesującej sprawy kryminalnej.
Polecam!

Intryga całkiem niezła sięgająca lat wojny, choć niektóre pomysły na fabułę wydają się niekiedy bardzo dziwne.

Dalej twierdzę,że styl Arne Dahla to największy atut tej serii. Stworzył fantastyczną grupę inteligentnych bohaterów,których uwielbiam słuchać podczas ich wewnętrznych monologów. Tym razem śledztwo nie porwało mnie,tak jak w poprzednich częściach.Wydaję mi się,że było zbyt efektownie. Nie mniej polecam wszystkim i na pewno wkrótce wezmę się za piątą część.

Jak pierwsza i druga część mnie nie zachwyciły, tak Europę blues przeczytałam raz dwa. Wciągające i zaskakujące wątki, charakterystyczne postacie. Jestem pod wrażeniem. Nie mogę doczekać się chwili, kiedy dowiem się, co przyniosą kolejne części.

Odkrycie, że skandynawskie kryminały to nie tylko Mannkell i Nesbo jest uczuciem przyjemnym. Nawet jeżeli jest frazą powtarzaną po raz czwarty, przy okazji zapoznania się z kolejną książką tego samego autora. Jest nią "Europa blues". Arne Dahl ma w swoim warsztacie pisarskim cechę, która powoduje, że konstrukcja wykreowanych historii wciąga czytelnika jak w wir. Mógłbym...

Mordercze prostytutki akrobatki, naćpane rosomaki,coś by z dziwnych pomysłów jeszcze się znalazło. Nie polecam.

Dobry, ciekawy kryminał z wielowymiarową fabułą i z kilkoma minusami niestety.

Przez pierwsze 40-60% książki mozolnie wraz z detektywami śledzimy kolejne tropy, zgłębiamy okoliczności, przesłuchujemy świadków i badamy dowody. Jest rzemieślniczo. Mało akcji dużo faktów i poszlak. Czytelnik musi się sam pobawić w ich dopasowywanie. Dobrze to wyszło.

Kolejne 40% to coraz...

Było mi potwornie nudno, pomimo obiecującego początku. Zbyt wiele wszystkiego naraz, a ja im dalej tym mniejszą miałam ochotę na wiązanie, co się z czym je.

Dodam jeszcze jedną rzecz, którą pominęłam dotąd, a występuje bodajże od pierwszej części. Analizy aktualnego stanu śledztwa, wielokrotne. Nie lubię jak autor powtarza, skrupulatnie wyjaśnia, tym samym przypominając,...

Od dłuższego czasu zamierzałam zacząć czytać książki Arnego Dahla, lecz jakoś się nie składało - a to zbyt długie oczekiwanie w bibliotece, a to brak niektórych tomów. Nie zaczynam więc od początku, leczy właśnie od "Europy..." i muszę napisać, że jestem pod wrażeniem. Te same historie można bowiem napisać na różne sposoby - ot, dość skomplikowana intryga, ale schemat...

1923
1907

Dahl to kolejny Szwed, którego odkryłem. I bardzo się z tego odkrycia cieszę. Handel kobietami. Wyjątkowo paskudny interes. A macki handlarzy ogarniają całą Europę. Czy Drużyna A poradzi sobie z bezwzględnymi bandziorami ? Warto przeczytać.

• Kryminał
  • Kryminały
  • Ebooki
  • 2013
  • 2012
  • 2020

Dodaj cytat z książki Europa blues