Gwiazda Wieczorna wschodzi

W.A.B.
2011-11-30
2007-01-01
Rafał Lisowski
las trolle walka ze złem

Drugi tom na podobnym poziomie co pierwszy. Wciągająca, lekka książka.

Drugi tom na podobnym poziomie co pierwszy. Wciągająca, lekka książka.

Równie świetna co tom I. Przeczytana w dwa dni, ciężko było mi się od niej oderwać! Lekko napisana, niesamowicie wciągająca i z napięciem. Gorąco polecam i starszemu i młodszemu czytelnikowi. Przy tym tomie tak samo jak przy pierwszym nie sposób się nudzić! :D Świat opisany na stronach Baśnioboru już drugi raz spowodował, że na moment zapomniałam o prawdziwym świecie.

Opinia moja będzie podobna do części 1 ponieważ lubię traktować serię jako całość i oceniać jako całość więc jeśli ktoś chce zajrzeć co sądzę ogólnie o serii to pod 1 tomem jest opinia natomiast co do części 2 To przyznam warto po 1 nie przerywać czytania bo naprawdę akcja się rozkręca ciśnienie rośnie, kortyzol wzrasta i czytając to JAKO DZIECKO naprawdę może się zestresować, powiedzieć że trzyma w napięciu itd. Mówię o tym że patrzę na tą książkę i wypowiadam się z perspektywy dziecka bo nie czarujmy się nie jest to pozycja kierowana do osób dorosłych i dorosły czytający na chwilkę musi stać się takim dzieckiem żeby utożsamić się z głupiutkim i porywczym ale odważnym Seth i Kendra

Przyjemne fantasy.Świetny, intrygujący początek.

Przyjemne fantasy.Świetny, intrygujący początek.

Drugi tom jest tak samo wciągający jak pierwszy. Z każdym rozdziałem chciałam więcej i więcej. Panie Mull dziękuję! 😁 Nie pamiętam, żeby jakakolwiek seria aż tak mnie wciągnęła.

Druga część przygód w Baśnioborze jest równie ciekawa i wciągająca, co i pierwsza część. Myślę, że warto kontynuować tę serię.
Jednak jak i przy pierwszej części zaznaczę, że moim zdaniem jest to seria dla starszych dzieci. Młodsze mogą się przestraszyć niektórych fragmentów.

Kocham tą serię, nie spodziewałam się czegoś tak mocnego (jak dla mnie kategoria wiekowa nie trafiona za to jakie się dzieją rzeczy ale ok). Kocham zakończenie i chyba zacznę od razu czytać kolejna część bo nie mogę się powstrzymać

W szkole Kendry pojawia się nowy chłopiec. Jej koleżanki są nim zachwycone i tylko ona wie, że on nie jest człowiekiem. Nieznajomy przekonuje Kendrę i Setha, aby pomogli mu zdobyć magiczny przedmiot. Bezpieczeństwo dzieci jest zagrożone. Dziadkowie ściągają je do Basniobór,a tam akcja nabiera tempa.
Książka w bardzo ciekawy sposób mówi młodym czytelnikom, że nie warto wierzyć obcym i że nawet bliscy mogą być zagrożeniem.

Książka w bardzo ciekawy sposób mówi młodym czytelnikom, że nie warto...

Ogólnie sympatyczna książka. Posiada jednak dużo błędów logicznych. Jest bardzo podobna tematycznie do serii "Kroniki Wardstone". Myślę że Wardstone ma trochę lepszy poziom oraz fabule. Fajnie przeczytać Baśniobór - choć szkoda, że ma tyle błędów logicznych, taka trochę niechlujność autorska.

całość mnie okropnie wynudziła, jedynie list Vanessy na koniec mnie zaciekawił i tylko z jego powodu sięgne po 3 tomXD