Harry Potter: The Prequel

J.K. Rowling Wydawnictwo: Seria: Harry Potter fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
fantastyka fantasy przygoda ksiązka dla młodzieży e-book harry potter
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Harry Potter
fantastyka fantasy przygoda ksiązka dla młodzieży e-book harry potter

J.K. Rowling sama oznajmiła, że nie pracowała nad tym "Prequelem" a raczej napisała go naprędce dla rozrywki. Szczerze mówiąc szkoda, znam jej twórczość i na pewno gdyby podeszła do tego bardziej serio, to otrzymalibyśmy dłuższą i ciekawszą historię.

Nazywanie czegoś takiego prequelem jest mocnym nadużyciem :D

Jej opis narobił mi smaka i budził wiele pomysłów na tę historię,ale w ogólnym rozrachunku poczułam się jakby ta opowieść była opisem choć brzmi to absurdalnie takie są moje odczucia.

Straszne „rozmienianie się na drobne”. Takie króciutkie opowiadanie nie powinno, w mojej opinii, funkcjonować samodzielnie. Powinno stać się częścią większej całości. Samodzielnie nic nie wnosi.

Jako miłośniczka Harry'ego Pottera po prostu musiałam przeczytać to opowiadanie! A jako, że jestem fanką Huncwotów to była pozycja dla mnie wręcz obowiązkowa!
Krótkie, ale mega zabawne opowiadanie o tym jak James i Syriusz wpadają na mugolskich policjantów. Niby nic takiego a uśmiałam się do łez. Ta historyjka tylko bardziej utwierdziła mnie w tym, że Huncwoci to moje...

Szczerze mówiąc, oczekiwałam czegoś więcej niż kilku stron krótkiego i nie związanego z niczym opowiadania.

5 stron. 5 stron o niczym. Tak można to podsumować. Gdy przeczytałam, że ma to być historia o Syriuszu i Jamesie liczyłam na jakiś fajny, długi wątek. A dostałam 5 stron o tym, jak złapała ich policja do kontroli, gdyż jechali motorem za szybko.
Fanflicki są o wiele lepsze, zabawniejsze i bardziej rozbudowane. Żałuję.

Bardzo mi się podobało. Szkoda,że było takie krótkie. Brakowało mi trochę Remusa i Petera.

Strasznie krótkie opowiadanie, które pozostawia niedosyt.

Króciuteńki (dlaczego taki krótki?!) dodatek do serii HP. Przedstawia spotkanie dwójki Huncwotów z mugolską policją. Jeśli napiszę jeszcze choćby jedno zdanie, moja opinia będzie dłuższa niż sam prequel :)

"James and Sirius zoomed away into the night sky, their tail light twinkling behind them like a vanishing ruby."

Dyskusje

2 524